7 серпня: цей день в Україні і світі
ДЕНЬ 896 РОСІЙСЬКА Агресія - DAY 896 RUSSIAN AGRESSION

7 серпня святкують День професійного спікера.
Православна церква вшановує пам'ять святого преподобного мученика Дометія.
День професійного спікера
Ідея святкувати цей день виникла через важливість публічних виступів у нашому житті. Багато людей відчувають страх перед виступами, але професійні спікери долають цей страх і використовують свої навички для передачі знань та досвіду.
Громадські промовці мотивують своїх слухачів до змін. Це може бути спроба зупинити або почати щось, спробувати щось нове або досягти своєї мети.
Публічний виступ важливий, оскільки спікер може мотивувати інших рухатися в тому напрямі, в якому вони хочуть, може мотивувати інших бути кращими.
Ще цього дня:
1960 – Кот-д'Івуар проголосив незалежність від Франції;
1964 - У США прийнято Тонкінську резолюцію, яка дозволила розширити участь США у війні у В'єтнамі.
1968 – У Лондоні українські емігранти закидали камінням посольство Радянського Союзу;
1970 – Проведено перший комп'ютерний шаховий турнір;
1993 – Частину Букінгемського палацу відкрили для туристів;
1998 - Терористичні атаки проти посольств США у Кенії та Танзанії, в результаті яких загинуло 258 осіб;
2000 – Японці винайшли водневий електромобіль;
2008 – Початок російсько-грузинської війни;
2016 - Початок "стрілянини на півночі Криму" - інсценована спецпровокація російських спецслужб з метою імітації "нападу диверсантів ГУР МО України" нібито закинутих із материкової України до Криму. Провокація закінчилася 11 серпня терміновим розглядом справи у РБ ООН за заявою України.
Пам'ятні дати:
120 років від дня народження Ральфа Джонсона Банча (1904-1971), американського політичного діяча, політолога, дипломата, лауреата Нобелівської премії миру (1950).
Церковне свято
День пам'яті святого преподобного мученика Дометія
Дометій народився Персії в язичницької родині. Він прийняв християнство і залишив своє рідне місто, щоб уникнути переслідувань за віру.
Після хрещення присвятив своє життя Богові та став ченцем. Дометій приєднався до монастиря, де жив у аскетичному подвигу, займався молитвою і постом.
Пізніше залишив монастир і оселився в пустелі біля міста Нісібіс, де продовжував свій подвижницький шлях, вів життя пустельника, віддавав увесь свій час молитві та духовним роздумам.
Дометій був відомий своїми чудесами і зціленнями, що приваблювало багатьох людей. Завдяки його проповідям багато хто прийняв християнство. За часів гонінь на християн за імператора Юліана Відступника, Дометій був схоплений і страчений за віру. Він прийняв мученицьку смерть, залишаючись вірним Христові.
Іменини: Олександр, Олексій, Антон, Опанас, Василь, Дмитро, Іван, Михайло, Петро.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.