28 липня відзначають свято Володимира Великого та День Хрещення Русі
День пам’яті рівноапостольного князя Київського Володимира Святославовича відзначається 28 липня.
Князь Володимир не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. У зв’язку з цим 28 липня в Україні — державне свято — День Хрещення Київської Русі, пише РІСУ.
Народився майбутній князь 954 року в Києві. Період його князювання в Києві тривалий — 35 років — від 980 до 1015 року.
Існує багато версій щодо часу і місця хрещення князя. Літопис говорить про 988 рік. А ось щодо місця, то найбільша суперечка існує чи в Херсонесі, чи в Києві. Після свого хрещення Володимир наказав киянам хреститися, а поганських ідолів скинути у Дніпро. Якщо хрещення киян відбулося більш-менш без насильства, то в інших удільних князівствах, як згадує літопис, княжі воєводи хрестили мечем і вогнем.
За наказом князя збудували чимало храмів, зокрема Десятинну церкву в Києві.
Проте християнство на українських землях появилося задовго до Володимирового хрещення. Поширення християнства на українських землях датують І ст., пов’язуючи з легендарним перебуванням на Київських пагорбах апостола Андрія Первозваного; його ж перебування з місією в Криму історики загалом не ставлять під сумнів. Більш чіткі історичні дані є про перших християн-мучеників в Криму, зокрема тут загинув мученицькою смертю один з перших Римських архиєреїв Папа Климентій І. Його голову пізніше відшукали св. Кирило та Мефодій.
Різноманітні джерела говорять про хрещення Київського князя Аскольда у 860 р. під час походу на Константинополь. Є припущення, що тоді ж князь намагався хрестити і киян, навіть привіз єпископів для створення церковної структури. Проте 882 р. його вбили, а релігійна реформа провалилася через сильний спротив язичників.
Проте християнські спільноти в Києві залишилися, про що свідчить договір Русі з Константинополем, укладений при князю Ігорю в 941 р. Х ст.
І вже нове піднесення християнства на Русі розпочалося при святій княгині Ользі, яка визнана також рівноапостольною.
Натомість на західноукраїнських землях християнство поширилося у ІХ-Х ст. з Моравії, де Церкву заснували рівноапостольні свв. Мефодій і Кирило.
Тому хрещення Русі князем Володимиром було продовженням тривалого процесу християнізації Київської Русі.
Офіційним державним святом День Хрещення Київської Русі — 28 липня — став згідно з указом Президента України Віктора Ющенка у 2008 році. Слід додати, що 28 липня вважається днем смерті Князя Володимира, а саме хрещення найбільш ймовірно відбулося 14 серпня (за новим стилем).
Останні новини Чернігівщини
Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій 11:43
Проєкт “Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0” – це простір, створений для підтримки дівчат 14-16 років із різних куточків України у розвитку лідерських навичок, розуміння себе та світу навколо.
СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон 11:33
Контррозвідка Служба безпеки викрила на Чернігівщині зловмисника, який за вказівкою куратора з рф знищив військовий автомобіль, що використовувався для забезпечення підрозділів Сил оборони України та намагався втекти з країни.
У січні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 946 мільйонів гривень податків та зборів 11:30
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень 2026 року надійшло 946 млн грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 111 млн грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20
Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.