Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 17:57:20

Учені прирівняли залежність від соцмереж до наркотичної

21.02.2016   14:45Агенцiя

Учені прирівняли Фейсбук до кокаїну. Перегляд стрічки новин активує ті самі ділянки мозку, що і кокаїн.

Постійне гортання новинної стрічки в соціальній мережі Фейсбук впливає на мозок у такий самий спосіб, що і кокаїн, повідомляє The Telegraph.
Учені пов'язують виникнення будь-якої залежності з порушеннями у зміні психічних процесів збудження і гальмування. Залежним людям властива надмірна чутливість до об'єктів, що стали причиною розладу їхньої психіки, і водночас у них порушуються механізми гальмування.
 
Дослідження, опубліковане в журналі Psychological Reports: Disability and Trauma, вивчило реакцію студентів на візуальні подразники, у тому числі ті, які пов'язані з популярною соцмережею.
Випробовувані люди, які показали високу швидкість реакції на образи у Фейсбуку, також показали високу схильність до залежності від інтернет-ресурсу згідно з опитувальником.
 
Зображення, які містять вказівки на соціальну мережу, викликали збудження в мигдалевидному і смугастому тільцях, вельми схоже на те, що його викликає наркотик кокаїн.
 
При цьому учені зазначають, що під час моніторингового періоду досліджувані змогли зменшити залежність від впливу на себе.
 
"Це хороша новина, оскільки це означає, що поведінка може бути виправлена лікуванням. Ми припускаємо, що адиктивна поведінка в цьому випадку пов'язана з низькою мотивацією для керування поведінкою, яке частково обумовлене відносною громадською і особистісною терпимістю до зловживання технологіями порівняно, скажімо, з токсикоманією", - заявив Офір Турел, професор Університету штату Каліфорнія.
 
Раніше повідомлялося про те, що ВООЗ має намір визнати залежність від інтернету психічним розладом, а залежність від здорової їжі не менш небезпечна, ніж анорексія.

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини