Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 вересня, 20:28:34

Чому існують правші та лівші?

23.10.2016   12:40Агенцiя

Чому на світі існують правші та лівші? Відповідь на це питання є дійсно цікавою! Дізнайтеся, яка ж все-таки різниця між правшею та лівшею та чому не варто перевчатися, якщо ти лівша.

Немає загальноприйнятого та чіткого пояснення, чому дехто правші, а дехто лівші. Втім, з цього приводу існують декілька теорій. Одна з них полягає в тому, що наше тіло асиметричне (права половина не ідентична лівій). Тому і права та ліва півкулі мозку людини функціонують теж по‑різному. Також, нерви зв’язують кожну півкулю з протилежною стороною тіла: права півкуля з лівою й навпаки.

Звідси слідує, що якщо ліва частина мозку має перевагу, то права частина тіла являється більш досконалою та краще пристосованою. Все що ми робимо при житті (читаємо, готуємо, пишемо) – все це відбувається завдяки лівій півкулі мозку. У лівші навпаки: в нього відбувається перестановка, права частина мозку домінує над лівою, тому такі люди краще володіють лівою стороною тіла. Така риса часто передається спадково, тому у батьків-лівшів скоріше народиться дитина-лівша, а у правшів – правша.

ФАКТ

Окрім правшів і лівшів, розрізняють так само амбідекстрів – людей що однаково добре володіють обома руками, і амбісіністрів – тих, кому складно використовувати й праву, і ліву руку.


Приблизно кожна десята людина — лівша. Існує думка, що серед дівчат в два рази менше лівшів, ніж серед хлопців. Така відмінність пояснюється тим, що обидві півкулі головного мозку відповідають за різні сторони життя. Права півкуля мозку відповідає за сприйняття інформації та емоційність, тому лівші все сприймають узагальнено та інтуїтивно. Ліва ж півкуля відповідає за деталі та аналіз, тому правші більш схильні до логіки та раціональності.Як правило, до 5 років стає остаточно зрозуміло лівша ти чи правша. А оскільки ними народжуються, то й перевчатися не слід. Причина тут ховається в роботі мозку, який у будь-якому разі не стане від того працювати інакше. Тому й перевченим лівшам буває ще складніше писати та вчитися взагалі.

Відповідно до соціологічної теорії, завдяки своїй винятковості лівші показують кращі результати в певних видах діяльності. Ліва рука часто переважає у композиторів, художників, спортсменів, організаторів; права – у лінгвістів, інженерів, математиків.

Відомі лівші:

Леонардо да Вінчі, видатний італійський вчений, дослідник, винахідник і художник, архітектор, анатоміст і інженер, одна з найвизначніших постатей італійського Відродження. Був амбідекстром.

Чарлі Чаплін,
англійський та американський кіноактор і кінорежисер. Визнаний як один з найкращих коміків в історії світового кіно, тричі нагороджений премією «Оскар». Грав на скрипці теж лівою рукою.

Юлій Цезар, окрім того, що міг займатися трьома справами одночасно, він ще й давньоримський державний і політичний діяч, полководець, письменник.

OS
 

Останні новини Чернігівщини

Показники роботи Чернігівської митниці ДФС за 8 місяців

Показники роботи Чернігівської митниці ДФС за 8 місяців 17:57

Протягом січня-серпня 2019 року Чернігівською митницею ДФС до державного бюджету перераховано близько 3 млрд гривень.

Щоб зберегти пам’ятки Чернігівщини, маємо координувати спільні зусилля - Наталія Романова

Щоб зберегти пам’ятки Чернігівщини, маємо координувати спільні зусилля - Наталія Романова 17:43

Дев’яносто сім культових споруд на Чернігівщині є пам’ятками архітектури; 57 з них — національного значення та 40 — місцевого. Про те, як утримувати ці пам’ятки, не порушуючи їх автентичного вигляду, говорили на нараді, яку провела в.о. голови облдержадміністрації Наталія Романова.

Полісмени з 5 країн світу переймають досвід у Чернігові

Полісмени з 5 країн світу переймають досвід у Чернігові 17:37

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко сьогодні зустрівся з працівникам поліції з Великобританії, Нідерландів, Естонії, Канади та Іспанії. Вони приїхали у Чернігів у рамках заходів Форуму міжнародної поліцейської асоціації, який проходить в Україні.

Як працюватиме пасажирський транспорт Чернігова на свята

Як працюватиме пасажирський транспорт Чернігова на свята 17:33

До уваги чернігівців та гостей міста! Інформація про роботу міського пасажирського транспорту на час святкування Дня міста 20 – 22 вересня ц.р.

Представники ОТГ Чернігівської та Київської областей знайомилися з кращими практиками управління

Представники ОТГ Чернігівської та Київської областей знайомилися з кращими практиками управління 17:29

Днями в рамках навчального візиту, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, представники ОТГ Чернігівської та Київської областей знайомилися з кращими практиками управління місцевими фінансами у сфері освіти і медицини Корюківської громади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини