Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 14:33:36

30 березня світ вперше почув про психоаналіз

30.03.2016   06:34Агенцiя

У цей знаковий день 1896 світ вперше почув про психоаналіз. У виданому в Парижі четвертому томі журналу «Revue Neurologique» була опублікована восьмістранічних стаття «Спадковість і етіологія неврозів». Стаття була на французькій, а її автор — мало кому відомий віденський психіатр Зигмунд Фрейд.

Номер «Revue Neurologique» був присвячений помер трьома роками раніше видатному французькому невропатолога Жану Мартену Шарко, який став відомий широкій публіці за заспокійливого душу. Саме в клініці Шарко Фройд стажувався в 1885-1886 роках.

У перших роботах психоаналітика Фрейда намічалися лише контури теорії, що виступили базовими постулатами переважної ролі підсвідомого і сексуального почав для психіки. Незважаючи на категоричне неприйняття психоаналізу поруч авторитетних медиків, з часом фрейдизм завоював широку популярність.

Переломною датою для психоаналізу вважається 24 липня 1895 року, коли Фрейду приснився сон, після якого він прийшов до висновку про те, що сновидіння мають сенс, будучи символічними повідомленнями з області несвідомого, і піддаються раціональному аналізу і тлумаченню. Надалі це призвело до застосування Фрейдом методу вільних асоціацій.

Це новий напрямок ігнорувалося науковим світом аж до 1910 року, коли психоаналіз підтримав психіатр зі ступенем Карл Густав Юнг. В першій половині 20 століття від «класичного фрейдизму» відбрунькувався ряд напрямків — Карла Юнга, Альфреда Адлера, Еріха Фромма і інших, оспорювати ті чи інші постулати Фрейда.

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини