Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 05:38:54

Дід Мороз Сергій Гайдук: «Усім дорослим кажу: вчіться у дітей любити життя і радіти»

28.12.2013   11:00Агенцiя

Де й шукати Діда Мороза, як не на північному полюсі України — в Чернігові? «Перший, перший! Я другий! Трохи зайнятий! Зателефонуй пізніше!» — почула у слухавці, набравши заповітний номер.

Звісно, який Дід Мороз перед Новим роком вільний? Та ще й якщо у «паралельному житті» він  журналіст і звати його Сергій Гайдук. Людина неординарна, оригінальна і невгамовна. Перпетуум-мобіле. Тож зустрілися лише через три дні. Для початку передивилися світлини, на яких Сергій Микитович зафіксований з відомими артистами, політиками, першими особами держави — Діда Мороза шанують усі! Тому, напевне, з-поміж запитань, на які хотілося почути відповідь, вихопилося несподіване:

— Сергію Микитовичу, а ви вірите в Діда Мороза?

— Авжеж! Саме життя змушує в нього вірити! В казку, добро, хороші наміри… З Новим роком треба поводитися так, як зі здоров’ям: хочеш бути бадьорим до глибокої старості, таку планку треба й ставити.




— Можете підкріпити ці слова  розповіддю про чудеса, які траплялися у вашому житті?

—Звичайні життєві, але неймовірні дива: зустрів і покохав свою Ларису, справили весілля, народилась донечка, народився син, потім онуки як горошинки зі стручка посипалися…

— Коли ви вперше одягнули костюм головного новорічного гостя?

— Коли вчителював у школі в селі Пакуль. То була справжня подія, діти ніколи нічого подібного не бачили. Як радісно вони реагували! Тим більше, що я знав цікаві дитячі ігри, пісні, танці. Дорослі тішилися з того всього чи не більше за школяриків.

— Вас упізнали?

— Та ні! Навіть рідні онуки не вгадували. Їх у мене п’ятеро! Телефонували бабусі, хвалилися: «До нас Дід Мороз приїздив. Такий гарний!» У мене всі їхні листи зберігаються. Старшому, Івану, вже 17 років. Він, звісно, впізнає, але молодшим не говорить. Та якось навіть рідна мама не впізнала, коли приїхав до неї у костюмі Діда Мороза. Каже: «Ой, ви так на мого сина схожі!»

— Що особливо запам’яталося з дідморозівської практики?

— Приміром, як літали вітати відомого аграрія —  Героя України Олександра Боровика. Уявляєте, яка подія для села: з неба спускається вертоліт. З нього виходить Дід Мороз з торбою гостинців… Цікаво почався нинішній рік: я був свідком на весіллі у костюмі Діда Мороза. У РАЦС зафіксовано і видано Свідоцтво №1  2013 року. Ще якось стрічали Новий рік в ополонці…

— До речі, коли і чому статечного чоловіка потягнуло в ополонку?

— Ще в молодості — заради здоров’я. Я завжди кажу: якщо хворієш — ти злочинець. Це східна мудрість. Хвороба означає, що ти зневажливо ставишся до потреб свого організму. Якщо слідкуєш за ним і все правильно робиш — ніколи не захворієш. Тут головне — перебороти себе. Прокидаєшся вранці в теплому ліжечку, і, буває, так не хочеться вилазити. Але витягнеш себе — і по сніжку до Десни. А навколо  краса. Морозець порипує, синички цвірінькають, дятел пролетить. Це не можна передати.  Найнижча температура по вітря, при якій купався, — мінус 22°C. Вітер дмухав з боку води, від ополонки, і я зразу покрився інеєм.

— Які відчуття після зимового купання?

— Коли холод викликає тепло — це щось дивовижне. Тіло стає червоним, і тобі тепло. І настільки приємно — не переказати. Але це відчуття швидко зникає, якщо вчасно не одягнешся. Кілька разів було, що не міг зав’язати шнурки. А пірнути після парної — це взагалі неймовірно. Недаремно ж на берегах річки нині побудували стільки лазень! До речі, нині всі скаржаться на прискорений біг часу. А я знаю, як його розтягнути…

— Розкажіть!

— Приміром, раз на тиждень застосовую сухе голодування. У неділю надвечір вип’ю води. Потім 36 годин — ні ріски в рот не беру. Організм відпочиває і дуже вдячно реагує на це. Але тут головне — правильно вийти з цього стану. Настій шипшини, глоду, родзинок і з медком — всього три ковтки. Через 20 хвилин — ще стільки ж. Через  годину — легенький салатик.

Коли ти в такому стані — тобі дуже легко, а день такий великий. Ти можеш так багато зробити. То про горілку кажуть: прискорювач історії — випив і вже завтра. А мій спосіб спрацьовує навпаки.

— Будемо знати! Цікаво, а яке ваше улюблене побажання?

— Особливе! Ми всі звикли зичити одне одному здоров’я. А я формулюю це дещо по-іншому: щоб виникало бажання щодня слідкувати за здоров’ям. Робити невеличкі вправи, невеличкі пробіжки. Мій син купив бігову доріжку. Кажу: «На холеру вона тобі? Виходь на вулицю!» — «Ага, там дощ іде!» Не розуміє, що в тому  вся привабливість. А як вилізеш з води — дощик таким теплим здається! Та коли біжиш на річку — дивуєшся: чому таке безлюддя навколо? Лижника якщо одного зустрінеш — сприймаєш  його як диво. Чого так мало людей прихиляється до здорового способу життя?

— Ви — переконливий приклад того, як можна зберегти бадьорість на роки. Для Діда Мороза важливо бути у гарній фізичній формі?

— Ще й як! Було так, що куранти пробили, йду я майже безлюдним містом — привітати зі святом найближчих друзів. Одягнений як і належить —костюм, борода, сумка, палиця. Коли назустріч чимчикує добре вже підпила компанія. І до мене: «О! Дід Мороз! Давай подарунки!» У мене ж лише набитий газетами для об’єму мішок. Посмикали за вуса — чи справжні. Ледве відкараскався від них. Потім коли пожежники попросили походити по квартирах співробітників та привітати їхніх дітей, то їздив спеціальною пожежною машиною з охороною. Одного разу майору довелося навіть вистрілити у повітря, коли виникла загроза, що компанія, котра трапилася назустріч і кинулася до Діда Мороза, звалить його  з ніг.

— А як бути з такою делікатною річчю, як запросини гостинних господарів «погрітися»?


— Я в костюмі ніколи не «гріюся». По-перше, треба берегти грим, який накладається довго і старанно. Ну й борода заважає. Правда, одного разу довелося таки через себе переступити — коли вітав працівників силових структур, приїхав начальник зі столиці. І як прикортіло йому почаркуватися із самим Дідом Морозом… Я віднікуюся, а місцеві господарі свята штурхають у бік: «Ти що! Не можна генералу відмовляти!»

Тепер-от тільки внуків вітаю та друзів. І то лише на таксі. Було якось, що вийшли з дружиною на проспект і ніде жодної автівки — всі святкують. Лише сміттєзбиральна машина їхала. Попросив підвезти. Водій був щасливий. Він працював, коли всі відпочивають, і самого Діда Мороза покатав.

— Які секрети успішного вітання — щоб це було весело і всім сподобалося?


— Дуже допомагає сценічний досвід. Все-таки 25 років співав у заслуженому ансамблі «Десна», був ведучим на багатьох святах. У мене немає відчуття ніяковості. Ти маєш вірити в те, що робиш. Бути щирим. Всім дорослим кажу: вчіться у дітей любити життя і радіти. Малюк слізку витер — і вже усміхається.

— А чим цікавим ви займаєтеся, коли минає Новий рік? Знаю, що торік вас визнано кращим спортивним журналістом області і України.

— Таке моє захоплення. Ще захоплююся народною піснею. Це так прикро, що люди забувають її. Особливо молоді. Не знають ні «Червоної рути», ні «Черемшини», ні «Несе Галя воду», «Ой, сусідко!», «Підкручу я чорні вуса»… Це ж душа народу! Люблю жарти, книги. Їжджу на велосипеді. Телевізор дуже мало дивлюся. Завжди усміхаюся життю! Намагаюся бути позитивним, більше звертати уваги на веселі моменти, анекдоти. Анекдот — узагалі універсальний засіб владнати будь-який конфлікт. Будь-де — і на людях, і в сім’ї.

— До речі, якою є дружина Діда Мороза?

— Моя Лариса Іванівна — дуже спокійна, неконфліктна, не публічна. Суто домашня. Дуже врівноважує мою жваву натуру.

— Який Новий рік запам’ятався вам найбільше?

— Той, у якому не дідморозив. Коли діти трохи підросли, ми всім сімейством вирішили зустріти свято у Москві на Червоній площі. То й поїхали. Запам’яталися мандарини — тоді у нас їх ще не бачили. Щасливі були з тієї покупки і син з донькою, і я. Площа була заповнена вщерть, так усі галасували, що й бою курантів не почули. Запам’ятався вир емоцій. Відчуття були неповторні.

— Новий рік цьогоріч приїде…

— На синьому коні! Я дуже люблю цих тварин. Непогано їжджу верхи. Якось приїхав у господарство, де саме народилося лоша і його на мою честь назвали Гайдуком. Було дуже приємно!

— А про Діда Мороза насамкінець анекдот розкажете?

— Звісно! Ось, приміром, такий: перед Новим роком на пошті дуже багато листів  Діду Морозу. Поштарі з розумінням ставляться до цієї кореспонденції. А один  з конвертів виявився незаклеєним. Поштарки зацікавились: що ж просять дітлахи? Читають: «Дідусю, пише тобі Василько. Мої друзі грають у снігові ігри, а я ні, бо у мене немає теплих речей — шапки, курточки, шкарпеток, рукавичок і валянців. Будь ласка, Дідусю, допоможи». Жінки розуміють, що Дід Мороз є тільки в казках, тому пожаліли дитину. Скинулися, хто скільки міг, закупили всі речі та й вислали за вказаною адресою. Через тиждень надходить лист-відповідь. У ньому гаряча дяка Дідусеві за шапку, курточку, валянці, шкарпетки. «А ось рукавичок немає, — нарікає хлопець. — Мабуть, їх на пошті поцупили...»

Тож бажаю всім, аби ваші добрі наміри завжди втілювалися в життя і приносили тільки радість. З прийдешнім Новим роком!

Євдокія ТЮТЮННИК, «Урядовий кур’єр»

ДОСЬЄ «УК»

Сергій ГАЙДУК. Народився  1946 року в Дніпропетровську. Закінчив  Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка. Працював у школі, потім у районній та молодіжній газетах. Був головним редактором прес-агентства на Чорнобильській станції, заступником генерального директора з питань радіо ОДТРК «Сівер-Центр». Нині — спецкор обласної газети «Деснянка вільна». Заслужений журналіст України. Переможець Всеукраїнського конкурсу «Здоровим бути вигідно!». «Дідморозить» 47 років.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.