Вперше у Чернігові представили книгу «Чорні дошки» України. Чернігівська область»
Сьогодні в облдержадміністрації до Дня пам'яті жертв голодоморів відбулася презентація книги «Чорні дошки» України. Чернігівська область».

Майже 1000 сторінок видання містить 50 архівних документів та 610 матеріалів періодичної преси, які описують процес запровадження режиму «чорних дощок» на теренах Чернігівщини.
- Це унікальна зібрання, яке вкотре відкриває очі на жахи тоталітарного режиму тих років. Потрапити до «чорної дошки» означало бути приреченим на голодну смерть, - зазначив Сергій Бутко, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в області. – Проте не тільки люди ставали жертвами цього виду репресій. Установи, колгоспи, населені пункти та навіть райони підлягали занесенню на «чорну дошку».
Участь у презентації книги взяли Ігор Слезко, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА та Дмитро Байкєніч, один із упорядників видання, старший науковий співробітник Інституту дослідження Голодомору.
- Ідея створення книги виникла ще в 2019 році. «Чорні дошки» використовувалися як інструмент морально-психологічного тиску, спрямованого на знищення українців. Ми намагалися знайти максимальну кількість доказів цього факту. Окрім матеріалів книга містить і картосхеми, для створення яких використано оригінальні картографічні матеріали 1930-х років, - наголосив Дмитро Байкєніч.
Книга вийшла у світ за підтримки Українського інституту національної пам'яті, Чернігівської обласної державної адміністрації та Всеукраїнського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса.
Окрім Дмитра Байкєніча упорядниками видання є Олеся Стасюк, Катерина Лук’янець та Світлана Старовойт.
Під час заходу представники Державного архіву області, обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.С. Короленка, обласного історичного музею імені В.В.Тарновського та Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка отримали по примірнику книги.
Електронна версія уже доступна усім охочим на вебсайті Українського інституту національної пам'яті.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Поліцейські Чернігівського райуправління викрили дует викрадачів мотоциклів 10:32
Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з поліцейським офіцером громади викрили двох молодиків, причетних до незаконного заволодіння мотоциклами в селах Чернігівського району.
Освіта без вікових обмежень: можливості для дорослого населення Чернігівщини 10:30
Здобути нову професію, підвищити кваліфікацію або офіційно підтвердити вже набуті навички – зробити це можна в закладах професійної освіти області.
Вкрай потрібна ініціатива: жителі віддалених сіл – про мобільні бригади лікарів 10:26
Сьогодні в двох громадах області, а саме в Ріпкинській та Чернігівській, працювали мобільні бригади лікарів. Тож, отримати спеціалізовані послуги та пройти медичне обстеження змогли жителі Любеча, Добрянки, Радуля, Пакуля та інших сіл громад.

10 жовтня: цей день в Україні і світі 10:01
ДЕНЬ 1325 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1325 RUSSIAN AGRESSION
Поліція Чернігівщини перекрила канал збуту вибухонебезпечних боєприпасів 09:10
Поліцейські відділення №1 (с-ще Короп) Новгород-Сіверського райвідділу затримали 37-річну жительку одного з сіл Коропської громади, яка налагодила збут ручних гранат.