Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 8 грудня, 09:40:41

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

02.02.2013   08:28Агенцiя

Глобальна Конвенція, присвячена водному світові - Рамсарська - 2 лютого визначила день, з якого в 1971 році розпочався відлік відзначення Всесвітнього дня про водно-болотні угіддя, як середовища існування водоплавних птахів.

boloto

boloto

Цього року Всесвітній день водно-болотних угідь проводиться під девізом "Водно-болотні угіддя зберігають воду".

Переважна більшість гідрологічних заказників та пам'яток природи в Чернігівській області (264 заказники та 29 пам'яток природи) створено саме з метою збереження унікальних та типових водно-болотних масивів. Їх площа складає біля 30 % від загальної площі природно-заповідного фонду області, а це понад 60 тис. га. Постановою Ради Міністрів України ще 1979 р. в Чернігівській області було визначено 156 болотних комплексів (загальною площею 45 тис. га), які потребують збереження і охорони. На сьогодні більшість цінних водно-болотних угідь входить до складу природно-заповідного фонду.

Багаті і різноманітні водно-болотні угіддя Чернігівщини. Найбільшими і найвідомішими природно-заповідними об'єктами в Чернігівській області, створеними з метою збереження болотних масивів, є: ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Замглай" (Ріпкинський р-н., 4428 га), "Сосинський" (Чернігівський р-н, 406 га); гідрологічні заказники: загальнодержавного значення "Дорогинський" (Ічнянський р-н, 1880 га), та місцевого значення - "Бондарівське болото" (Козелецький р-н, 1300 га), "Чорне болото" (Ріпкинський р-н, 1264 га), "Жукляно-Кістерська дача" (Корюківський р-н, 3554 га) та інші.
 
Чернігівське обласне Держуправління охорони навколишнього природного середовища зі сподіванням зазначає, що тільки за умови значних зусиль усіх державних та недержавних відомств, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та всього населення залежить, чи збережемо ми такі цінні для біорізноманіття природні ландшафти Чернігівщини. Водно-болотні угіддя є ресурсом, який має велике соціально-економічне, культурне та наукове значення, і їх втрата є непоправною шкодою.

Довідково: Через відповідні геологічну будову, рельєф, кліматичні умови і значну лісистість територія Чернігівської області відзначається значною заболоченістю. На території області налічується понад 400 боліт. Загальна площа становить 95,7 тис. га, або 3% території області.

Регіональною програмою формування національної екологічної мережі в Чернігівській області на 2003-2015 роки природними коридорами місцевого значення визнані долини річок Сейм, Остер, Удай, Снов.


Наталія Радченко

Останні новини Чернігівщини

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відслужив літургію у Катерининській церкві

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відслужив літургію у Катерининській церкві 16:45

Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Православної церкви України Епіфаній перебував 7 грудня у Чернігові.

Урочисто відзначили кращих благодійників 2019 року

Урочисто відзначили кращих благодійників 2019 року 14:56

6 грудня в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулася святкова церемонія нагородження переможців обласного конкурсу «Благодійник року» імені меценатів Тарновських.

“Музика в темряві”

“Музика в темряві” 14:49

5 грудня Академічний камерний хор ім. Д.Бортнянського представив в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм новий проект — концерт-медитацію “Музика в темряві”.

Презентовано виставку

Презентовано виставку "Від борців за волю до захисників України: Чернігівщина" 14:40

6 грудня з нагоди Дня Збройних сил України в Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулося відкриття виставки «Від борців за волю до захисників України Чернігівщина».

Внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області обговорено регіональною робочою групою

Внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області обговорено регіональною робочою групою 14:10

6 грудня у Чернігові відбулося засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області.