Хор Київських духовних шкіл відвідав святині Чернігівщини
5 листопада учасники хору Київських духовних шкіл на чолі з регентом - ієромонахом Леонтієм (Тупкало) звершили паломницьку поїздку в одне з найдавніших міст України - Чернігів.

Першою зупинкою київських паломників став Собор Різдва Богородиці в передмісті Чернігова, місті Козельці. Головною визначною пам'яткою собору є багатоярусний різьблений позолочений іконостас XVIII століття, який, згідно з деякими джерелами, був виготовлений в Італії. Будівництво всього собору тривало близько одинадцяти років (1752-1763 рр.) на кошти сімейства Розумовських.
Далі група відвідала Єлецький жіночий монастир. У цій святій обителі семінаристи привітали духовними і народними співами ігуменю монастиря Нектарію, з благословення якої для них була організований обід в монастирській трапезній.
Після цього семінаристи попрямували до Свято-Троїцького собору. Екскурсію учням Київських духовних шкіл провів особисто керуючий Чернігівською єпархією митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, ректор Чернігівського духовного училища. Владика поділився з майбутніми пастирями своїм досвідом багаторічного служіння Церкві, навів приклади, коли йому допомагали чернігівські угодники Божі Феодосій, Філарет і Лаврентій. Прослухавши кілька духовних піснеспівів у виконанні семінарського хору владика подякував студентам за візит, дав кілька настанов і вручив пам'ятні подарунки.
Далі група відвідала Спасо-Преображенський собор. Згідно історії, це один з найдавніших храмів на території Київської Русі. Тут хор КДАіС співав за Вечірнім Богослужінням.
Наостанок семінаристи відвідали Антонієві печери. Паломники ознайомилися з інтер'єром підземних храмів і вклонилися місцевим святиням. Особливий інтерес викликала архітектура храму Феодосія Тотемського, висота в нартексі якого - 8,5 м, довжина - 15,5 м. Цей храм вважається найбільшим підземним храмом в Європі.
На завершення паломництва семінаристи звершили подячний молебень вже в стінах Києво-Печерської Лаври.
Останні новини Чернігівщини

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни 13:02
Під час війни Програма медичних гарантій продовжує працювати, а пацієнти з онкологією можуть безоплатно отримувати лікування, яке забезпечує держава.

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду 12:43
Господарським судом Чернігівської області відкрито провадження та призначено до розгляду позов Ніжинської окружної прокуратури про визнання незаконним наказу Головного Управління Держгеокадастру у Чернігівській області, скасування рішення про державну реєстрацію та припинення права власності на земельну ділянку площею понад 7 га, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня 12:35
У Чернігівській області 16 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за працевлаштування переселенців 12:29
Йдеться про компенсацію витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених.

російська армія обстріляла селище Десна на Чернігівщині 12:19
Сьогодні о 5 ранку росіяни обстріляли ракетами селище Десна. За попередньою інформацією є постраждалі. Деталі щодо наслідків уточнюються.