Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 21:31:52

Віктор Пинзеник: “Я хочу, щоб мої сини росли в цивілізованій країні”

06.10.2012   14:45Агенцiя

В четвер, 4 жовтня в Чернігівській області побував Віктор Пинзеник – голова Українського Фонду Підтримки Реформ, заслужений економіст України, кандидат в народні депутати від партії “УДАР Віталія Кличка”. Він відвідав Прилуки та Ніжин, де зустрічався з керівниками підприємств та представниками малого та середнього бізнесу.

Віктор Пинзеник

Віктор Пинзеник

В Чернігові Віктор Михайлович також спілкувався з представниками бізнесу – на зустріч з відомим економістом прийшло близько 300 керівників бюджетоутворюючих підприємств міста, банкірів, підприємців.

Під час зустрічей Віктор Пинзеник пояснив, чому він увійшов до першої “десятки” партійного списку партії “УДАР Віталія Кличка”: “Ви знаєте, я взагалі не планував брати участь у парламентських виборах. Але Віталій Кличко переконав мене своєю відвертою позицією та намірами змінити ситуацію в Україні. До того ж, тут живуть мої сини, і я дуже хочу, щоб вони жили і росли у цивілізованій країні”. Також Віктор Михайлович підкреслив, що йому імпонує те, що в команді “УДАРу” зібрались справжні професіонали, які рішуче налаштовані на роботу в новому парламенті.

Як кандидат в народні депутати від партії “УДАР Віталія Кличка” Віктор Пинзеник розповів, що мета партії – створити сприятливі умови для розвитку української економіки. Для цього треба через зміну законодавства зробити ведення бізнесу в Україні прозорим, а обмінний курс – прогнозованим. Також треба змінити систему оподаткування та усунути залежність бізнесу від чиновників.

Під час зустрічей з бізнесменами Віктор Пинзеник проаналізував економічну ситуацію. Щодо головного фінансового документу країни – бюджету на наступний рік, відомий економіст сказав, що призначення бюджету – задовольнити економічні потреби країни. “Це соціально-орієнтований документ, – наголосив В. Пинзеник. – Ми повинні дуже обережно витрачати завжди обмежені ресурси суспільства”. Колишній міністр фінансів порівняв бюджет країни з бюджетом родини – якщо родина не має коштів на автомобіль, то вона його й не купує. Свої витрати кожна родина планує виходячи з доходів. Так само треба робити із бюджетом країни, переконаний фінансист.

“Що ж відбувається у нас? Ми продовжуємо жити в борг. Зараз він становить майже 500 мільярдів гривень (це більше, ніж річний бюджет країни) проти 89 мільярдів гривень на початок 2008 року. Мене турбує те, що більшість зовнішніх боргів України є короткотерміновими. Це означає, що кожен рік держава має платити відсоток за борги в розмірі 60 мільярдів доларів”, – пояснив Віктор Михайлович. І для того, щоб уникнути швидкого проїдання валютних резервів, треба знову позичати кошти в тому ж обсязі. І робити це стає дедалі важче. Тому головне завдання зараз – припинити нарощувати борги. “Це дуже непросто, – говорить економіст. – Але якщо вдасться це зробити, це буде важливим кроком вперед”.

Щодо української гривні, то Віктор Пинзеник вважає, що для її стабільності економіка має зростати, чого не скажеш про нинішню ситуацію. Фінансист переконаний, що зараз держава штучно утримує курс гривні. І на це вже витратила майже третину резервів НБУ: ще рік тому резерви Нацбанку становили 38,5 млрд. доларів. Зараз же на 10 мільярдів менше. Це і є прихованою девальвацією, вважає економіст. “За долар, переведений в гривню, сьогодні можна купити на 20% менше, ніж 15 років тому”, – сказав Пинзеник. І найближче майбутнє гривні важко спрогнозувати, бо “національна валюта була і продовжує знаходитися під тиском політики популізму. Дуже важко робити економічні прогнози в умовах не стабільної політики”. До того ж, причини тиску на гривню не знищені, переконаний Віктор Пинзеник. І за таких умов курс обов’язково реагуватиме на ситуацію.

“Змінити ситуацію можна, – вважає Віктор Пинзеник. – Для цього потрібні рішучі дії, які оздоровлять українську економіку. Мені приємно, що я знайшов своїх однодумців в команді “УДАРу”. Люди, яких я тут зустрів, мають волю до змін і дотримуються моральних цінностей, що є дуже важливим!”


Оксана Клименко

PR

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».