Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 жовтня, 06:46:41

Попереджаємо – грип!

24.10.2011   13:40Агенцiя

Грип – гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним шляхом передачі збудника, яке характеризується коротким інкубаційним періодом (від декількох годин до 7 діб), масовим поширенням, лихоманкою, симптомами інтоксикації та враженням верхніх дихальних шляхів з великою частотою виникнення ускладнень.

Грип дуже підступна інфекція, її наслідки не можна передбачити, вірус чине токсичну дію на весь організм людини, пригнічує його захисні сили, активізує різні мікроорганізми, звідки часто виникають різні ускладнення грипу: бронхіт, пневмонія, плеврит, синусит, арахноїдит, загострення хронічних інфекцій. Найбільш тяжким з них є токсичний набряк легенів та мозку, а також гостра серцево-судинна недостатність, енцефаліт, неврит тощо. Деякі з цих ускладнень – головані причини смертності від грипу.

Основний шлях передачі інфекції – повітряно-крапельний: краплі слизу і слини попадають при розмові, кашлі, чханні в навколишнє середовище.

Уникнення зараження на грип в умовах спалаху – дуже важко, але можливо. Доцільно якомога ширше проводити розосередження колективів для зменшення людських контактів, в першу чергу в школах, інтернатах, дитячих садках. Досвід попередніх років стверджує, що такі дії дозволяють зменшити захворюваність.

Одним із головних заходів профілактики грипу є недопущення контакту з особами, які переносять хворобу на ногах. Ось чому у будь-якому колективі хворих необхідно виявляти, ізолювати та негайно відправляти додому для подальшого лікування. Якщо хворі це не роблять, їх дії слід оцінювати як нанесення шкоди всім оточуючим.

Одна хвора людина спроможна, згідно з розрахунками вчених, заразити за день від 10 до 20 чоловік. І це не дивно, бо при чханні або кашлі потік повітря виривається із швидкістю понад 100 км/год. та розносить інфекцію на відстань до 10 м.

При появі перших симптомів грипу хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких з них.

Під час епідемії грипу краще за все утримуватись від відвідувань культурно-освітніх закладів.

Найефективнішим засобом профілактики є вакцинація проти грипу, вона попереджує не лише захворювання а й ускладнення. Проведення щеплень є одним з найбільших досягнень людства. Сезонна вакцинація здорових осіб проти захворювання на грип вважається одним з найбільш економічно доцільних заходів профілактичної медицини.

Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна знизити захворювання грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:

– уникати скупчень людей, щоб зменшити вірогідність контактів із хворими людьми;

– користуватися одноразовими масками при необхідності, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;

– регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;

– мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ми торкаємось руками;

– ізолювати хвору людину вдома.

Грип краще попередити, ніж лікувати!


Лікар-епідеміолог облсанепідстанції В.Кірієнко

Останні новини Чернігівщини

Тривають заняття з офіцерами-авіанавідниками Армійської авіації Сухопутних військ ЗС України

Тривають заняття з офіцерами-авіанавідниками Армійської авіації Сухопутних військ ЗС України 12:38

На Чернігівщині тривають планові збори з поліпшення бойової підготовки офіцерів груп авіаційних навідників Армійської авіації Сухопутних військ ЗС України.

На порушників накладено штрафні санкції на загальну суму 105380 грн

На порушників накладено штрафні санкції на загальну суму 105380 грн 12:25

Рішенням адмінколегії тервідділення доведено, що ТОВ «АГРОФІРМА «СИЛЬЧЕНКОВЕ» (Талалаївський район) та ТОВ «АГРІТАЛ» (Талалаївський район) вчинили порушення, передбачене п.4 ч.2 ст.6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій під час проведення земельних торгів.

Міський голова Чернігова: компанія

Міський голова Чернігова: компанія "Євротек" має відчути свої зобов’язання перед містом 12:10

На ранковій нараді у муніципалітеті 22 жовтня керівник КП «Деснянське» Віктор Пригара повідомив, що підприємство має збитки через небажання компанії «Єворотек» (мережа магазинів «Союз» та «Квартал») заключати договори з благоустрою прилеглої території. І також не компенсує витрати КП за благоустрій.

Капела бандуристів ім. О.Вересая – перший учасник “Бандурного абонементу”

Капела бандуристів ім. О.Вересая – перший учасник “Бандурного абонементу” 11:50

У серії творчих програм обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм 20 жовтня з’явився новий проєкт - “Бандурний абонемент”.

У Чернігові поліцейські затримали лідерку та учасників місцевого наркокартелю

У Чернігові поліцейські затримали лідерку та учасників місцевого наркокартелю 11:16

Внутрішня безпека НПУ викрила організовану злочинну групу, яка займалася виготовленням та збутом опію ацетильованого в особливо великих розмірах на території Чернігова.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини