Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 14:38:48

Інформаційно-методичний семінар для органів місцевого самоврядування пройшов у Чернігові

12.11.2012   18:24

Перспективи проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та особливості його проведення у 2013 році обговорили сьогодні представники органів місцевого самоврядування Чернігівщини під час інформаційно-методичного семінару, який провів голова обласної ради Анатолій Мельник.

Інформаційно-методичний семінар для органів місцевого самоврядування пройшов у Чернігові

Інформаційно-методичний семінар для органів місцевого самоврядування пройшов у Чернігові

В роботі семінару взяли участь перший заступник голови Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні  Олена Тертишна, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, в.о. заступника голови обласної державної адміністрації Леонід Подоляк, голови районних рад та міські голови міст обласного значення – члени обласної асоціації «Ради Чернігівщини», керівники сільських і селищних територіальних громад, представники ЗМІ.

Звертаючись до учасників семінару, голова обласної ради Анатолій Мельник зазначив, що існуючі соціальні проблеми на місцях змушують органи місцевого самоврядування та виконавчої влади до пошуку додаткових інструментів та ресурсів щодо їх вирішення. Великою підмогою в цьому є  залучення коштів Державного бюджету до формування та реалізації регіональної соціальної політики. Одним же із шляхів вирішення соціальних проблем територіальних громад є їх  участь у Всеукраїнському конкурсі  проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

– Місцеві ради області торік отримали гранти на 5 проектів-переможців у чотирьох категоріях цього конкурсу. На їх  фінансування в обласному бюджеті передбачена субвенція з державного бюджету в сумі  майже 1 млн. 300 тисяч гривень, – нагадав присутнім Анатолій Мельник і підкреслив,  що семінар має скоординувати роботу всіх органів місцевого самоврядування області для участі в конкурсі, на який у цьому році подано 22 різнопланових проекти.

За словами керівника, позитивну роль в координації спільних зусиль також відіграє трьохстороння Угода про співробітництво між Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, обласною державною адміністрацією та обласною радою, яка була підписана у квітні цього року. Анатолій Мельник висловив сподівання, що семінар надасть позитивного поштовху і сприятиме ще більш широкому залученню органів місцевого самоврядування до участі у наступних Всеукраїнських конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Перший заступник голови Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Олена Тертишна детально проаналізувала результати попередніх конкурсів, відмітивши серед позитивних тенденцій, зокрема, значне покращення технічного виконання проектів. Водночас, на її думку, необхідно розширювати коло партнерів конкурсу та підвищувати якість проектних пропозицій, які повинні містити інноваційну складову.

Також вона ознайомила присутніх із змінами які відбулися у порядку проведення конкурсу у 2013 році. Так, перш за все, змінилися терміни проведення конкурсу 2013 року – він стартував 15 вересня поточного року. Протягом жовтня-грудня проходитимуть інформаційно-роз`яснювальні семінари. Січень-березень відводиться для написання проектів (програм), прийом яких завершиться 15 березня 2013 року, а переможці будуть визначені в червні. На переконання Олени Тертишної, це дасть змогу сформувати той бюджетний запит, який потрібний фонду.

Крім того, вона зупинилася на нормативно-правовому забезпеченні конкурсу, яке також дещо змінилося, вимогах до проектів тощо.

Завершуючи виступ, Олена Тертишна закликала учасників семінару взяти активну участь у конкурсі, сформувавши дієві команди на місцях, які б підготували цікаві та ефективні проекти.

Представники органів місцевого самоврядування області-переможці Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2011 році розповіли про досвід участі в конкурсі, проекти, які вдалося реалізувати.

Власним досвідом підготовки та реалізації відповідних проектів поділилися і переможці  Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2011 року. Голова Коропської районної ради Петро Демиденко розповів про фінансування хоспісної, паліативної допомоги в районі та реконструкцію вуличного освітлення в Жовтневій сільській раді. Голова Чернігівської районної ради Михайло Литвин поінформував про залучення державних коштів на вирішення конкретних місцевих проблем громади, зокрема, модернізацію системи водопостачання населених пунктів району та розвиток фізичної культури і спорту в Старобілоуській громаді. В свою чергу, начальник відділу енергозбереження управління економіки Чернігівської міської ради Дмитро Марусич звернув увагу на реалізацію проекту з автоматичного регулювання споживання теплової енергії в обласному центрі.

Учасники семінару отримали збірники інформаційно-методичних матеріалів щодо проведення Конкурсу, підготовлені Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, які допоможуть у розробці майбутніх проектів.
 

Останні новини Чернігівщини

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік 14:18

За це рішення проголосували 283 нардепи.

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США 13:47

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо голови Борзнянської районної ради та завідувача сектору культури Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, підозрюваних в одержанні 1500 доларів США неправомірної вигоди.

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП "Ліки України" 11:40

У нараді взяли участь: начальник Головного управління Національної поліції в області Едуард Альохін, заступник начальника Головного управління - начальник слідчого управління Євген Гончаров, голова Управління СБУ у Чернігівській області Юрій Гончаров та в.о. прокурора Чернігівської області Сергій Івашко.

Міжнародна данська компанія

Міжнародна данська компанія "Spectre A/S" розглядає можливість відкриття підприємства на Чернігівщині 11:34

А ще у планах — знайти партнера, готового до розширення власних потужностей. При цьому іноземна сторона готова забезпечувати певну кількість замовлень на рік, постачати сировину. Мова йде про швейні підприємства області, адже компанія займається виробництвом одягу для різних видів спорту на відкритому повітрі (велоспорту, сноуборду, альпінізму, кінного спорту тощо).

"Інна Василенко. Невідома зірка" 11:22

«Відкриття нівроку» Інна Василенко – 25 років на сцені. «Буде весело!» - обіцяла артистка, запрошуючи на свою лірично-комедійну бенефісну програму «Інна Василенко. Невідома Зірка», представлену в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм 13 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини