Зустрічаємо Новий рік згідно з прикметами
З настанням Нового року кожен з нас пов'язує найсвітліші мрії та благі помисли. В давнину, для того щоб новий рік став вдалим і щасливим, і все, про що мріється, збулося, люди намагалися дотримуватися певних правил, старовинних обрядів і традицій.

Так, напередодні Нового року прийнято позбавлятися старих речей. Попрощатися з усім непотрібним, а разом з ним - і з усіма неприємностями. З цією ж метою також можна взяти старий календар, перев'язати його вовняною ниткою і спалити зі словами: "Гори, гори, календар, вогнем минулі нещастя і нехай вони більше ніколи не повертаються!".
Особливе місце в новорічних повір'ях займає символ свята - ялина. Давньогерманські перекази розповсюдили по всьому світу традицію прикрашати на Новий рік ялинку, але мало хто знає, чому. Вірили, що своїми колючими гілками це дерево здатне відігнати нечисту силу, яка у новорічну ніч поводиться особливо сміливо. Адже, якщо не вжити запобіжних заходів, темна сила забереться в дім, і до наступного року її вже не виженеш. На Русі смерекові гілки встановлювали з боків ополонки на Хрещення, після чого клали за образи і під дах - від стихійних лих, пожеж та інших неприємностей.
Відповідно до однієї з різдвяних легенд, ялина вкрила Богородицю під час її втечі з Христом в Єгипет, і за це отримала винагороду - залишилася навічно зеленою. Якщо вірити сучасним езотеричним дослідженням, ялина допомагає позбавитися від енергетичного сміття, що нагромадилося в будинку за рік. Дерево вбирає негативну енергію і перетворює її на нейтральну, але як тільки ялинка почне засихати і обсипатися, потрібно винести її з квартири, інакше деревце стане заново виробляти поглинений негатив.
На новорічні свята слов'яни прикрашали свої будинки і гілками інших дерев. Соснові гілки з шишками принесуть в сім'ю спокій і умиротворення, лавр забезпечить досягнення успіху в науках і мистецтвах, а гілка пальми принесе перемогу у важливих справах.
Стародавні слов'яни намагалися дотримуватися таких відомих прикмет:
Надягти що-небудь нове, щоб весь рік ходити в обновках,
Першим день нового року провести весело, щоб весь рік був радісним,
Приготувати до святкового столу якомога більше страв і ласощів, щоб увесь рік жити в достатку,
Не позичати гроші під Новий рік, роздати всі борги - щоб більше не бути в боргах.
Нарешті, коли ж, як не в Новий рік, виконуються бажання?! Перед тим як сідати за новорічний стіл, напишіть на маленькому аркуші паперу свої заповітні бажання, і коли почнуть бити куранти почнуть, спаліть листок, попіл висипте в келих із шампанським і випийте. Встигли до останнього удару годин? Ваші бажання вже здійснюються!
А перед сном зробіть 12 маленьких карток, напишіть на кожній по своїй мрії, і, змішавши, покладіть під подушку. Вранці дістаньте навмання три картки. Написані на них бажання, як у відомій пісні, обов’язково збудуться!
Новорічні прикмети:
Напередодні Нового року не залишай жодної незакінченої хатньої справи;
***
Першого дня не берися за ніяку роботу - бо весь рік тяжко працюватимеш;
***
Перевдягнися у все нове, щоб протягом року були обновки;
***
Не починай Новий рік з боргів, аби не розплачуватись весь рік;
***
У ніч на Новий рік зроби тим, хто потребує допомоги, подарунки : доля віддячить тобі;
***
Як буває на Новий рік, то так буде і цілий рік;
***
У ніч перед Новим роком треба спати без подушок, щоб цілий рік не боліла голова;
***
Не можна на Новий рік плакати, бо увесь рік плакатимеш.
http://vidido.ua/index.php/pogliad/article/zustrichaemo_novii_rik_zgidno_z_prikmetami/
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.