Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 липня, 12:47:19

Відбулося засідання комісії по координації роботи щодо забезпечення дотримання вимог законодавства України про мови

11.11.2011   06:47

10 листопада заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко провів чергове засідання комісії по координації роботи щодо забезпечення дотримання вимог законодавства України про мови.

Учасники засідання розглянули питання щодо затвердження “Основних заходів програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Чернігівської області на 2012-2016 роки”.

Відкриваючи засідання, Віктор Тканко відмітив, що виконання “Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки”, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України знаходилося на постійному контролі органів державної влади. На засіданнях комісії з координації роботи щодо забезпечення дотримання вимог Закону України про мови облдержадміністрації заслуховувались звіти відповідальних осіб. Метою цієї Програми було створення належних умов для розвитку і розширення сфери функціонування української мови, виховання шанобливого ставлення до неї, формування патріотизму у громадян України.

“Нагальними завданнями державної мовної політики під час реалізації Програми в нашому регіоні залишаються питання зміцнення статусу української мови як державної та піднесення її суспільного престижу; створення умов для всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя; удосконалення законодавчої бази з питань мовної політики та забезпечення дієвого контролю за дотриманням мовного законодавства; створення умов для розвитку сучасної української літературної мови, та мов національних меншин; стимулювання до вивчення української мови мешканців регіону – представників національних меншин; створення, видання, поширення наукових праць, словників, підручників українською мовою, зокрема електронних”, – зазначив заступник голови облдержадміністрації.

Комісією було розглянуто та обговорено пропозиції до проекту наступної “Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Чернігівської області на 2012-2016 роки”.

Також учасники засідання заслухали пропозиції щодо святкування 200-ї річниці від дня народження славного сина українського народу Т.Г.Шевченка та Дня української писемності та мови. Зокрема, зазначалося, що Чернігівщина повинна гідно підготуватися до відзначення цих свят.

На завершення засідання Віктор Тканко запропонував членам комісії протягом 10 днів надавати свої пропозиції до проекту Програми та відзначення ювілейних дат.

Останні новини Чернігівщини

25 липня: цей день в Україні і світі 08:16

ДЕНЬ 883 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 883 RUSSIAN AGRESSION

У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок 16:44

Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів.

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості 16:39

Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.

У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

 «Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 12:21

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини