Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 червня, 04:17:02

У Чернігові працюють над концепцією розвитку міста не чекаючи закінчення війни

22.06.2022   09:49Агенцiя

18 червня на базі Агенції регіонального розвитку містянам презентували концепцію розвитку Чернігова. Над нею працює архітектурна студія "Yakusha".

Вона запропонували свої послуги для міста на безкоштовних умовах. У планах — створити цілісний архітектурний код, врахувавши особливості регіону, його культурну спадщину та природній потенціал. Все напрацьоване врешті буде інтелектуальною власністю міста. 

Серед першочергових завдань — повернути людей, які виїхали у зв'язку з активними бойовими діями, показати, що у Чернігова є майбутнє.

До "написання" концепції наразі долучилися понад 60 спеціалістів із різних сфер діяльності, це як жителі нашого, так й інших українських міст, а також представники Ізраїлю та США.  

— Ми намагаємося залучити громаду, тому що це і носій  інформації, і носій бачення, і носій ДНК міста. Власне, будь-які пропозиції мають спочатку йти від людей.

Ми говоримо не лише про відбудову чи перебудову, а переосмислений підхід до міста. Чому зараз є унікальний шанс — тому що на відбудову прийдуть кошти міжнародних партнерів і місто, яке покаже план розвитку, буде в конкуренції за гроші міжнародних партнерів. Те місто, яке покаже кращий план, має більше шансів отримати більше коштів, — розповіла під час презентації напрацювань представниця архітектурної студії "Yakusha" Олена Власюк. 

Працювати над концепцією почали практично відразу після завершенням активних бойових дій на території Чернігівщини. Кажуть, що це тривалий процес, який вимагає не одного місяця часу. До нього активно залучають і громадськість, попередньо було вже кілька обговорення онлайн. 

Автори концепції пропонують просувати і розвивати Чернігів як стійке місто. Перш за все тому, що воно в різні часи відбивало натиск як татарської, так і російської орди, що говорить про незламність духу. По-друге, сталість — це про необхідності встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людини і захистом інтересів майбутніх поколінь. 

— Є таке поняття сталий розвиток — тема, яка номер один зараз у світі. Всі зараз вкладають в екологію, в розвиток, енергоефективність — це те, заради чого власне можна йти в ту тему, щоб підняти більше коштів на відновлення міста і подумати, яким ми хочемо його бачити, — говорить Олена Власюк. 

Майбутній Чернігів автори цієї концепції бачать як місто, що побудоване  довкола людини, її потреб та інтересів. Мова про мобільність та безбар’єрність, використання альтернативних джерела енергії, залучення еко-орієнтованого бізнесу в місто, розчищення Стрижню, модернізацію ТЕЦ і будівництво сміттєпереробного заводу тощо

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ