Смачні рецепти вихідного дня
Пропонуємо два види печива з сиром - солоне і солодке. На будь-який смак)
Солоне печиво з твердим та кисломолочним сиром
Часом хочеться чогось хрумкого, ароматного і зовсім не солодкого, а навпаки — пікантно-солоненького. Тож цей рецепт сирного печива — саме для такого випадку. До того ж, він несе неабияку практичну користь: по-перше, чудово замінить вам солоні снеки до пива, а по-друге не дасть пропасти сиру, який втратив свої смакові властивості, бо лежить у холодильнику тривалий час.
Інгредієнти для сирного печива: 500 г кисломолочного сиру, 100 г твердого сиру, 100 г вершкового масла або маргарину, 1 ч. ложка солі, 1 яйце для змащування, 1 ч. ложка розпушувача для тіста, борошно. для посипання — насіння кунжуту, маку, кмину, льону або будь-якого іншого на ваш смак.
Як приготувати солоне сирне печиво
Холодне вершкове масло потерти на грубу тертку і перемішати з 0,5 скл. просіяного пшеничного борошна, розминаючи руками, щоб утворилася масна крихта.
Додати охолоджений кисломолочний сир, сіль (для любителів гостренького можна додати по дрібці чорного та червоного меленого перцю) вимішати.
Додати ще борошна до досягнення густого еластичного тіста та вимісити.
Твердий сир потерти на грубій тертці.
Яйце розділити на жовток і білок та збити їх виделкою в окремих посудинах.
Розділити сирне тісто на 2 рівні частини.
Присипаючи робочу поверхню борошном, одну частину тіста розкачати в пласт товщиною 5-7 мм, змастити збитим білком та посипати половиною тертого твердого сиру.
Скрутити тісто в тугий рулет та порізати поперек на тонкі овальні скибочки. Місце зрізу легенько вмокати в борошно та викладати на деко борошном вниз (деко нічим змащувати не потрібно — у процесі випікання з печива виділиться достатньо жиру).
Верх печива змастити збитим жовтком та посипати будь-яким улюбленим насінням.
Так само вчинити і з другою половиною сирного тіста.
Випікати при температурі 180-190 градусів. Коли поверхня стане золотавою — печиво готове.
Відразу дістати його з духовки та викласти на паперову серветку для вистигання.
Печиво «Сирні вузлики»
Рецепт ароматного, оригінального за формою і надзвичайно простого у приготуванні печива. Спробуйте залучити до його приготування дітей — заодно вивчите деякі геометричні фігури. Легкий сирний присмак, м’яка ніжна консистенція не залишать байдужими ні малих, ні дорослих ласунів.
Інгредієнти для сирного печива: 230 г кисломолочного сиру, 130 г вершкового масла, 250 г пшеничного борошна, 1 склянка цукру, 1 ч. ложка ванільного цукру, 0,5 ч. ложки соди.
Як приготувати печиво з сиру
Борошно з’єднати з маслом кімнатної температури, руками розтерти в крихту.
Всипати ванільний цукор, сир і соду, замісити тісто.
Розкачати товщиною 3 мм, склянкою вирізати кружальця.
Однією стороною кружечок вмочати в цукор, згорнути навпіл так, щоб частина з цукром опинилася всередині печива. Знову вмочити в цукор півколо, що утворилося, ще раз скласти навпіл так, щоб цукор залишився всередині.
Ще раз вмочити печиво в цукор одним бочком і викласти на застелене пергаментом деко поцукрованою стороною догори.
Запікати печиво 25-30 хвилин у розігрітій до 180 градусів духовці.
Останні новини Чернігівщини
470 аграріїв Чернігівщини отримали банківські кредити на розвиток 17:54
У 2025 році 13261 український агровиробник отримав 100,1 млрд гривень банківських кредитів на розвиток. Із них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» було профінансовано 6565 агропідприємств на суму 43,9 млрд гривень.
Нетверезий за кермом — загроза для всіх 17:22
Учора, близько 8-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду на вулиці Олександра Довженка. На місце події одразу направили екіпаж патрульних.
З початку 2025 року до Державного земельного кадастру внесено відомості про нормативну грошову оцінку земель 306 населених пунктів Чернігівщини 16:51
З початку 2025 року працівники землевпорядної служби Чернігівщини внесли до Державного земельного кадастру відомості про нормативну грошову оцінку земель 306 населених пунктів області.
Протягом минулої доби на Чернігівщині зареєстровано 7 пожеж 16:18
Протягом минулої доби на Чернігівщині зареєстровано 7 пожеж: 5 – у житловому секторі, 1 – на транспорті та 1 – у природних екологічних системах.
Як забезпечити стабільний інтернет під час блекаутів – на нараді з провайдерами 15:45
Заступник голови Чернігівської ОДА Сергій Зенченко провів робочу нараду з провайдерами фіксованого Інтернету Чернігівської області.