Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 серпня, 02:19:26

Туристи їдуть звідусіль

10.08.2013   09:24Агенцiя

Розвиток туризму в Україні набирає обертів. Щороку до нас приїздять у середньому 17 мільйонів іноземців. За даними Всесвітньої організації туризму, Україна – один зі світових лідерів міжнародного туризму.

Туристична галузь надзвичайно важлива для економіки, і підтримка цієї сфери має стати пріоритетом на найближче майбутнє. На сьогодні в Україні понад 3000 закладів оздоровлення і відпочинку, майже 1500 готелів, кемпінгів тощо. Більше 3000 підприємств пов’язані з обслуговуванням туристів і туристичною діяльністю. Постійно зростає число компаній, що пропонують туристичні путівки по Україні та за кордон.

Величезною кількістю історичних і культурних пам’яток та популярних туристичних маршрутів вражає Чернігівщина. Потужний туристичний потенціал і у Прилук, де є чудові парки й площі, функціонують стадіон, спортивні майданчики та спортзали, проводяться змагання з різних видів спорту, організовуються виставки, ярмарки, фестивалі.

Відділом культури і туризму Прилуцької міської ради розроблена Програма розвитку туристичної сфери Прилук на 2013-2016 роки. Основна її мета – стимулювання туристичної галузі міста, забезпечення умов для повноцінного функціонування її суб’єктів, розробка якісного туристичного продукту, здатного максимально задовольнити потреби міжнародного і внутрішнього туризму.

Реалізація Програми сприятиме залученню інвестицій, впровадженню нових форм організації туризму, створенню облаштованої належним чином мережі туристично-екскурсійних маршрутів з комплексом обладнаних для відпочинку місць, єдиною системою знакування. Результатом Програми стане покращення іміджу Прилук як туристичного краю, а також збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.
Наукові співробітники Прилуцького краєзнавчого музею імені В.І. Маслова розробляють нові туристичні маршрути, такі як літературно-художня екскурсія “Поетичними стежками Любові Забашти”, оглядова екскурсія “Прилуки в часі”, лекція-екскурсія “Шевченко і Прилуччина”, історико-краєзнавчі екскурсії “Прилуки в пам’ятках Великої Вітчизняної війни” та “Історія однієї вулиці”, природнича екскурсія “Удай тихоплинний”. Справжня родзинка – історико-краєзнавча екскурсія “Прилуки – місто козацької слави”, в якій головна увага приділяється історії Прилуцького козацького полку. Не менш цікаві історико-краєзнавчі екскурсії Прилуцьким районом, як-то “Світло Густині” та “Дідівці. Садиба творчості і доброти” (про життєвий і творчий шлях історика Миколи Костомарова).

Інтерес туристів до краєзнавчого музею зростає. У 2011 році він прийняв відвідувачів на 20% більше, ніж у 2010-му, а торік – на 50%.

На сьогодні функції туристично-інформаційного центру в місті виконує краєзнавчий музей. Йдеться, зокрема, про надання інформаційно-консультаційних туристичних послуг, розповсюдження інформаційно-рекламної літератури місцевої туристичної індустрії та продаж туристичних продуктів (сувенірів), періодичних видань, книг. До уваги гостей – відеофільми про визначні місця Прилук. Також на туристів чекають затишні готелі, кафе, ресторани, бари, кількість яких постійно зростає.

Прилуки мають хороші перспективи посісти гідне місце в туристичній сфері України.
А бажаючих помандрувати містом і районом запрошуємо звертатися до краєзнавчого музею.


Алла Коваленко, науковий співробітник Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані 13:42

У Чернігівській області тривають першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури. Днями підрядники працювали на таких об'єктах.

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня 13:34

За минулий тиждень групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 99 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 1317 таких предметів.

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування 10:12

За підтримки проєкту Голос громад Чернігівщини 5 серпня в Коропі пройшов творчий та інтелектуальний патріотичний захід на базі Центру дитячої та юнацької творчості.

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою 10:10

Корюківська громада на Чернігівщині однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення. Окупанти зруйнували місцеві дороги та мости, фактично ізолювавши громаду від іншої частини України.

Волонтерський проєкт

Волонтерський проєкт "Країна вільних людей" завітав до Любецької громади 10:00

5 серпня в Тарасо-Шевченківському старостинському окрузі (Любецька громада) відбулася розважально-інформаційна програма "Я - громадянин України" за ініціативи організації Крим SOS.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини