Новорічна красуня - ялинка. ФОТОрепортаж
Найвідоміший новорічний символ - це звичайно ж новорічна ялинка. Звичай прикрашати це хвойне дерево з'явився в середньовічній Німеччині.
- Наші пращури щиро вірили, що в кожному дереві живуть духи. Для того, щоб утихомирити духів, на гілках дерев розвішували різні предмети. Наприклад: яйця, які вважалися символом родючості, горіхи символізували незбагненність Божого промислу, або ж яблука. Прикрашали тільки вічнозелене дерево, так як предки вірили, що воно здатне злякати різні негаразди і хвороби.
- Спочатку було прийнято в оселях вішати тільки гілки сосни або ж ялинки, а пізніше вирішили, що ціле дерево - оберіг більш надійний.
- Перша новорічна ялинка була встановлена у французькій провінції Ельзас. Це було у 1600 році. Її прикрасили трояндами, зробленими з паперу.
- В Німеччині з 1737 ялинку почали прикрашати мішурою і паперовими обрізками. Минуло 38 років і новорічну ялинку вже прикрашали картоплею, яку спеціально покривализолотою або срібною фарбою. Це було досить дороге задоволення, бо в ті часи картопля в Європі була справжньою рідкістю.
- Ялинку стали прикрашати свічками з 1815 року. Більш звичні нам іграшки зі скла почали вішати в 1850 році. Хоча виготовлений першу скляну кульку на новорічну ялинку зробили ще у 16 столітті в Саксонії.
- Німці робили перші штучні різдвяні ялинки з гусячого пір'я.
- Тільки в США щорічно розсилається більше трьох мільйонів різдвяних листівок.
- У всі часи новорічне дерево встановлювали посередині вітальні - в цій кімнаті збиралося багато людей, кожен зі своєю енергетикою. А ялинка славиться як енергетичний вампір - вона все, і хороше, і погане забирає на себе. За формою ялинка нагадує антену, яка ніби з’єднує людей із космосом. Кажуть, що за допомогою цієї антени дерево посилає в космос всі ваші бажання. Напевно, саме тому багато з них має тенденцію виконуватися саме в новорічну ніч.
- За порадами біоенергетиків ялинку потрібно прикрашати за добу до настання Нового року, причому зробити це потрібно до 12 години дня. Після того, як всі іграшки будуть розвішані, потрібно обійти лісову красуню зліва направо. Добре якщо вся сім’я візьме участь у такому передноворічному хороводі.
- Для зміцнення сімейних відносин ялинку бажано встановлювати зліва при вході в кімнату.
ФОТОрепортаж Віктора Кошмала
Останні новини Чернігівщини
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.
Поліція затримала причетного до підпалу автомобіля у Ніжинському районі 08:32
Вночі 30 червня до поліції надійшло повідомлення про загоряння автомобіля в місті Борзна Ніжинського району.
2 липня: цей день в Україні і світі 07:50
ДЕНЬ 1225 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1225 RUSSIAN AGRESSION