Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 лютого, 08:52:17

14 жовтня - Покров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці

14.10.2014   07:51Агенцiя

У 910 році, при імператорі Леві Мудрому і патріарсі Макарії, візантійська імперія вела війну із сарацинами, а з інших джерел - з племенами русів у 860 і болгар в 926 році, і Константинополю загрожувала небезпека.

У недільний день, 1 жовтня, під час нічного богослужіння, коли Влахернський храм був переповнений вірянами, у числі яких був Андрій, заради Христа юродивий - слов'янин, у молодості потрапив у полон і був проданий у Константинополі в рабство місцевому жителю Феогносту.

О четвертій годині ночі, піднявши очі до неба, Андрій побачив Пресвяту Богородицю, яка йшла по повітрю, осяяну небесним світлом, оточену ангелами і групою святих. Богородицю супроводжували Іоанн Хреститель і Іоанн Богослов. Богоматір молилася довгий час, обливаючись сльозами. Потім, Пресвята підійшла до престолу і молилася тут також за народ.

По закінченні молитви, Вона зняла із Себе сяюче покривало, яке носила на голові, і тримала його з великою урочистістю над усім народом. Через деякий час Богородиця стала невидимою. Це видіння і знак означали порятунок жителів міста від навали, і війська супротивника незабаром дійсно відступили.

Час встановлення свята на Русі точно не визначено. Існує припущення, що він був запозичений від Константинопольської церкви, яка відзначає його в жовтні. Багато хто пов'язує історію появи свята з ім'ям князя Андрія Боголюбського. У 1164 році князь здобув перемогу над ворогами. Якось він прочитував життєпис Андрія Юродивого, який жив у Царгороді в десятому столітті, і вирішив встановити свято на честь такої великої і чудової події.

На Русі храми на честь Покрова Божої Матері з'явилися у дванадцятому столітті. Це свято широко відзначалось серед селян, з ним було пов'язано безліч прикмет. На Покрову незаміжні дівчата завжди приходили в храм, щоб просити Пресвяту Богородицю про хороший і швидкий шлюб.

Тропар Днесь, благовернии людие, светло празднуем, осеняеми Твоим, Богомати, пришествием, и к Твоему взирающе пречистому образу, умильно глаголем: покрый нас честным Твоим Покровом и избави нас от всякаго зла, молящи Сына Твоего, Христа Бога нашего, спасти души наша.


http://religions.unian.ua/holidays/995622-14-jovtnya-pokrov-presvyatoji-vladichitsi-nashoji-bogoroditsi.html
 

Останні новини Чернігівщини

Шкільну котельню Козелецької громади переобладнали

Шкільну котельню Козелецької громади переобладнали 08:31

Школи Козелецької об'єднаної громади активно провадять модернізацію котелень. Скрипчинська школа - 8 заклад освіти з початку створення ОТГ, де переобладнали котельню.

Очільник ВООЗ: Пік епідемії китайського коронавірусу вже минув

Очільник ВООЗ: Пік епідемії китайського коронавірусу вже минув 08:17

Пік епідемії китайського коронавірусу Covid-19 припав на період з 23 січня до 2 лютого, нових випадків зараження у Китаї стає все менше.

Новгород-Сіверський: про нещасні випадок на виробництві

Новгород-Сіверський: про нещасні випадок на виробництві 08:13

18 лютого, в цеху технічної крейди ПрАТ «Новгород-Сіверський завод будівельних матеріалів», працівник зазнав важкої травми - відкритий перелом лівої плечової кістки з рвано-скальпованими ранами лівого передпліччя та множинними дрібними скальпованими ранами обох кистей з відривом нігтьових пластин I-II-III пальців обох кистей.

Єлизавета Лудінова у “Вокальному абонементі”

Єлизавета Лудінова у “Вокальному абонементі” 08:06

Володарка неповторного сопрано, лауреат міжнародного конкурсу Єлизавета Лудінова 23 лютого представила велику двочасну сольну програму на сцені обласного філармонійного центру у рамках проєкту “Вокальний абонемент”.

Скерувано до суду обвинувальний акт стосовно групи осіб, які підозрюються у реалізації фальсифікованого пального

Скерувано до суду обвинувальний акт стосовно групи осіб, які підозрюються у реалізації фальсифікованого пального 07:59

Прокуратура Чернігівської області скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно групи осіб, які підозрюються у збуті незаконно виготовленого пального за попередньою змовою (ч. 2 ст. 28. ч. 1 ст. 204 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини