Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 11:49:29

Від миру вдома до миру в усьому світі

24.11.2012   10:29

Під таким гаслом цього року проходить Всесвітня акція “16 днів проти гендерного насильства”, яка розпочнеться 25 листопада. Про її мету й способи підтримки йшлося під час засідання “круглого столу” в Чернігівській міській раді.

Як зазначив начальник відділу у справах сім’ї та молоді міської ради В’ячеслав Голуб, цей захід має на меті активізацію діяльності державних структур і громадських організацій щодо захисту прав жінок і дітей та формування ненасильницької ідеології в суспільстві. Він нагадав історію проведення акції та зазначив, що з року в рік вона набуває поширення.

Зокрема, за даними МВС із питань попередження насильства в сім’ї до відділів у справах сім’ї, молоді та спорту, органів внутрішніх справ, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області за 9 місяців поточного року надійшло 1538 звернень щодо фактів насильства в сім’ях. На профілактичному обліку органів міліції перебуває майже 2 тисячі осіб, які вчинили насильство в сім’ї.

Голова обласної організації Спілки жінок України Ірина Дорожкіна закликала учасників зібрання працювати спільно заради попередження насильства. “За статистикою, 70% жінок піддавались насиллю вдома чи на роботі. Не можна залишатися байдужими до цієї проблеми!”, – наголосила вона.

Жінки, які зазнали насилля чи агресії, можуть звернутися на національну “Гарячу лінію” з протидії насильству за телефоном 0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або за номером 386 (безкоштовно для абонентів МТС, Life та Київстар).

Учасники засідання розповіли про факти насильницьких проявів, приклади реальної протидії насиллю, законодавчі механізми захисту порушених прав. До речі, трапляються випадки, коли жінки свідомо надають перевагу образу “жертви” й не хочуть боротися за звільнення від насильства. “Потрібно змінити стереотипи поведінки як насильників, так і їхніх жертв, проводити більш ефективні й дієві профілактичні заходи”, – вважає кандидат психологічних наук, доцент ЧДІЕУ Катерина Кальницька.

Для поширення інформації про проблеми гендерної культури сім’ї, сприяння збереженню сімейних цінностей і формуванню ненасильницької поведінки в Чернігові оголошується міський конкурс малюнка “Ні” насильству в сім’ї!”. Творчі роботи дітей та молоді віком до 17 років чекають за адресою: Чернігівська міська Ліга (клуб) ділових та професійних жінок, вул. Шевченка, 105-а, м. Чернігів, 14027. Телефон для довідок 670-312.

В роботі “круглого столу” взяли участь представники виконавчих органів міської та районних у м. Чернігові рад, органів внутрішніх справ, фахові психологи, члени громадських організацій.

Кампанія “16 днів проти гендерного насильства” ініційована у 1991 році Центром жіночого Глобального Лідерства.

Останні новини Чернігівщини

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня 11:07

За 15-17 серпня групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 48 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 511 таких предметів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:05

Інформція про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 17 серпня по 8:00 18 серпня 2022 року

Громади Чернігівщини запрошують до участі в програмі

Громади Чернігівщини запрошують до участі в програмі "Кроки для спеціалістів" 10:51

Просторове планування, мобільність, управління відходами, підтримка бізнесу – нові навчальні можливості для громад від U-LEAD

Є загроза ракетних та авіаційних ударів по Україні з території республіки білорусь

Є загроза ракетних та авіаційних ударів по Україні з території республіки білорусь 08:57

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

 В’ячеслав Киченок очолив лісове господарство Чернігівщини

В’ячеслав Киченок очолив лісове господарство Чернігівщини 08:55

17 серпня у ДП «Чернігівське лісове господарство» відбулося представлення колективу нового директора.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини