Запобігти, врятувати, допомогти!
Саме під таким гаслом 23 липня відбулася Всеукраїнська акція на базі оздоровчого дитячого табору «Електронік» в с.Снов'янка за участю Управління ДСНС України у Чернігівській області, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області, Управління ДАІ УМВС України в Чернігівській області, Чернігівської обласної рятувально-водолазної служби.
Після урочистого відкриття даного заходу, кінологи Управління МВС України у Чернігівській області продемонстрували вихованцям табору роботу службових собак, одна з яких знайшла сховані гільзи від пістолетних патронів, а інша здійснила затримання «небезпечного злочинця», що викликало щире захоплення та велике задоволення дітлахів. Після цього капітанам кожної із шести ліг вихованців були видані «шляхові листи», з якими вони подорожували від одного демонстраційного майданчика до іншого.
Так, в шести куточках табору діяли шість станцій:
… водолази Чернігівської обласної рятувально-водолазної служби демонстрували своє рятувальне та водолазне спорядження, порятунок «потопельника» та надання йому першої медичної допомоги. Діти самі змогли спробувати себе в ролі рятувальників;
… піротехнічна група аварійно-рятувального загону Управління ДСНС України у Чернігівській області продемонструвала дітлахам порядок поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів та засобів для їх виявлення;
… на третій станції вихованці табору ознайомились з обладнанням автомобіля швидкої медичної допомоги та отримали навички надання першої медичної допомоги при різних життєвих обставинах;
… представник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області ознайомив з різними небезпеками, які можуть чекати людину в побуті. Були продемонстровані відеоматеріали з правил поведінки у побуті;
… діти з великою зацікавленістю ознайомились зі складом та технічними можливостями пожежного автомобіля. Дітлахи змогли самостійно під керівництвом фахівця приміряти на себе костюм пожежного, розгорнути пожежне обладнання;
… і нарешті, співробітники ДАІ УМВС України в Чернігівській області наглядно показали важливість правильної поведінки на дорозі та продемонстрували новинки обладнання інспекторів ДАІ, їх технічні можливості. Під час рольової гри, яку організували представники міліції, діти продемонстрували свої знання з правил дорожнього руху.
На спортивному майданчику була проведена естафета з безпеки життєдіяльності. Потім був проведений конкурс дитячого малюнка.
В якості подяки за проведення свята діти продемонстрували невеличкий концерт.
І як заключний етап акції - загальні збори вихованців оздоровчого табору, керівництва закладу та гостей в актовому залі, де були підведені підсумки проведених заходів. Переможці конкурсу дитячого малюнка та естафети нагороджені грамотами та призами.
Діти виглядали втомленими, але задоволеними і щасливими.
Михайленко С.В., методист НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Ветеран поліції Чернігівщини виборов «бронзу» на змаганнях «Звитяга Нескорених» 10:01
Днями у столиці відбулися перші в новому році змагання для ветеранів та ветеранок «Звитяга Нескорених». Серед учасників - помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Вадим Довгошей.
«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:59
Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».
Національна програма Скринінг здоров’я 40+: як вона працює та де на Чернігівщині можна пройти обстеження 09:23
Цього року в Україні стартував Скринінг здоров’я 40+ – національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і проблем ментального здоровʼя. Вона дозволяє людям від 40 років і старше пройти базові медичні обстеження, а відтак вчасно виявити ризики хронічних хвороб.
4 лютого: цей день в Україні і світі 09:11
День 1442 Російська агресія - Day 1442 Russian aggression
Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25
Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.