Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 11:06:18

5 історичних фактів заборони кави

19.07.2015   11:48Агенцiя

Кава - напій не шкідливий для людини, але історія зберегла кілька реальних фактів, коли з волі одного, кава була визнана поза законом. І в деяких випадках її вживання могло призвести до смертної кари.

1. Мекка
Кава був заборонений в Мецці в 1511 році, оскільки вважалося, що кава стимулює опозиційні уми і народжує «неправильні» думки. Також вважалося, що любителі кави створюють, щось на зразок секти і її вживання викликає залежність. Чи не так, любителі чашечки кави вранці? :)

2. Італія

Коли кава була завезена до Європи в 16 столітті, священнослужителі зажадали визнати кави сатанинським напоєм і заборонити її вживання. Але папа Климент VIII, спробувавши каву, заявив що вона смачна, і навіть пожартував, сказавши що він повинен охрестити її. У силу цього папського благословення, кава швидко поширилася по всій Європі.

3. Константинополь
Мурад IV, який зайняв трон Османської імперії в 1623 році, швидко заборонив каву і створив систему «розумного» покарання. Покарання за перший злочин було побиття. Той кого упіймали з кавою вдруге, садився у мішок, який зашивали і викидали зі скелі у води Босфору.

4. Швеція
У Швеції заборонили каву в 1746 році. Крім того, уряд заборонив «атрибутику кави». Атрибутикою вважалися чашки і тарілки. Поліцейським довелося конфіскувати все чашки і страви в королівстві. Король Густав III навіть придумав страту за допомогою кави. Засуджених до смерті, поїли концентрованою кавою, до тих пір поки вони не вмирали.

5. Пруссія
У 1777 році Фрідріх Великий видав маніфест, який оголосив перевагу пива над кавою. Він стверджував, що кава заважає споживанню пива в країні. Мабуть, він сподівався, що так він простимулює споживання пива. І сніданок з кавою став поза законом. На сніданок дозволялося пити лише пиво.

http://maxxbay.livejournal.com/

Останні новини Чернігівщини

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 11:04

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста 10:56

Інтерактивною картою вакансій можуть скористатися бажаючі знайти роботу не лише у місті Чернігові, а й у містах Ніжині та Прилуках. Адже заявлені у службу зайнятості вакансії знаходяться у вільному доступі в мережі Інтернет.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 10:40

30 березня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Росія з 30 березня повністю закриває кордони через коронавірус

Росія з 30 березня повністю закриває кордони через коронавірус 10:32

Рух буде обмежено через автомобільні, залізничні, пішохідні, річкові і змішані пункти пропуску, а також через сухопутну ділянку російсько-білоруського державного кордону.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини