Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 вересня, 07:49:59

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

02.02.2013   08:28Агенцiя

Глобальна Конвенція, присвячена водному світові - Рамсарська - 2 лютого визначила день, з якого в 1971 році розпочався відлік відзначення Всесвітнього дня про водно-болотні угіддя, як середовища існування водоплавних птахів.

boloto

boloto

Цього року Всесвітній день водно-болотних угідь проводиться під девізом "Водно-болотні угіддя зберігають воду".

Переважна більшість гідрологічних заказників та пам'яток природи в Чернігівській області (264 заказники та 29 пам'яток природи) створено саме з метою збереження унікальних та типових водно-болотних масивів. Їх площа складає біля 30 % від загальної площі природно-заповідного фонду області, а це понад 60 тис. га. Постановою Ради Міністрів України ще 1979 р. в Чернігівській області було визначено 156 болотних комплексів (загальною площею 45 тис. га), які потребують збереження і охорони. На сьогодні більшість цінних водно-болотних угідь входить до складу природно-заповідного фонду.

Багаті і різноманітні водно-болотні угіддя Чернігівщини. Найбільшими і найвідомішими природно-заповідними об'єктами в Чернігівській області, створеними з метою збереження болотних масивів, є: ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Замглай" (Ріпкинський р-н., 4428 га), "Сосинський" (Чернігівський р-н, 406 га); гідрологічні заказники: загальнодержавного значення "Дорогинський" (Ічнянський р-н, 1880 га), та місцевого значення - "Бондарівське болото" (Козелецький р-н, 1300 га), "Чорне болото" (Ріпкинський р-н, 1264 га), "Жукляно-Кістерська дача" (Корюківський р-н, 3554 га) та інші.
 
Чернігівське обласне Держуправління охорони навколишнього природного середовища зі сподіванням зазначає, що тільки за умови значних зусиль усіх державних та недержавних відомств, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та всього населення залежить, чи збережемо ми такі цінні для біорізноманіття природні ландшафти Чернігівщини. Водно-болотні угіддя є ресурсом, який має велике соціально-економічне, культурне та наукове значення, і їх втрата є непоправною шкодою.

Довідково: Через відповідні геологічну будову, рельєф, кліматичні умови і значну лісистість територія Чернігівської області відзначається значною заболоченістю. На території області налічується понад 400 боліт. Загальна площа становить 95,7 тис. га, або 3% території області.

Регіональною програмою формування національної екологічної мережі в Чернігівській області на 2003-2015 роки природними коридорами місцевого значення визнані долини річок Сейм, Остер, Удай, Снов.


Наталія Радченко

Останні новини Чернігівщини

"Зворотний відлік. Місцеві". ВІДЕО 23:11

Чернігів та Миколаїв: «місцеві господарники» та політична боротьба – «Зворотний відлік. Місцеві».

Виявлено 56 нових випадків COVID-19

Виявлено 56 нових випадків COVID-19 15:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 вересня в області зафіксовано 56 нових випадків COVID-19.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 110 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 110 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:08

Упродовж минулого тижня з 21 по 28 вересня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебували на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

Представники туристичної галузі Чернігівщини отримали відзнаки

Представники туристичної галузі Чернігівщини отримали відзнаки 15:00

Напередодні Всесвітнього дня туризму у Чернігівській ОДА привітали кращих представників туристичної галузі області, які відзначають своє професійне свято 27 вересня.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 14:53

28 вересня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Олійника.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини