Як чернігівці шукали квітку папороті на "Золотому березі". ФОТОрепортаж
Драйв, позитив, море якісної музики, веселі конкурси, додайте до цього коктейлю зірку і трішечки "Укропу" - і у вас вийде програма святкування Івана Купала по-чернігівські.
Практично саме так відзначали старовинний містичний день літнього сонцевороту, тобто коли, була найкоротша ніч у році. В наш час цей день втратив свою астрономічну відповідність давнім спостереженням, проте лишилися звичаї. Наші предки вважали купальську ніч чи не наймагічнішою в році: вони вірили, що за допомогою води та вогню можна очиститись від скверни. А ще прикликати нове кохання. Ми не знаємо, як у гостей купальського свята на міському пляжі "Золотий берег" склалося із коханням, а от щодо музики, веселощів, нових знайомств, пускання вінків по воді та запалення вогнища - все гаразд.
Дехто навіть зізнавався, що піде шукати міфічну квітку папороті - на щастя та багату долю.
Були тут і найменші дворічні глядачі, які хоч і не могли детально розповісти про те, чому вони тут, але із задоволенням пританцьовували та підспівували музикам. Характерна відзнака заходу - чимало гостей прийшли на захід у святкових вишиванках, у вишитих сорочках козиряли не лише гламурні баришні, а й цілі родини, і навіть у малюків були гарненькі вишиваночки. Інша риса купальського свята - віночки, і ви знаєте, молоді дівчатка із задоволенням плели їх. Компанія юних чернігівок зізнається - вінки плетуть не лише з естетичною метою.
- Звісно, це красиво - їх одягти, але ж нам цікаво дізнатися з якого боку чекати свого судженого! Тому, хоч і лише вчимося плести - проте спробуємо дізнатися свою долю.
- А ось я загадую не про кохання, а про мир і злагоду в Україні, мрію саме про це!
Геннадій Корбан та його однодумці з благодійного об'єднання "Укроп" зробили все можливе для того, аби дозвілля чернігівців у свято Івана Купала вийшло різноманітним: для цього на гостини до Чернігова навіть запросили відомий "Тартак". Звісно, цей гурт приїздив до нашого міста ще в лютому, але виявилося, що чимало чернігівців не змогли відвідати той концерт, а тому із задоволенням скористалися літньою нагодою.
Лариса, глядачка, зізнається, на свято Купала по-укропівські прийшла саме через музикантів:
- Ось у лютому не змогла, а зараз не відмовлю собі у задоволенні послухати улюблену групу. Драйв, позитив, чудова енергетика - те що треба, аби підзарядити свої батарейки на решту літа. Взагалі, ми дуже шануємо свято Івана Купала, не тільки цього разу, а й щороку на природі пускаємо річкою вінки і стежимо куди і як вони попливуть.
Але перед столичними зірками чернігівців розважали яскраві діджеї та закарпатський рок-гурт з чудовими каверами хітів легендарних "Братів Гадюкіних". Одначе всі чекали на вихід "Тартака". І музиканти не розчарували своїх прихильників - а їх до речі, на "Золотому березі" зібралося таки чимало - декілька тисяч: найулюбленіші хіти, жарти, танці, стрибки, Сашко Положинський чудово тримав контакт з аудиторією. А під пісню "Наше літо" публіка взагалі ошаленіла: і підстрибували, і руками махали, багатотисячний натовп практично в унісон співав з Положинським "Сонце пече, річка тече, влітку на вулиці так гаряче…". Бо у пісні - все як у Чернігові. На концерті - гаряче, а поруч Десна, тому і не дивно, що глядачі час від часу підходили до річки освіжитися - надто вже запальним виявився Положинський!
Окрім столичного гурту чернігівців розважали і народні колективи - виконанням старовинних купальських пісень. А закінчилася Купальська ніч - запаленням величезного багаття. З міркувань безпеки стрибати через нього не дозволити - полум'я з метр заввишки, це ж не жарти. А от капосну Марену (згідно зі слов'янським міфом, зимове божество, що морить землю стужею, а людину хворобою і голодом - авт.) у вигляді опудала таки спалили. Про всяк випадок. Відомо ж, що "Укроп" за мир, злагоду та добробут Чернігова та всієї України. Зайве нагадувати: після свята - ретельне прибирання. Веселощі веселощами - а ми за чисте довкілля.
PR
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.