Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 червня, 15:32:18

“Забуттю не підлягає. Шанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років”

23.11.2012   15:59

23 листопада 2012 р. під такою назвою до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів у Чернігові в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців прочитав лекцію

Голодомори в Україні

Голодомори в Україні

для бухгалтерів сільських, селищних рад представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, науковий співробітник Сергій Бутко. Заняття проведено в рамках навчання слухачів за професійною програмою.

У своєму виступі він нагадав, що в історії України було три голодомори: 1921–1923 рр., 1932–1933 рр. і 1946–1947 рр. Проте, найбільшою гуманітарною катастрофою світового рівня, свідомим голодовбивством українського селянства став саме Голодомор початку 1930-х років, організований сталінським режимом.

Вчені порахували, що прямі втрати від цього голодомору від 3,8 млн. до 4,5 млн. осіб, а разом з кумулятивними втратами складає до 10 млн. осіб. В області чернігівські історики Олександр Коваленко та Володимир Ткаченко у 1993 р. зробили аналіз статистичних даних тих років (різниця між кількістю населення області станом на 1 січня 1932 р. і дані перепису 1939 р.) – втрати, які не можна пояснити ніякими причинами, крім смерті від голоду, склали 362 тис. 700 осіб. Вже у 2008 р. фахівці Державного архіву області на чолі з директором, кандидатом наук з державного управління Раїсою Воробей поіменно встановили 24928 жертв за документами (головним чином за вцілілими книгами реєстрації актових записів про смерть за 1932 – 1933 р. мешканців 460 з понад 1500 населених пунктів у межах сучасної області).

Разом із згаданими свідками трагедії у сучасному мартирологу Голодомору в області встановлено 36.818 жертв.
С.Бутко наголосив, що пам’ять про Голодомор 1932–1933 рр. в Україні та інші подібні трагедії повинна постійно підтримуватися і збагачуватися конкретним знанням подій.

Останні новини Чернігівщини

Стійкість громад в умовах війни: на Форумі місцевої демократії шукали спільні рішення 14:29

У Чернігові 16 червня відбувся Форум місцевої демократії Чернігівщини «Стійкість громад через участь, довіру та партнерство», який об’єднав представників органів місцевого самоврядування, молодіжних рад та інститутів громадянського суспільства. У центрі обговорення — питання стійкості громад в умовах війни, відновлення територій, залучення жителів до ухвалення рішень та розвиток партнерств.

На Чернігівщині триває декларування зброї: поліція нагадує громадянам про необхідність обов’язково задекларувати знайдену або отриману вогнепальну зброю та боєприпаси 14:07

Поліція інформує: декларування раніше знайденої або отриманої вогнепальної зброї звільняє людину від кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання та надає право законно залишити зброю в себе.

Поліцейський з Чернігівщини Євгеній Каліберда виборов ще одну перемогу на змаганнях з гирьового спорту 12:35

Поліцейський Євгеній Каліберда взяв участь у відкритому чемпіонаті Чернігівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України з гирьового спорту серед колективів силових структур.

Між освітою Чернігівщини та УДУ імені Михайла Драгоманова укладено меморандум про співпрацю 11:43

З метою вдосконалення освітнього середовища та об'єднання зусиль задля реалізації державної політики відбулося офіційне підписання Договору про співробітництво між Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова та Управлінням освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації.

Імпульс для розвитку Чернігова: у місті відбулася зустріч із авторами проєкту «Сенси міст» 11:20

15 червня у Чернігівській міській раді відбулася зустріч із доктором філософських наук, філософом Олександром Філоненком та дослідником Андрієм Мельником — співзасновниками проєкту «Сенси міст».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини