Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 червня, 13:59:19

Розвідники розповіли як швидко росія може знову повернути свої сили до білорусі

02.08.2022   19:55Агенцiя

Мова йде про два-тижні, стверджує заступник голови військової розвідки України Вадим Скібіцький у інтерв‘ю британській The Guardian.

Він попередив, що однією з сильних сторін російської армії є її здатність швидко перекидати війська та техніку. Експерт зазначив, що росія практикувала це під час військових навчань, що передували війні, і вказав, як російські війська відступили з північних регіонів України в березні та знову з’явилися на Донбасі через два тижні.

«Ми знаємо, що вони можуть повернутися до білорусі через два-три тижні, якщо їм буде потрібно», — сказав він.

Якби ворог виграв бої на півдні та сході України, то продовжив би нові наступальні операції, щоб захопити якомога більше території України, використовуючи підрозділи, які зараз формує в росії, сказав Скібіцький.

«Зараз вони створюють стрілецькі батальйони резервістів у кожному російському військовому окрузі та третій армійський корпус у Західному військовому окрузі», — підкреслив експерт.

Під безпосереднім керівництвом міністра та заступника міністра оборони рф почалася підготовка та оснащення нового корпусу.

За словами Скібіцького, те, де рф використовуватиме новий корпус, залежатиме від того, як розвиватимуться бої на півдні та сході України.

Скібіцький зазначив, що, окрім додаткової зброї, Україні потрібна допомога у підготовці військ за кордоном. Він сказав, що росія активно атакувала українські навчальні бази, навівши кілька прикладів, зокрема удар по військовій базі на північний схід від Києва, в результаті якого в травні загинули 87 українських військових. Мова йде про Десну.

Минулого четверга російські війська завдали удару по військовій базі на північний захід від Києва, повідомили Збройні сили України. Це - Гончарівське тергромада. Є втрати серед особового складу. Однак Україна не оприлюднює військові втрати стратегічного призначення з початку війни, резюмують у Guardian.

Глава МІ-6 Річард Мур написав у суботу в Twitter, що росія виснажується після втрати десятків людей і що вона змушена використовувати зброю радянських часів.

Скібіцький сказав, що у рф закінчуються сучасні ракети, але він підкреслив, що у них на складах залишилася «величезна кількість» старих радянських ракет. Протягом останніх двох місяців росія застосовувала радянські зенітні та протикорабельні ракети по наземних цілях.

«Вони використовують ракети, термін придатності яких, скажімо, минув — понад 30 років — тому вони менш ефективні», — сказав він. «Але їх у них достатньо, і будь-яка ракета спрацює, щоб налякати населення».

рф нарощує виробництво нової зброї, додав він. На початку липня російський парламент прийняв заходи військової економіки, щоб змусити підприємства постачати військові товари та зобов’язати деяких працівників працювати понаднормово.

Хоча західні санкції щодо високотехнологічних компонентів, які можна використовувати у військових цілях, уповільнили й ускладнили процес, росія, схоже, знайшла способи їх уникнути. Влада США внесла в чорний список десятки компаній, які допомагали російським військовим ухилятися від санкцій після вторгнення.

"Ми заходимо у зиму", - сказав Скібіцький, який сказав, що Україні знадобляться зброя, а також продовольство та фінансування із заходу, щоб пройти через це.

Час Чернігівський

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45

Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17

Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.

У Прилуках поліцейські затримали підозрювану у збуті наркотиків 11:45

Cпівробітники відділу кримінальної поліції спільно зі слідчими Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів незаконного збуту наркотичних засобів і психотропних речовин, до яких причетна 37-річна місцева жителька.

Безбар’єрність як щоденна реалізація конституційних прав: у Чернігові відбулася діалогова платформа 11:13

Напередодні Дня Конституції України у Чернігові відбулася діалогова платформа «Конституція рівних можливостей: Україна без бар’єрів».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини