Сік алое допоможе позбутися багатьох проблем зі шкірою
Алое — рослина-лікар із далеких посушливих пустель, що проживає з нами пліч-о-пліч вже не одне тисячоліття. Сік цієї рослини — надзвичайно лікувальний, він допоможе позбутися багатьох проблем зі шкірою й призупинити її в’янення з віком.

Алое — добре знайома багатьом із нас кімнатна рослина, яку називають ще «столітником» і «лікарем». Насправді, та рослина, яку ми вирощуємо на підвіконні, — алое деревовидне — один із 400 видів «столітників», із яких тільки чотири є лікарськими.
Соковите листя цієї рослини містить безліч поживних речовин, завдяки чому алое широко застосовується в медицині та косметології.
Стебла й листя алое містять більше 200 корисних компонентів, у тому числі:
• вітаміни: А (бета-каротин), групи B (в тому числі рідкісний вітамін B12), С, Е;
• мінеральні солі;
• дубильні речовини;
• катехіни, ферменти, каротиноїди, флавоноїди.
Ще більше трьох тисячоліть тому люди знали, що алое є дуже цінною лікарською рослиною, й із успіхом застосовували її цілющу силу. Сьогодні вже ніхто не сумнівається, що алое має найпотужнішу протизапальну та антибактеріальну дію, завдяки чому бореться з грибками, мікробами й навіть деякими вірусами. В той же час варто відзначити, що деякі експерименти показали: прийом листя алое всередину (разом зі шкіркою, що містить алоїн з канцерогенною дією) може бути досить небезпечним.
Що стосується зовнішнього застосування алое, тут побоюватися не варто:«домашній лікар» відмінно справляється з:
• ранами, виразками, порізами, опіками;
• подразненнями будь-якої властивості;
• запаленнями порожнини рота;
• дерматитами, екземою, алергічними реакціями на шкірі;
• запальними процесами шкіри;
• грубим рубцюванням тканин шкіри.
Сік алое в косметології:
– покращує загальний стан шкіри, попереджає її раннє старіння;
– зволожує шкіру, робить її більш еластичною та пружною;
– є найпотужнішим регенератором клітин, сприяє їх оновленню;
– усуває всі недоліки шкіри: рубці (навіть глибокі), прищі, акне; освітлює пігментні плями;
– швидко заспокоює шкіру та знімає запалення.
Як бачимо, сік алое — незамінний засіб для проблемної шкіри, який дуже просто можна використовувати в домашніх рецептах краси. Використовувати можна як сік, так і гель алое. Гель — це м’ясиста частина листя «столітника», з якої можна отримати й сік.
Як підготувати листя алое
1. Зріжте кілька найнижчих м’ясистих листів алое. Рослині повинно бути не менше трьох років. Деякі фахівці радять перед цим не поливати рослину протягом тижня: у цьому випадку листя буде містити максимум корисних речовин.
2. Листя промийте, підсушіть, оберніть щільною тканиною або папером (трубочкою) і покладіть у холодильник на 14 днів.
Щоб приготувати сік із листя алое, який можна використовувати в якостізволожувального тоніка, дрібно подрібніть листя та залийте його холодною кип’яченою водою із розрахунку 1 частина листя і 3 частини води. Ємність із сумішшю накрийте кришкою та поставте на 2 години у темне і прохолодне місце. Після цього суміш кілька разів пропустіть через марлю. Такий сік зберігається в темному посуді у холодильнику не більше двох тижнів.
Рецепти інших засобів на основі алое для обличчя
1. Для жирної та проблемної шкіри. Суміш: 2 ст.л. соку алое, 1 білок сирого яйця і 1 ч.л. соку лимона. Нанесіть на обличчя. Коли суміш повністю висохне — змийте прохолодною водою. Маска має протизапальну дію, звужує пори, підсушує шкіру, усуває жирний блиск.
2. Для сухої шкіри. Суміш: 2 ст.л. соку алое, 1 ст.л. жирних вершків, 1 сирий яєчний жовток. Нанесіть на обличчя на 20 хв, змийте теплою водою. Маска відмінно зволожує та живить шкіру.
3. Для в’ялої шкіри. Змішайте 2 ст.л. соку алое, 1 ст.л. сиру (сметани або жирних вершків), 2 ч.л. рідкого меду. Суміш нанести на обличчя на 15—20 хв, після чого змити водою. Така маска освіжає, пом’якшує та підтягує шкіру обличчя.
4. Поживна маска. Змішайте 2 ст.л. соку алое з 1 ст.л. будь-якої олії (персикової, мигдальної, оливкової). Суміш нанесіть на обличчя, через 30 хв вмийтеся теплою водою. Ця маска омолоджує, пом’якшує та живить шкіру, розгладжує зморшки.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).