Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 грудня, 18:29:03

Прилуки ярмаркують

24.09.2016   15:18

Зранку 24 вересня місто поринуло у вир гамірливих подій Воздвиженського ярмарку. Перший день історичного дійства, яке бере свій початок з глибини віків, супроводжувала ясна погода й незрівнянний народний колорит свята.

Урочистому відкриттю ярмарку передувала хореографічна композиція „Вас зустрічають щедрі Прилуки”, що розгорнулася на перехресті вулиць Київської та Юрія Коптєва.

Після чого почесні гості свята рушили до головної локації ярмарку на Центральну площу міста. Відкриття Прилуцького міжрегіонального Воздвиженського ярмарку у 2016 році відбулося за присутності міського голови Ольги Попенко, народного депутата України Валерія Дубіля, представників Ніжинської, Прилуцької районної державної адміністрації та ради, депутатів Чернігівської обласної й Прилуцької міської рад, делегації Чернігівського земляцтва, керівників і колективів підприємств, установ та організацій міста.

З вітальним словом до прилучан звернулася очільниця міста. Ольга Михайлівна побажала присутнім сонячних і багатих на врожай днів, щастя у родинному колі та процвітання кожному прилучанину.

Несподіванкою для городян стала пісня, яку Ольга Попенко виконала з Олександром Дубовиком. Дует заспівав легендарну композицію “Два кольори”, а в цей час десятки студенток Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу фігурною ходою продемонстрували присутнім майстерно вишиті рушники, кожен з яких був оздоблений майстринями різних мікрорайонів нашого міста. Кожен рушник представляв окремий вид стилізації й майстерності виконання.

Незабутньою подією свята, принаймні для однієї з сімей, стало привітання молодого подружжя, яке вирішило побратися саме в день Воздвиженського ярмарку. Максима та Яну вітала міський голова, осипаючи молодят золотавим зерном у знак доброї долі й намовляючи прожити своє заміжнє життя у щасті та радості.

Увібравши з цих слів гарний настрій кожен з гостей розпочав свою особисту мандрівку алеями демонстрацій та продажу продукції сільськогосподарської, переробної та легкої промисловості. А чого тільки не пропонували народні умільці: гончарні і ковані вироби, ювелірні прикраси і вишиванки, меблі з лози і витвори з дерева, а ще картини, обереги, гобелени, солом’яні брилі…

Чимало майстрів демонстрували свої уміння на очах у прилучан та гостей міста. Під час прогулянок метушливим, але радісним натовпом можна було скуштувати силу-силенну усіляких наїдків, послухати гарну українську пісню або подивитись виступи самодіяльного чи професійного художнього колективу.

Легенда української кухні – Пан Вареник люб'язно вітав городян на алеї Любові Забашти.

У рамках заходу було організовано та проведено конкурсно-розважальну програму „Ходить Гарбуз по городу...”, фестиваль страв з гарбуза „Гарбузові господині”, майданчик „Відкритий мікрофон”, Всеукраїнський відкритий фольклорний фестиваль „Співоче поле”, який передав музичну естафету концертній програмі за участі творчих колективів міста.

Крім розважальних локацій на прилучан чекали й суспільно-важливі. Так, з-поміж усіх куточків виділялась презентація “Ярмарок проектів Громадського бюджету”, організована відділом економіки міської ради. Де прилучани отримали гарну можливість ознайомитися із перспективними проектами та вирішити, за котрий з них віддати свій голос під час загальноміського голосування.

Останні новини Чернігівщини

Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:06

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.

Виставка картин «Герої серед нас» 10:04

У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових експонується виставка картин «Герої серед нас» української мисткині, членкині Національної спілки художників України Тетяни Сосуліної (у дівоцтві – Байда-Усенко).

Дружина ветерана отримала грант від держави та відкрила у Чернігові магазин DUNA 10:01

Відомий український бренд DUNA тепер у Чернігові. Фірмовий магазин цієї торгівельної мережі нещодавно відкрила у самому центрі міста дружина ветерана Юлія Богорад.

На Чернігівщині росіяни вдарили безпілотниками по місту Городня 09:54

Сьогодні вдень російська армія завдала ударів по місту Городня Чернігівського району.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини