Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 вересня, 19:30:54

Яку роль відводив Чернігову у лютому путін?

17.08.2022   20:12Агенцiя

Видання The Washington Post 16 серпня оприлюднило матеріал стосовно потаємних первинних планів путіна по відношенню до захоплення Києва.

Виявляється, Чернігів мав відігравати ключову роль у захопленні української столиці. Про потаємні плани очільника Кремля американці попереджували українських посадовців ще торік у жовтні.

За даними розвідки, росіяни збиралися наступати з півночі, обабіч Києва. Одна сила - більша - повинна була рухатися на схід від столиці через Чернігів, тоді як інша мала оточити Київ із заходу, просуваючись на південь від білорусі через природний проміжок між «зоною відчуження» на покинутій Чорнобильській АЕС і навколишніми болотами.

Тож, важко уявити наслідки - якби центр Сіверщини впав.

Атака планувалася взимку, щоб тверда земля зробила місцевість легкопрохідною для танків. Охопивши столицю в кліщі, російські війська планували оволодіти Києвом за три-чотири дні. Спецназ рф планував знайти і усунути президента Володимира Зеленського, убивши його, якщо потрібно, і встановив маріонетковий уряд, дружній до Кремля.

Окремо російські війська збиралися йти зі сходу та пройти через центральну Україну до річки Дніпро, тоді як війська з Криму мали захопити південно-східне узбережжя. На ці дії відводилися кілька тижнів.

Зупинившись, щоб перегрупуватись і переозброїтися, вони наступним чином мали просунутися на захід, до лінії з півночі на південь, що тягнеться від Молдови до західної Білорусі, залишивши на заході останній оплот української держави — Західну Україну, територію, яка, за розрахунками путіна, була населена непоправними неонацистськими русофобами.

Сполучені Штати отримали «надзвичайні подробиці» про таємні плани Кремля щодо війни, яку він продовжував заперечувати, як пізніше пояснила директор національної розвідки Авріл Хейнс. Вони включали не лише позиціонування військ, озброєння та оперативну стратегію, а й тонкі моменти, такі як «незвичайне та різке збільшення путіним фінансування військових операцій на випадок непередбачених ситуацій і нарощування резервних сил, навіть якщо були інші нагальні потреби, такі як реагування на пандемію». недостатньо ресурсів", - сказала вона. Це не було просто вправлянням у залякуванні, на відміну від широкомасштабного російського розгортання торік у квітні, коли сили путіна загрожували кордонам України, але ніколи не атакували.

Час Чернігівський

Останні новини Чернігівщини

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів 13:56

Протягом січня-серпня 2022 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло понад 5,2 млрд грн від сплати податків і зборів

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією 13:53

Депутатка Чернігівської облради, керівниця депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» Юлія Заїка допомагає чернігівцям і мешканцям приміських сіл відновлювати житло та встановлювати збитки, завдані російською агресією.

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова 13:48

Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомило про зміну адреси прийому громадян.

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни?

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни? 13:28

Знелюднення територій, втрати в економіці, руйнування інфраструктури, прогалини в місцевих бюджетах, – далеко неповний перелік проблем з якими зіштовхуються громади Чернігівської області після вигнання рашистських окупантів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:59

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 25 вересня по 8:00 26 вересня 2022 року