Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 08:26:21

14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції

15.12.2012   09:23

В цей день в облдержадміністрації відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Володимир Хоменка, голови обласної ради Анатолія Мельника та Чернігівського міського голови Олександра Соколова з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та представниками громадських чорнобильських організацій.

Як зауважив у своєму виступі голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, Чернігівщина – чи не найбільше постраждала від чорнобильського лиха, бо майже вся її територія у різній мірі зазнала радіоактивного забруднення, а в зону радіаційного впливу потрапило близько 650 тисяч жителів області, 244 населених пункти.

В області проживає більше 86 тисяч постраждалих громадян, серед яких 16,2 тисячі дітей, 10,6 тисячі учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, 4,8 тисячі інвалідів внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Майже 14 тисяч посланців Чернігівщини виконували роботи безпосередньо у 30-кілометровій зоні.

Сьогодні важливим напрямом роботи обласної держадміністрації вважаємо вирішення питань соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, збільшення обсягів фінансування на реалізацію програм з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи», - підкреслив Володимир Хоменко.

Звертаючись до присутніх, Анатолій Мельник зазначив, що найбільше Чорнобильська біда овіяла полином наш Придеснянський  край. Двісті з лишком   населених пунктів  області потрапили у зону радіоактивного забруднення.

- Проте вражених невидимим ворогом міст і сіл було б значно більше, якби у бій із ним  не вступили тисячі  ліквідаторів катастрофи, багатьох із яких вже немає поруч з нами.

Це саме вони  ціною власного  здоров’я і  життя приборкали Вселенську атомну стихію ХХ століття…

Депутатський корпус обласної ради знає і розуміє чорнобильські проблеми   і робитиме  все  залежне для  їх  вирішення.

Ми віримо, що відійдуть у минуле соціальні і економічні негаразди, породжені тією страшною аварією.

Проте залишиться в серцях людей невмируща пам’ять про тих, хто захистив Україну і світ від радіаційної біди, - наголосив голова обласної ради.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:08

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 08 грудня по 8:00 09 грудня 2021 року

9 грудня - який день, свято та прикмети

9 грудня - який день, свято та прикмети 08:07

9 грудня відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією, День вшанування жертв злочину геноциду, День єврейської книги, Всесвітній день техно-музики, у США – день ветеринарної медицини, День лами, День клоуна "Сумний Віллі" та день кондитерських виробів.

 м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід

м. Чернігів: рятувальники та їх чотирилапі вихованці провели з дошкільнятами пізнавальний захід 16:42

8 грудня фахівці пошуково-рятувального відділення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області та їх чотирилапі вихованці Тоша і Белла взяли участь у пізнавально-тематичному заході, який пройшов у Чернігівському дошкільному навчальному закладі №53.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 78 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 78 нових випадків COVID-19 16:36

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 8 грудня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19. Зокрема 59 — у Чернігівському районі (в тому числі 30 — у Чернігові), 7 — у Прилуцькому, по 5 — у Корюківському та Ніжинському районах, 2 — у Новгород-Сіверському. 39 захворілих госпіталізовані.