Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 12:17:12

ДемАльянс доводитиме в суді законність отримання закордонного паспорту за 170 грн

15.10.2012   13:08Агенцiя

Демальянсівець Роман Мокроусов через суд вимагає визнати неправомірним те, що громадян у УГІРФО змушують сплачувати за бланк паспорту і послуги ГІРФО, хоча насправді всі витрати на оформлення закордонного паспорту в Україні – це 170 гривень.

Член Чернігівського ДемАльянсу Роман Мокроусов подав до суду на Управління Громадянства іміграції та реєстрації фізичних осіб (ГІРФО) УМВС України в Чернігівській області.

Даний позов є черговим кроком у всеукраїнській кампанії Демократичного Альянсу “Стоп свавіллю в паспортних столах” <http://www.facebook.com/STOPsvavilly>. Обґрунтуванням позовних вимог є норми Декрету КМУ № 7-93, Постанови КМУ № 231, 380, 795 Накази МВС № 1603 та № 84. Позов зареєстрований в Чернігівському окружному адміністративному суді.

Голова Чернігівської обласної організації партії Демократичний Альянс Ігор Андрійченко зазначив: “Оскільки паспорт громадянина України для виїзду за кордон є власністю держави Україна, то відповідно жодний державний орган не має права його продавати, а громадянин відповідно не повинен купувати. Інформація про належність паспорта державі міститься на його першій сторінці”.

Постанова Кабінету міністрів України № 737 регламентує, що державні та адміністративні послуги можуть надаватись відповідним органом платно або безоплатно. Платна послуга надається за зверненням громадянина. Тобто вимоги обов’язкової сплати за послуги Управління ГІРФО є неправомірними.

Довівши в суді необґрунтованість вказаних платежів буде доведено можливість оформлення закордонного паспорту за 170 грн. Крок до цього вже був зроблений представниками ДемАльянсу в Донецькій області які в судовому порядку довели необґрунтованість вимоги плати за бланк паспорту.

На даний момент очікується рішення окружного адміністративного суду, щодо призначення першого судового засідання.


Прес-служба Чернігівської обласної організації

Останні новини Чернігівщини

«Політична шахівниця» № 16: спільна заява Кличка та Атрошенка, роздуми про кандидата від «ЄС», тінь перевиборів у Прилуках

«Політична шахівниця» № 16: спільна заява Кличка та Атрошенка, роздуми про кандидата від «ЄС», тінь перевиборів у Прилуках 09:37

Представляємо увазі наших читачів новий випуск проекту «Політична шахівниця», присвяченого ключовим подіям, явищам та тенденціям суспільно-політичного життя Чернігівщини.

Чернігівські лучники стали чемпіонами України

Чернігівські лучники стали чемпіонами України 09:13

Чемпіонат України зі стрільби з лука в приміщенні серед дорослих та юніорів відбувся у м.Суми, 10-13 січня 2022 року.

Турнір з міні-футболу пам’яті Мирослава Мандрика

Турнір з міні-футболу пам’яті Мирослава Мандрика 09:09

У спортивній залі Чернігівської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність» 14 січня відбувся щорічний традиційний турнір з міні-футболу пам’яті Заслуженого тренера України Мирослава Даниловича Мандрика, який більше 30 років пропрацював тренером у школі «Юність».

Про військовий облік для жінок

Про військовий облік для жінок 09:04

В Україні з 17 грудня 2021 року набув чинності наказ Міністерства оборони, яким розширено та затверджено перелік галузей і професій для жінок, що повинні перебувати на військовому обліку.

Оборона Замостя. Легенда про Лопату

Оборона Замостя. Легенда про Лопату 08:59

У бібліотеці ім. М.Коцюбинського відбулась презентація першого мальопису від Українського інституту національної пам'яті.