Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 грудня, 05:16:34

Перші порушення на виборах у Чернігівській області

28.10.2012   13:59

Про перші випадки зафіксованих порушень початку виборів на Чернігівщині повідомив голова освітнього центру “Ініціатива” Павло Пущенко.

За його словами найбільш типове порушення – розміщення плакатів кандидатів. На деяких дільницях вони взагалі відсутні, через те що члени комісії вирішили, що це агітація. Спостерігаються випадки виділення або виокремлення одного кандидата від інших. “Особиво це стосується кандидатів від влади: Станіслава Прокопенка, Олександра Соколова, Миколи Рудьковського. Наприклад, про плакат Соколова казали, що кандидат перед ним вибув і тому пробіл, але вибув кандидат, який по списку йде за Соколовим”, – сказав Павло Пущенко.

Працівники міліції певною мірою неадекватно себе поводять, повідомляють спостерігачі ЧОЦ “Ініціатива”. При цьому міліція звинувачує спостерігачів, що вони починають виконувати фото- та відео зйомку не представляючись. Павло Пущенко заперечує цей факт, бо каже що його люди добре підготовані.

Не пустили спостергічів на засідання комісії в Чернігові, посилаючись, що проводиться підготовче засідання.

З цікавинок можна назвати псування бюлетенів. Наприклад, у Городнянському районі на дільниці №74042 було зіпсовано більше 100 бюлетенів через технічну помилку в день голосування, і майже 400 бюлетенів напередодні на дільниці №74071. Причина члени комісії ставили штамп “Вибув” навпроти партії СОБОР, а потім почали викреслювати і мажоритарника від СОБОРу.

Серйозний сигнал з 206 округу – до 22-25% віднесено до голосування на дому. Це аномальний відсоток, навіть для сіл. Це можна розцінювати як одну із спроб маніпуляції. За даними з офіційних джерел на дому постійно голосує 31 тисяч осіб в області, що становить 3,5%.
Спостереження від ЧОЦ “Ініціатива” в області проводить 100 спостерігачів.

Представники ГМ ОПОРА також проводять спостереження. Всього в області працюють 70 спостерігачів від ОПОРИ. Вони спостерігають на 33 дільницях і в 6 ОВК.

"Два факти винесення бюлетнів. Одну особу затримали, друга - намагалася порвати бюлетень", - розповів довготерміновий спостерігач від ГМ ОПОРА Геннадій Максак.

Останні новини Чернігівщини

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом 19:06

Про це йдеться у розпорядженні голови ОДА № 1080 від 7 грудня 2021 року.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19 18:24

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 грудня в області зафіксовано 175 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Ніжинському районі, 72 — у Чернігівському (в тому числі 59 — у Чернігові) та 22 — у Корюківському. 59 захворілих госпіталізовані.

 Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19

Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19 14:54

Не перший рік весь світ живе в умовах нової реальності, коли пандемія COVID-19 вплинула на всі сфери суспільного життя. Вона також впливає і на тих, хто не хворів на COVID-19. Втома від карантину, втрата рідних та друзів, зміна формату роботи, поширення фейків та негативно забарвленої інформації чинять вплив на психічний стан людей. Реакція на пандемію COVID-19 з боку психічної системи людини є цілком нормальною.

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження 14:25

Чернігівська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному проваджені за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК України).

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді 14:22

На початку кожного місяця, судові охоронці Чернігівщини проводять розширену нараду щодо підведення підсумків діяльності та постановки завдань на наступний період. Не став винятком й грудень.