Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 12 липня, 15:51:19

Вправи для здоров'я: попередження остеохондрозу

19.07.2015   11:45Агенцiя

Частий головний біль, біль у шиї, відчуття скутості при повороті голови — все це може говорити про проблеми з шийним відділом хребта. Спеціальні вправи — найкраща профілактика остеохондрозу шийного відділу хребта. Вони допоможуть вам зміцнити м’язи шиї, покращити рухливість хребців і зменшити біль.

Шийний відділ хребта складається з семи хребців. Це верхній відділ хребетного стовпа і найрухоміша його частина, що найбільш вразлива в плані травм. Шийний відділ хребта дозволяє нам здійснювати повороти голови (вправо-вліво, вгору-вниз) і кругові рухи. Як ми вже говорили раніше, з віком всі відділи хребта, в тому числі й шийний відділ, втрачають рухливість, що призводить до розвитку різних захворювань. Остеохондроз — одне з таких захворювань. Його симптоми — відчуття скутості і біль при повороті голови.

Вік — не єдина причина появи проблем із шийним відділом хребта. Малорухливий сидячий спосіб життя, неправильна постава під час роботи за комп’ютером також накладають свій відбиток. Фахівці радять починати відновлення шийного відділу хребта з лікувальної гімнастики і, за можливістю, спати на спеціальній ортопедичній подушці.

Вправи для шийного відділу хребта допоможуть вам попередити появу остеохондрозу, зміцнити прихребцеві м’язи, значно поліпшити рухливість шийних хребців і зберегти їх здоровими до глибокої старості.

Почнемо з вправ на поліпшення гнучкості та зміцнення м’язів шийного відділу хребта. За досягнення максимальної амплітуди руху під час виконання вправ 1–3 необхідно призупинитися на 3 с. Всі вправи повторювати до відчуття втоми м’язів.

1. Нахиліть голову вперед до торкання підборіддям грудей, потім нахиліть голову назад.

2. Повільно поверніть голову вправо, потім вліво.

3. Нахиліть голову в бік до торкання вухом плеча: вправо, потім вліво. Не робіть різких рухів.

4. Ляжте на підлогу, на бік. Підніміть голову і повертайте її до протилежного плеча. Затримайтеся на 3–5 с. Намагайтеся втримати голову на вазі, подивіться на підлогу протягом 5 с. Переверніться на другий бік і повторіть вправу.

5. Ляжте на підлогу, на правий бік. Праву руку витягніть уперед, покладіть на неї голову. Лівою рукою зіпріться о підлогу перед грудьми. Підніміть голову від підлоги, утримуйте її на вазі 3–5 с. Переверніться на другий бік і повторіть вправу.

Наступний комплекс вправ особливо підійде тим, хто страждає на хронічні хвороби шийного відділу хребта. Виконуючи вправи кожен день, ви зможете поліпшити рухливість хребців, зміцнити м’язи шиї, виробити правильне положення голови.

1. Початкове положення (ПП): сидячи на стільці, покладіть одну долоню на лоб. Нахиліть голову вперед, лобом тисніть на долоню, напружуючи при цьому м’язи шиї. Повторіть вправу 8–10 разів по 10 с.

2. ПП: сидячи на стільці, долоня на потилиці, тисніть потилицею на долоню. Повторіть вправу 8–10 разів по 10 с.

3. ПП: сидячи на стільці, долоні біля правої та лівої скроні. Напружуючи шийні м’язи, тисніть лівою скронею на ліву долоню, потім правою скронею — на праву долоню. Повторіть вправу 8–10 разів по 10 с.

4. ПП: сидячи на стільці, опустіть підборіддя до шиї. Поверніть голову 5 разів праворуч, 5 разів ліворуч. Потім закиньте голову назад і намагайтеся торкнутися правого плеча правим вухом, потім лівого плеча — лівим вухом. Повторіть по 5 разів.

5. ПП: ляжте на живіт, ноги прямі. Підніміть голову разом із верхньою частиною грудей і опустіть. Повторіть 10–15 разів з інтервалом 20 секунд.

І наостанок нагадаємо основні правила виконання вправ для шийного відділу хребта:

  • не виконуйте гімнастику в період загострення захворювання шийного відділу хребта;
  • виконуйте вправи плавно, без різких рухів;
  • під час занять стежте за своєю поставою;
  • виконуючи вправи, стежте за своїми відчуттями: в разі появи
  • больових відчуттів або дискомфорту зробіть перепочинок.

epochtimes.com.ua

Останні новини Чернігівщини

15:49

Наши зубы помогают нам наслаждаться вкусной едой. Но что мы знаем о зубах, кроме того, что их нужно чистить?

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року 15:42

13 липня Меркурій зупинився, ця планета характеризує – мислення і комунікації. Меркурій готується перейти в фазу прямолінійного руху, після періоду ретроградності. Якості і характеристики цієї планети спрямовуються винятково на реалізацію індивідуальності. Протягом цього тижня люди не схильні відволікатися і розпорошуватися на сторонні моменти. Більшості легше сконцентруватися на справі і досягти швидких результатів, що позитивно впливає на ділову сферу, здатність до комунікації, вирішення питань купівлі-продажу.

12 липня - День рибалки

12 липня - День рибалки 08:36

Багато хто з нас, особливо особи чоловічої статі, люблять посидіти де-небудь за вудкою в спокійній обстановці, сподіваючись при цьому на хороший улов.

12 липня – дeнь aнгела Петpа і Пaвла

12 липня – дeнь aнгела Петpа і Пaвла 08:34

У православному церковному календарі цей день присвячується пам'яті відразу двох апостолів - Петра і Павла.