Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 лютого, 14:23:49

5 Березня Уїнстон Черчілль назвав лінію поділу Європи "залізною завісою"

05.03.2016   07:43Агенцiя

Залізна завіса — це політичне кліше, що позначає інформаційний, політичний та прикордонний бар'єр, зведений СРСР і впродовж декількох десятиліть отделявший Союз та інші соціалістичні країни від капіталістичних країн Заходу.

Вираз «залізна завіса» набуло поширення завдяки Вінстону Черчіллю. Саме колишній прем'єр-міністр Великобританії Черчілль, виступаючи 5 березня 1946 року в американському місті Фултоні, вжив це словосполучення, додавши йому став класичним сенс.

Незважаючи на те, що вираз «залізна завіса» ходило в Європі під час обох світових воєн, політичним терміном воно стало тільки після того, як Черчілль у своїй Фултонській промові виголосив знамениту фразу: «Від Штеттіна на Балтиці до Трієста на Адріатиці на континент опустилася залізна завіса ...».

Залізна завіса впав в кінці 1980-х років внаслідок політики гласності і відкритості, що проводилася в СРСР і східноєвропейських країнах. Символом остаточного падіння залізної завіси стало руйнування Берлінської стіни.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській ОДА створюється Департамент культури, молоді та спорту

У Чернігівській ОДА створюється Департамент культури, молоді та спорту 13:38

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та з метою оптимізації структури Чернігівської облдержадміністрації 21 лютого голова ОДА Андрій Прокопенко підписав розпорядження, згідно з яким створюється Департамент культури, молоді та спорту облдержадміністрації.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:31

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1213 випадків захворювання (підозри) на кір.

Про державну субвенцію та Адама Киселя

Про державну субвенцію та Адама Киселя 13:22

Чи отримає Киселівська ОТГ, так само як інші, де вибори пройшли у грудні минулого року, державну інфраструктурну субвенцію? Це одне з питань, що прозвучало під час семінару в Киселівці.

Куликівець Олександр Чава став абсолютним чемпіоном області з армрестлінгу

Куликівець Олександр Чава став абсолютним чемпіоном області з армрестлінгу 13:12

22 лютого у Прилуках проходив Чемпіонат області з армрестлінгу. Серед учасників чемпіонату і 25 -річний атлет-рестлер Олександр Чава з Куликівки.

У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету

У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету 13:00

У Кіптівській ОТГ пройшов марафон з написання проектів громадського бюджету, який цього року громада реалізує вперше. З міського бюджету передбачено виділити 150 тис. грн, що будуть спрямовані на ініціативи жителів адміністративного центру і сіл громади.