Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 жовтня, 01:44:11

Колекціонер з Ніжина зібрав 140 раритетних капелюхів.ФОТО

01.10.2013   15:11Агенцiя

Ще з дитинства Олександр Адаменко з Ніжина захоплювався колекціонуванням.

В юності він колекціонував марки, потім значки та іншу дрібницю, але йому це швидко набридало. А головні убори почав збирати всього шість років тому. За ці роки його колекція значно розрослася і налічує зараз близько 140 примірників.

"Моє захоплення почалося з мотоциклетного шолома, до якого ми з другом жартома приробили металеві роги", - розповідає збирач. Тепер цей шолом - талісман колекції.

Велику частину експозиції складають раритетні каски і шоломи. Але є й сучасні головні убори - кашкети офіцерів різних силових структур.

"Ось тут стоять кашкети українських та молдавських начальників міліції, податкової інспекції та митників, - показує колекціонер. - А ось це взагалі ексклюзив - генеральська папаха".

Військові головні убори для 41-річного збирача становлять особливу цінність. Він зміг зібрати всю історію України в офіцерських кашкетах.

"Я не просто колекціоную, але ще й цікавлюся історією речі, збираю інформацію по конкретному антикваріату, а якщо потрібно, то і реставрую", - розповідає Адаменко.

Незвичайні і оригінальні екземпляри Олександру привозять друзі та знайомі. Але це не єдине джерело поповнення його колекції. Рідкісні головні убори він знаходить в Інтернеті і на антикварних виставках у Києві. Часом, щоб отримати бажану річ, збирачеві доводиться в буквальному сенсі відвойовувати її. "Іноді потрібно гарненько поторгуватися, а іноді доводиться міняти - дві за одну", - каже Олександр.

Один з найстаріших головних уборів в колекції - французька каска "Адріано" 1915 року. Тоді вона називалася "піщанкою" і використовувалася в піхотних військах Царської Росії і Франції. Є в колекції і німецька військова каска "М-16" зразка 1914 року.

"У Ніжин вона повинна була потрапити в 1917/18 роках. Мені ж вона дісталася від однієї жінки, яка використовувала її в якості миски для пса", - згадує Олександр .

Отриманий раритет колекціонер спочатку відмив, а потім відреставрував - прибрав іржу і перефарбував. А ще у Адаменко є старовинні пожежні каски, татарські тюбетейки, козачі хутряні шапки і навіть лицарські шоломи.

Свою колекцію Олександр ніколи не оцінював, та й навряд чи погодився б продати.

"Як можна оцінити кашкет, подарований мені моїм першим начальником? Також неможливо оцінити військову каску часів Першої світової, це ж історія", - стверджує збирач.

Перлина колекції - рицарський шолом

Останні новини Чернігівщини

білорусь біля України готує аеродроми, казарми та залізницю для військ рф 21:53

У білорусі спостерігається розбудова військових аеродромів, будівництво казарм, а також перевірка білоруської залізниці для перевезення ешелонів з військовослужбовцями.

Аграрії Чернігівщини залучили понад ₴3,37 мільярда «доступних кредитів» 21:51

За програмою «Доступні кредити 5–7–9%» 33 626 аграріїв цьогоріч залучили 62,509 мільйона гривень кредитів.

Безпека в закладах освіти - пріоритетне завдання рятувальників Чернігівщини 21:46

Як спонукати сучасних дітей до навчання, особливо з такої важливої теми як правила безпеки життєдіяльності?

Захищай своїх - вакцинуй дітей від кору

Захищай своїх - вакцинуй дітей від кору 21:38

Війна в Україні створює ще більш сприятливі умови для поширення кору. Військові дії спричинили руйнування медичної інфраструктури, ускладнили доступ людей до медичних послуг, зокрема вакцинації.

Послуги служби зайнятості онлайн

Послуги служби зайнятості онлайн 21:34

Записатися на прийом до фахівця служби зайнятості можна, не виходячи з дому.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини