Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 січня, 14:51:13

Перші порушення на виборах у Чернігівській області

28.10.2012   13:59

Про перші випадки зафіксованих порушень початку виборів на Чернігівщині повідомив голова освітнього центру “Ініціатива” Павло Пущенко.

За його словами найбільш типове порушення – розміщення плакатів кандидатів. На деяких дільницях вони взагалі відсутні, через те що члени комісії вирішили, що це агітація. Спостерігаються випадки виділення або виокремлення одного кандидата від інших. “Особиво це стосується кандидатів від влади: Станіслава Прокопенка, Олександра Соколова, Миколи Рудьковського. Наприклад, про плакат Соколова казали, що кандидат перед ним вибув і тому пробіл, але вибув кандидат, який по списку йде за Соколовим”, – сказав Павло Пущенко.

Працівники міліції певною мірою неадекватно себе поводять, повідомляють спостерігачі ЧОЦ “Ініціатива”. При цьому міліція звинувачує спостерігачів, що вони починають виконувати фото- та відео зйомку не представляючись. Павло Пущенко заперечує цей факт, бо каже що його люди добре підготовані.

Не пустили спостергічів на засідання комісії в Чернігові, посилаючись, що проводиться підготовче засідання.

З цікавинок можна назвати псування бюлетенів. Наприклад, у Городнянському районі на дільниці №74042 було зіпсовано більше 100 бюлетенів через технічну помилку в день голосування, і майже 400 бюлетенів напередодні на дільниці №74071. Причина члени комісії ставили штамп “Вибув” навпроти партії СОБОР, а потім почали викреслювати і мажоритарника від СОБОРу.

Серйозний сигнал з 206 округу – до 22-25% віднесено до голосування на дому. Це аномальний відсоток, навіть для сіл. Це можна розцінювати як одну із спроб маніпуляції. За даними з офіційних джерел на дому постійно голосує 31 тисяч осіб в області, що становить 3,5%.
Спостереження від ЧОЦ “Ініціатива” в області проводить 100 спостерігачів.

Представники ГМ ОПОРА також проводять спостереження. Всього в області працюють 70 спостерігачів від ОПОРИ. Вони спостерігають на 33 дільницях і в 6 ОВК.

"Два факти винесення бюлетнів. Одну особу затримали, друга - намагалася порвати бюлетень", - розповів довготерміновий спостерігач від ГМ ОПОРА Геннадій Максак.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: завиванець з маком та вишнями

Смачні рецепти вихідного дня: завиванець з маком та вишнями 14:44

Ароматний та смачний завиванець прикрасить ваше чаювання, особливо у вихідний день, коли родина збереться за столом. Поєднання вишень та маку з дріжджовим тістом - це абсолютний смак та досконалий результат.

Гороскоп на тиждень з 20 до 26 січня 2020 року

Гороскоп на тиждень з 20 до 26 січня 2020 року 14:00

21 січня Сонце переходить у знак Водолія, тут також знаходиться Меркурій, що сприяє налагодженню дружніх і родинних зв’язків, а також спільних проектів серед однодумців. Сприятливий час для оформлення документів, складання іспитів, наукових досліджень і самоосвіти.

19 січня - Хрещення Господнє ((Йордана, Водохреща, Богоявлення)

19 січня - Хрещення Господнє ((Йордана, Водохреща, Богоявлення) 10:35

За церковним календарем 19 січня відзначають Богоявлення Господнє, хрещення Ісуса Христа і освячують воду.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини