1 квітня – Міжнародний день птахів
Птахи існують на планеті понад 150 мільйонів років. Пташиний світ Чернігівщини дуже різноманітний, він нараховує 289 видів, з яких 45 є осілими, а решта - прилітають на гніздування, або зустрічаються під час весняного-осіннього перельотів.

Після довгої зими птахи повертаються до нас і живуть поруч усе літо, будуючи гнізда і вигодовуючи пташенят. Їх можна побачити й почути скрізь: у парках, скверах, садах, лісах, на полях, біля водойм, у містах і селах.
Неоціненну користь приносять птахи людині. З усіх видів птахів нашого регіону, 51 вид занесений до Червоної книги України. Це, скажімо, лелека чорний, журавель сірий, скопа, підорлик малий, беркут, орлан–білохвіст, тонкодзьобий та великий кроншнепи, кулик–сорока, поручайник, пугач, очеретянка прудка та інші.
У ході своєї життєдіяльності птахи пристосувались до життя в найрізноманітніших умовах. Їхній зовнішній вигляд, будова дзьоба, ноги і інші частини тіла відрізняються великим різноманіттям. Свої гнізда влаштовують зазвичай на деревах, в дуплах, на скелях, острівцях, у траві, на землі. Нерідко займають готове гніздо, збудоване іншим видом птахів. Одна і та ж пара з року в рік може гніздитися на одній і тій же гніздовій ділянці.
Птахи також сприяють розселенню дерев та кущів. Наприклад, сойка годується не тільки комахами та гризунами, восени вона збирає про запас жолуді, розносячи їх по лісу, ховаючи біля пнів, під листям та в інших місцях. Птахи знищують не тільки шкідливих комах, але й багато шкідливих гризунів, які часто завдають суттєвих збитків урожаю сільськогосподарських культур.
Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації звертає увагу людей на проблеми збереження пташиного світу і закликає бути самосвідомими та дбати про збереження та охорону тваринного світу та навколишнього природного середовища.
Довідково: вперше Міжнародна конвенція по охороні птахів була підписана 1 квітня 1906 року. Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».
І. Дусь, головний спеціаліст відділу природно-заповідного фонду та екомережі Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.