Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 22 вересня, 20:42:07

Вправи для здоров'я: попередження остеохондрозу

19.07.2015   11:45Агенцiя

Частий головний біль, біль у шиї, відчуття скутості при повороті голови — все це може говорити про проблеми з шийним відділом хребта. Спеціальні вправи — найкраща профілактика остеохондрозу шийного відділу хребта. Вони допоможуть вам зміцнити м’язи шиї, покращити рухливість хребців і зменшити біль.

Шийний відділ хребта складається з семи хребців. Це верхній відділ хребетного стовпа і найрухоміша його частина, що найбільш вразлива в плані травм. Шийний відділ хребта дозволяє нам здійснювати повороти голови (вправо-вліво, вгору-вниз) і кругові рухи. Як ми вже говорили раніше, з віком всі відділи хребта, в тому числі й шийний відділ, втрачають рухливість, що призводить до розвитку різних захворювань. Остеохондроз — одне з таких захворювань. Його симптоми — відчуття скутості і біль при повороті голови.

Вік — не єдина причина появи проблем із шийним відділом хребта. Малорухливий сидячий спосіб життя, неправильна постава під час роботи за комп’ютером також накладають свій відбиток. Фахівці радять починати відновлення шийного відділу хребта з лікувальної гімнастики і, за можливістю, спати на спеціальній ортопедичній подушці.

Вправи для шийного відділу хребта допоможуть вам попередити появу остеохондрозу, зміцнити прихребцеві м’язи, значно поліпшити рухливість шийних хребців і зберегти їх здоровими до глибокої старості.

Почнемо з вправ на поліпшення гнучкості та зміцнення м’язів шийного відділу хребта. За досягнення максимальної амплітуди руху під час виконання вправ 1–3 необхідно призупинитися на 3 с. Всі вправи повторювати до відчуття втоми м’язів.

1. Нахиліть голову вперед до торкання підборіддям грудей, потім нахиліть голову назад.

2. Повільно поверніть голову вправо, потім вліво.

3. Нахиліть голову в бік до торкання вухом плеча: вправо, потім вліво. Не робіть різких рухів.

4. Ляжте на підлогу, на бік. Підніміть голову і повертайте її до протилежного плеча. Затримайтеся на 3–5 с. Намагайтеся втримати голову на вазі, подивіться на підлогу протягом 5 с. Переверніться на другий бік і повторіть вправу.

5. Ляжте на підлогу, на правий бік. Праву руку витягніть уперед, покладіть на неї голову. Лівою рукою зіпріться о підлогу перед грудьми. Підніміть голову від підлоги, утримуйте її на вазі 3–5 с. Переверніться на другий бік і повторіть вправу.

Наступний комплекс вправ особливо підійде тим, хто страждає на хронічні хвороби шийного відділу хребта. Виконуючи вправи кожен день, ви зможете поліпшити рухливість хребців, зміцнити м’язи шиї, виробити правильне положення голови.

1. Початкове положення (ПП): сидячи на стільці, покладіть одну долоню на лоб. Нахиліть голову вперед, лобом тисніть на долоню, напружуючи при цьому м’язи шиї. Повторіть вправу 8–10 разів по 10 с.

2. ПП: сидячи на стільці, долоня на потилиці, тисніть потилицею на долоню. Повторіть вправу 8–10 разів по 10 с.

3. ПП: сидячи на стільці, долоні біля правої та лівої скроні. Напружуючи шийні м’язи, тисніть лівою скронею на ліву долоню, потім правою скронею — на праву долоню. Повторіть вправу 8–10 разів по 10 с.

4. ПП: сидячи на стільці, опустіть підборіддя до шиї. Поверніть голову 5 разів праворуч, 5 разів ліворуч. Потім закиньте голову назад і намагайтеся торкнутися правого плеча правим вухом, потім лівого плеча — лівим вухом. Повторіть по 5 разів.

5. ПП: ляжте на живіт, ноги прямі. Підніміть голову разом із верхньою частиною грудей і опустіть. Повторіть 10–15 разів з інтервалом 20 секунд.

І наостанок нагадаємо основні правила виконання вправ для шийного відділу хребта:

  • не виконуйте гімнастику в період загострення захворювання шийного відділу хребта;
  • виконуйте вправи плавно, без різких рухів;
  • під час занять стежте за своєю поставою;
  • виконуючи вправи, стежте за своїми відчуттями: в разі появи
  • больових відчуттів або дискомфорту зробіть перепочинок.

epochtimes.com.ua

Останні новини Чернігівщини

12 звичок, з якими варто попрощатись 20:21

Гігієна – один із найважливіших аспектів життя сучасної людини. Після душу ми вішаємо губку на гачок і бризкаємось антиперспірантом. А тим часом ці, на перший погляд, нешкідливі звички завдають нам шкоди.

Ненависть колег: як її виявити та змінити на любов

Ненависть колег: як її виявити та змінити на любов 20:05

Вам подобається ваш офіс, влаштовує його місце розташування, ви у захваті від робочих завдань та полюбляєте спілкування з клієнтами, але чомусь не відчуваєте повної задоволеності та комфорту від перебування на роботі?

Смачні рецепти вихідного дня: голубці у томатному соусі, запечені в духовці

Смачні рецепти вихідного дня: голубці у томатному соусі, запечені в духовці 19:46

Голубцы в томатном соусе, запечённые в духовке, когда как не осенью вспомнить о них. Знакомый всем с детства томатный соус с морковкой делает голубцы еще вкуснее, а фарш приготовленный из говядины со свининой и овощами не может быть сухим.

Гороскоп на наступний тиждень з 23 до 29 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 23 до 29 вересня 19:31

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 23 до 29 вересня 2019 року

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини