Порада дня: будьте здорові!
Осінньо-зимове міжсезоння у розпалі. Захворюваність росте. Але чи завжди те, що ми відчуваємо, є дійсно захворюванням?
Якщо, вийшовши на вулицю, ви відчуваєте, що "потекло з носа", – не треба лякатися. Це нормальна захисна реакція організму на зміну температури! Якщо ж виділення непрозорі, жовто-зеленого забарвлення, – це свідчить про наявність запального процесу.
Відчувши закладеність носа, особливо зранку після пробудження, не спішіть застосовувати краплі для полегшення дихання. Достатньо інтенсивно промасажувати активні точки обабіч крил носа (вони відчутно болісні при натисканні, за ними знаходяться гайморові пазухи). Через 1–2 хвилини набряк слизової оболонки, а з ним і закладеність носа зникнуть, як і не було.
До відома батьків: підвищення температури у дитини – це нормальна захисна реакція організму на проникнення інфекції! І збивати температуру медикаментозними засобами, якщо вона нижче 38,5, – просто варварство. Натріть на дрібній тертушці сиру картоплину середніх розмірів разом зі шкіркою, додайте чайну ложку столового оцту, перемішайте і зробіть компрес на лоб та скроні – допомагає і дітям, і дорослим, "витягує простуду", як казала моя бабуся, і найголовніше – без побічних ефектів.
Будьте здорові!
Аня Жарая
Останні новини Чернігівщини
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.
«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40
Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.
Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17
На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською
На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37
Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.
Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06
Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.