Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 06:08:17

Небезпечна риболовля

16.01.2015   08:19Агенцiя

У період зимового потепління лід слабо утримується біля берегів, тому небезпека загрожує всім, хто знаходиться в цей час на кризі. Але не зважаючи на це чимало чоловіків обирають водойми місцем проведення свого дозвілля. Мало хто з них задумується над тим, яку небезпеку криє у собі зимова рибалка, тож охочих витягти рибину прямісінько з ополонки чимало. Але така розвага не тільки цікава, а і небезпечна. Не було року, щоб у екстремальних ситуаціях не опинялися рибалки.

Так, зокрема, 14.01.2014 року о 19 год. 30 хв. до УДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про зникнення 2 рибалок на Київському водосховищі в районі урочища "Кабани" біля с. Окунінове Козелецького району. На пошуки рибалок залучалися 3 чол. особового складу та 1 од. техніки від ДСНС України та 6 чол. населення. Близько 01 год. 50 хв. 15.01.2015 р. рибалок знайдено на одному з островів та доправлено на берег. Рибалки виявились мешканцями м. Васильків Київської області, медичної допомоги не потребували.

Тому, щоб зберегти здоров’я, а іноді навіть врятувати життя, слід пам’ятати наступне.

Відправляючись на прогулянку кригою візьміть з собою палицю. Вона вам знадобиться при переході водойми в невідомому місці , щоб перевірити міцність льоду.

Ходити по льоду можна, лише коли його товщина досягає 7 см (для влаштування катка товщина льоду повинна бути не менше 12 см). Ніколи не виходьте на незміцнілий лід поодинці. Оптимальна відстань між рибалками при русі по льоду має бути приблизно 2-3 метри. При цьому добре мати в руках жердинку. Якщо раптом провалитеся, то це Вам не дозволить піти у воду з головою (жердину потрібно поставити поперек тріщини).

Що ж робити, якщо все ж таки під вашими ногами лід починає тріскатися? Перш за все, зберігайте повний спокій! Самовладання допомагає швидко і об'єктивно оцінювати обстановку, вибрати правильне рішення проблеми. Тріск льоду ще не означає, що ви провалилися. М'яко і швидко розпластайтеся на льоду, цим самим ви ґрунтовно зменшите власне тиск на «водяне скло». І тут же починайте відповзати на безпечне місце, тобто в той бік, звідки Ви прийшли, де міць льоду вже відома.

Коли у Вас на очах людина провалилася під лід, то крикніть, що Ви йдете їй на допомогу. Наближайтесь до ополонки поповзом, широко розкинувши руки, під себе підкладіть дошку, лижі або фанеру. Не підповзаючи до самого краю ополонки подайте потерпілому палицю, шарф чи лижу. Витягнувши потерпілого на лід разом з ним повертайтесь назад.

А взагалі-то, треба навчитися чути небезпеки на водоймі. Промоїни трапляються, як правило, у сонячного берега, на мілині . Лід завжди тонший там, де є стік води, ростуть кущі, очерет, впадає струмок.

Виконання вищезазначених правил та заходів безпеки дасть можливість зберегти Ваше життя та здоров’я.

 

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.