Чернігівська ОДА та компанія «Лайфселл» співпрацюватимуть для розвитку якісного зв’язку та Інтернету
Голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус та головний виконавчий директор ТОВ «Лайфселл» Ісмет Язиджи підписали сьогодні Меморандум про взаєморозуміння.
Загальна мета сторін — покращення стану мобільного зв’язку, забезпечення покриття території Чернігівської області швидкісним Інтернетом (в тому числі соціальних об’єктів, автомобільних доріг, туристичних об’єктів та інше), а також реалізація концепції lifecell «Розумна область» («Smart Region»).
— Пересуваючись областю, сам щоразу переконуюся в недостатньому покритті якісним мобільним зв'язком та Інтернетом. Звісно, Чернігівщина — особливий регіон з точки зору територіальних масштабів та демографічних показників, а також враховуючи агресивного північного сусіда. Але абсолютно в кожній географічній точці та кожному мешканцю області треба якісна медицина, освіта, соціальні послуги та якісний мобільний зв'язок й Інтернет, — підкреслив В’ячеслав Чаус і подякував компанії «Лайфселл» за те, що вона першою відгукнулася на пропозицію облдержадміністрації спільно розробити план розвитку галузі.
Зі свого боку, Ісмет Язиджи зазначив, що подібна ініціатива закріпить відносини та дасть поштовх для реалізації спільних корисних проєктів:
— Співпраця з Чернігівською обласною державною адміністрацією дає нам можливість запроваджувати новітні технології для покращення життя мешканців регіону. Цього року ми значно розширили покриття швидкісним мобільним зв’язком на Чернігівщині. Зв’язок 4G з’явився у 144 населених пунктах області, де проживає близько 44 тисячі людей. Тепер же ми маємо можливість зробити ще більший внесок у розвиток сучасних технологій на Чернігівщині.
Так, до кінця поточного року компанія «Лайфселл» планує охопити технологією 4G 302 населених пункти області, а у 2022-2023 роках — додатково побудувати 20 нових базових станцій у стандартах GSM/LTE. Відтак орієнтовно буде досягнуто покриття 95% географічної площі Чернігівщини.
Підсумовуючи, голова ОДА висловив сподівання, що результати спільних дій не забаряться. Адже підписаний документ має бути не «пустим» меморандумом, а дієвою дорожньою картою. Принагідно В’ячеслав Чаус запросив до співпраці інших операторів мобільного зв'язку.
До слова, за інформацією Мінцифри, загальна оцінка охоплення території Чернігівської області системою рухомого мобільного зв’язку четвертого покоління (4G) за ІІ квартал 2021 року становить 65%.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові відбувся «Діалог з громадами» за участю міністра соцполітики 15:44
Днями в Чернігові працював міністр соціальної політики, сімʼї та єдності Денис Улютін. Разом із командою Мінсоцполітики, начальником ОВА В’ячеславом Чаусом, його заступниками, головою обласної ради Оленою Дмитренко, очільником МВА Дмитром Брижинським і представниками від ТГ області взяв участь у зустрічі «Діалог із громадами» на майданчику Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Поліція Чернігівщини викрила посадовицю лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 4 мільйона гривень 15:12
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом обласної прокуратури викрили директорку однієї з лікарень у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків державі на понад 4 мільйона гривень.
Керівника Ніжинського драмтеатру нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня 14:40
З нагоди Міжнародного дня театру генерального директора-художнього керівника Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.М.Коцюбинського Юрія Муквича нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і театрального мистецтва, значні творчі здобутки та високу професійну майстерність.
Ветеранська спільнота області визначилася з кандидатом до складу Ради ветеранів війни при Мінветеранів 14:19
У Раді ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів Чернігівщину представлятиме Денис Мостович – ветеран з Корюківки, який наразі займається підприємницькою та активною громадською діяльністю.
У Чернігові презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього» 12:29
27 березня у мейкерському просторі Peremoha Lab при Національному університеті «Чернігівська політехніка» відбувся медіа-день, під час якого студенти та студентки політехніки презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього».





