Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 лютого, 19:25:41

Штрих-код і як його розуміти

26.04.2015   12:12Агенцiя

Купуючи газовану воду, цукерки чи каву, ви, зрозуміло, бачили на упаковці наліпку зі смужками та цифрами. Смужковий код – це один із способів запису чисел, цифрова система, досить незручна для людського ока, та вельми прийнятна для комп'ютера.

Кожну темну смугу електронне око розуміє, як одиницю, кожну білу – порожню – як нуль. Деякі темні смуги ширші. Це означає, що поспіль іде кілька одиниць. Широка світла смуга – кілька нулів поспіль. Скільки саме – комп'ютер розуміє одразу, а нам не так вже й легко навіть зрозуміти, де саме починається серія смуг, що відповідає одній цифрі. Спробуємо все-таки це з'ясувати.



Початок і кінець кожного смугастого ярлика позначені серією з трьох вузьких смужок: чорна – біла – чорна (101). Це знаки для комп'ютера – "почався код товару". Середина коду позначена серією з пя'ти смуг: біла – чорна – біла – чорна – біла (01010). Ліва та права частини коду записуються "дзеркально" – там, де ліворуч малюється темна смуга, праворуч буде біла. Навіщо? А річ в тому, що всяке може трапитись: припустимо, касирка в крамниці, обладнаній суперсучасною технікою, не тим боком поклала пляшку з мінеральною водою і код прочитався задом наперед. Щоб не сталось плутанини і вас непримусили платити як, скажімо, за французький коньяк, якого ви не брали, комп'ютер повинен мати змогу одразу віднайт помилку. Він це і зробить: побачивши, що замість "лівих" цифр йому пропонують "праві", прочитає запис задом наперед і правильно визначить, з яким товаром має справу.



Отже, смужковий код містить страховки від помилок. Ось ще одна. Річ у тім, що в будь-якому такому коді потроєна сума цифр, що стоять на парних місцях, додана до суми цифр, що посідають непарні місця, обов'язково ділиться на 10. Якщо трапилась помилка і якась цифра прочитана неправильно, комп'ютер одразу помітить це. Лише коли зроблено кілька помилок, що "компенсують" одна одну, ця перевірка не виявить огріхів, але таке малоймовірно.



Величезна кількість товарів – харчі, одяг, взуття, книжки, ліки тощо – позначена різними номерами, записаними в зручній для комп'ютера формі. В коді міститься, зокрема, й інформація про країну виробника. В касі достатньо показати смугасті ярлики сканеру і сума покупок буде підрахована блискавично й без помилок.

У бібліотеці комп'ютер одразу повідомить читачеві, карточка якого позначена смужковим кодом, які книжки він брав, які не повернув, і знайде – так само, за смужками – інформацію про потрібну книжку.

Останні новини Чернігівщини

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом 16:41

Сьогодні на Чернігівщині перебуває делегація Представництва Європейського Союзу в Україні на чолі з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом.

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році 14:02

25 лютого відбулося чергове засідання Президії Федерація профспілкових організацій Чернігівської області (ФПО). Одним з питань порядку денного був звіт голови Молодіжної ради ФПО (МР) Віталій Копиш про діяльність у минулому році.

Територіальні громади та їх генеральні плани

Територіальні громади та їх генеральні плани 13:56

Актуальні питання планування населених пунктів, розробки та затвердження містобудівної документації і її стратегічної екологічної оцінки обговорювали посадовці Сосницької, Коропської, Понорницької, Новгород-Сіверської і Менської об’єднаних територіальних громад.

У пункті пропуску

У пункті пропуску "Нові Яриловичі" відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами 11:30

25 лютого в пункті пропуску «Нові Яриловичі», що на кордоні з Білоруссю у Чернігівській області, відбулося виїзне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу 11:14

Заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Володимир Пулін прокоментував стан готовності медичної галузі Чернігівщини до можливого поширення коронавірусу. За його словами, в області розроблено чіткий план з недопущення занесення та розповсюдження даного захворювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини