Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 квітня, 22:01:57

1 квітня – Міжнародний день птахів

01.04.2014   08:29Агенцiя

Птахи існують на планеті понад 150 мільйонів років. Пташиний світ Чернігівщини дуже різноманітний, він нараховує 289 видів, з яких 45 є осілими, а решта - прилітають на гніздування, або зустрічаються під час весняного-осіннього перельотів.

Після довгої зими птахи повертаються до нас і живуть поруч усе літо, будуючи гнізда і вигодовуючи пташенят. Їх можна побачити й почути скрізь: у парках, скверах, садах, лісах, на полях, біля водойм, у містах і селах.

Неоціненну користь приносять птахи людині. З усіх видів птахів нашого регіону, 51 вид занесений до Червоної книги України. Це, скажімо, лелека чорний, журавель сірий, скопа, підорлик малий, беркут, орлан–білохвіст, тонкодзьобий та великий кроншнепи, кулик–сорока, поручайник, пугач, очеретянка прудка та інші.

У ході своєї життєдіяльності птахи пристосувались до життя в найрізноманітніших умовах. Їхній зовнішній вигляд, будова дзьоба, ноги і інші частини тіла відрізняються великим різноманіттям. Свої гнізда влаштовують зазвичай на деревах, в дуплах, на скелях, острівцях, у траві, на землі. Нерідко займають готове гніздо, збудоване іншим видом птахів. Одна і та ж пара з року в рік може гніздитися на одній і тій же гніздовій ділянці.

Птахи також сприяють розселенню дерев та кущів. Наприклад, сойка годується не тільки комахами та гризунами, восени вона збирає про запас жолуді, розносячи їх по лісу, ховаючи біля пнів, під листям та в інших місцях. Птахи знищують не тільки шкідливих комах, але й багато шкідливих гризунів, які часто завдають суттєвих збитків урожаю сільськогосподарських культур.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації звертає увагу людей на проблеми збереження пташиного світу і закликає бути самосвідомими та дбати про збереження та охорону тваринного світу та навколишнього природного середовища.

Довідково: вперше Міжнародна конвенція по охороні птахів була підписана 1 квітня 1906 року. Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».


І. Дусь, головний спеціаліст відділу природно-заповідного фонду та екомережі Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.