Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 грудня, 08:08:22

Кандидатські обіцянки або поствиборчі нагадування

24.11.2012   15:09

Аби виборці могли для себе розібратися, що ж наобіцяли їм під час виборчої кампанії, активісти ГО "Ініціатива" зібрали в одному виданні всі обіцянки та передвиборчі програми кандидатів в депутати. Причому збирали методично з усіх відкритих та доступних джерел: газет, буклетів, брошур, листівок та офіційних програм.

23 листопада у чернігівському  прес-клубі "Чиста політика" відбулося представлення інформаційного збірника "Передвиборчі обіцянки депутатів з Чернігівщини: Верховна  Рада сьомого скликання".

Це видання підготовлене Чернігівською громадською організацією "Освітній центр "Ініціатива" стало  завершальнім етапом реалізації проекту  "Парламентські вибори, як шанс  для розв'язання місцевих проблем Чернігівського регіону",  що був  реалізований в Чернігівській області   в межах спільної ініціативи з громадською організацією "Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень" за підтримки  Фонду Східна Європа та Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Збірник містить офіційні програми та обіцянки кандидатів, а також "темні плями" біографій кандидатів, які були викриті завдяки проведенню дослідження Руху "ЧЕСНО".

Видання представив  голова ЧОЦ "Інціатива" Павло Пущенко. За його словами, головна мета такого видання - зафіксувати передвиборчі обіцянки депутатів.

"Ми зафіксували не лише офіційні програми, але і обіцянки, що давалися в ході виборчої кампанії. Громадськість має неустанно контролювати роботу депутатів та питати,  що вони зробили для виконання своїх передвиборчих обіцянок. Саме це має бути основним критерієм оцінки будь-якого політика", - зазначив він.  

Як зазначив експерт, дехто з кандидатів в запалі боротьби давав короткострокові обіцянки. Наприклад, Валерій Дубіль пообіцяв побудувати 120 дитячих майданчиків до кінця 2012 року, добитися надання Ялівщині статусу регіонального ландшафтного парку.

"Найбільше обіцянок дав Ігор Рибаков. Підписував з кожною громадою села соціальні угоди. Дороги, ремонти ФАПів, клубів - 160 громад з якими було підписано такі домовленості. Газифікація, прокладення доріг. Рибаков депутат який залучив найбільше коштів з держбюджету на свій округ під час виборів. Залучено більше 110 мільйонів", - розповів керівник "Ініціативи" Павло Пущенко.

Інші кандидати-переможці виборчих перегонів у своїх обіцянках більше спиралися на благодійність та матеріальну допомогу виборцю сьогодні, ніж на програми розвитку регіону та плани на майбутнє.

Найбільше епатажу та драйву було у передвиборчій кампанії Олега Ляшка. "Його обіцянки важко структурувати та визначити. Були заклики, гасла…", - поділився керівник "Ініціативи".

Інший переможець - Іван Куровський - роздавав обіцянок не багато, але вони є. В основному, це конкретна допомога сільським громадам, селам. А із загальних: підняття орендної плати з 3% до 6%. Це, до речі, головне, за що люди цілими селами хочуть вступити до "Агропрогресу" пана Куровського.

Також ЧОЦ "Ініціатива" планує створити на сайті громадської організації "Події і коментар" (www.pik.cn.ua) спеціальний розділ присвячений передвиборчим обіцянкам депутатів з Чернігівщини. В профілі кожного депутата будуть зафіксовані всі його обіцянки та ступінь виконання кожного пункту на даний час.  Таким чином виборці зможуть оцінити ступінь відповідальності кожного політика - переконані в громадській організації.

Останні новини Чернігівщини

Піротехніки ДСНС знищили 2 вибухонебезпечні предмети

Піротехніки ДСНС знищили 2 вибухонебезпечні предмети 08:01

12 грудня о 09:10 та 13:00 фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено у встановленому порядку мінометну міну калібром 82 мм та артилерійський снаряд калібром 152 мм часів Другої світової війни.

13 грудня - День пам’яті апостола Андрія Первозванного

13 грудня - День пам’яті апостола Андрія Первозванного 07:54

13 грудня християни східного обряду відзначають День пам’яті апостола Андрія Первозванного. Апостол Андрій, брат Симона (Петра), — один із тих, хто раніше за інших учнів пішов за Христом, тому і був названий Первозванним.

Чернігівщина планове завдання з призову виконала на 100 відсотків

Чернігівщина планове завдання з призову виконала на 100 відсотків 15:19

Загалом з Чернігівщини, згідно планового завдання, на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань відправили понад 470 призовників.

Суспільне оновлює ранкове мовлення в регіонах

Суспільне оновлює ранкове мовлення в регіонах 14:57

За підтримки міжнародних партнерів Суспільне розпочало дослідження аудиторії в регіонах, щоб оцінити власні програми регіонального мовлення та їхню відповідність запитам аудиторії.