2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь
Глобальна Конвенція, присвячена водному світові - Рамсарська - 2 лютого визначила день, з якого в 1971 році розпочався відлік відзначення Всесвітнього дня про водно-болотні угіддя, як середовища існування водоплавних птахів.

boloto
Цього року Всесвітній день водно-болотних угідь проводиться під девізом "Водно-болотні угіддя зберігають воду".
Переважна більшість гідрологічних заказників та пам'яток природи в Чернігівській області (264 заказники та 29 пам'яток природи) створено саме з метою збереження унікальних та типових водно-болотних масивів. Їх площа складає біля 30 % від загальної площі природно-заповідного фонду області, а це понад 60 тис. га. Постановою Ради Міністрів України ще 1979 р. в Чернігівській області було визначено 156 болотних комплексів (загальною площею 45 тис. га), які потребують збереження і охорони. На сьогодні більшість цінних водно-болотних угідь входить до складу природно-заповідного фонду.
Багаті і різноманітні водно-болотні угіддя Чернігівщини. Найбільшими і найвідомішими природно-заповідними об'єктами в Чернігівській області, створеними з метою збереження болотних масивів, є: ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Замглай" (Ріпкинський р-н., 4428 га), "Сосинський" (Чернігівський р-н, 406 га); гідрологічні заказники: загальнодержавного значення "Дорогинський" (Ічнянський р-н, 1880 га), та місцевого значення - "Бондарівське болото" (Козелецький р-н, 1300 га), "Чорне болото" (Ріпкинський р-н, 1264 га), "Жукляно-Кістерська дача" (Корюківський р-н, 3554 га) та інші.
Чернігівське обласне Держуправління охорони навколишнього природного середовища зі сподіванням зазначає, що тільки за умови значних зусиль усіх державних та недержавних відомств, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та всього населення залежить, чи збережемо ми такі цінні для біорізноманіття природні ландшафти Чернігівщини. Водно-болотні угіддя є ресурсом, який має велике соціально-економічне, культурне та наукове значення, і їх втрата є непоправною шкодою.
Довідково: Через відповідні геологічну будову, рельєф, кліматичні умови і значну лісистість територія Чернігівської області відзначається значною заболоченістю. На території області налічується понад 400 боліт. Загальна площа становить 95,7 тис. га, або 3% території області.
Регіональною програмою формування національної екологічної мережі в Чернігівській області на 2003-2015 роки природними коридорами місцевого значення визнані долини річок Сейм, Остер, Удай, Снов.
Наталія Радченко
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).