Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 грудня, 22:24:18

П’ять цікавих маловідомих фактів про пиво

16.12.2011   11:53Агенцiя

Бенджамін Франклін вважав: пиво - доказ того, що... бог любить нас

Більшість любителів пива погодяться з думкою батька американської демократії. Пиво - один з найпопулярніших напоїв, проте як багато ми знаємо про його властивості?

1. Вперше пиво з'явилося за тисячу років до нашої ери. Згідно з археологічними даними, пиво варили ще шумери, сам же рецепт пива був... гімном шумерської богині Нінкасі. Молитву з рецепту склали для того, щоб люди, які не знали грамоту, могли запам'ятати його.

2. Історично пивоваріння було жіночим заняттям, і вважалося благородною і важливою справою. У стародавньому Перу в пивоварні допускали лише представниць еліти або виняткових красунь. У древньому Єгипті існував закон, який забороняв чоловікам робити і продавати пиво.

3. У 1814 році на одній з лондонських пивоварень прогримів вибух, що забрав життя дев'яти людей і став причиною «пивної повені», яка зруйнувала пивоварню і ближні будинки разом з пабом. Незважаючи на смерті людей, пивне цунамі з 1,2 мільйона літрів чимало порадувало місцевих жителів.

4. В одній пляшці пива міститься стільки ж енергії, скільки в семи скибочках хліба. Таким чином, 6 банок пива енергетично рівні двом батонам.

5. Найнезвичайніше пиво - це пиво інків, відоме як чіча, популярне в Латинській Америці. Традиційно пиво інків робили дівчатка 8-10 років, які пережовували кукурудзу, розбавляли отриману кашку теплою водою й залишали на декілька днів для бродіння. А щоб навчитися готувати чічу, дівчатка проходили навчання в спеціальній школі.

zdravoe.com

Останні новини Чернігівщини

24 грудня: цей день в Україні і світі

24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38

День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression

Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00

2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.

Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54

Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47

Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини