Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 грудня, 06:33:06

Голова облдержадміністрації наголошує на необхідності тримати на постійному контролі питання проходження опалювального періоду на об’єктах ЖКГ та соціальної сфери

03.10.2012   15:50

3 жовтня голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко провів розширене засідання Колегії облдержадміністрації, на якому розглянуто питання готовності паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 років.

Як зазначив виконуючий обов’язки начальника головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації В’ячеслав Сальніков, станом на 1 жовтня готовність основного та допоміжного обладнання енергозабезпечуючих підприємств в середньому складає 90% від річного плану.

ПАТ „Чернігівобленерго” капітально відремонтовано 2967 км ліній електропередач; 1280 трансформаторних підстанцій, розчищено 4539 км ліній електропередач від дерев.

ПАТ „Чернігівгаз” проведено технічне обстеження 1827 км газових мереж, проведено перевірку майже 103,0 тис. од. внутрішньобудинкових систем у квартирах, приватних будинках та комунально-побутових споживачів.

У запланований термін ведуться ремонтні роботи на обладнанні КЕП „Чернігівська ТЕЦ” ТОВ фірми „ТехНова”, рівень їх виконання складає 90%. Накопичено більше 155 тис. тонн вугілля, що повністю відповідає графіку.

Комплексно підготовлено до зими 5433 житлових будинків, що становить 100% від плану.

По об’єктах бюджетної сфери станом на 01.10.2012 стовідсотково підготовлені загальноосвітні школи (642) та дитячі садочки (391), рівень готовності лікарень складає 97,5%.

З метою забезпечення належного дорожнього руху капітально відремонтовано 18,4 тис. м кв. вулиць та доріг комунальної власності. Середній та дрібний ремонти відповідно виконано на площі 157,2 тис. м кв. та 120,8 тис.м кв. Підготовлено 148 одиниць спеціалізованої техніки або 100% від плану та заготовлено 30,8 тис. тонн посипочного матеріалу.

Як наголосив В’ячеслав Сальніков, своєчасний початок та стабільне проходження опалювального періоду залежить від рівня розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.

Рівень розрахунків всіх категорій споживачів за електроенергію становить 100,4%. Розрахунки ПАТ „Чернігівобленерго” з ДП „Енергоринок” складають 100%.

За 8 місяців 2012 року всіма категоріями споживачів області використано природного газу на загальну суму 662,2 млн грн, рівень розрахунків становив 89,4%.

Населення розрахувалося за спожитий природний газ на 110,3%. По установах, які фінансуються з місцевих бюджетів проплати склали 101%, з державного бюджету – 91,7%.

Основними проблемами, що не дозволяють стовідсотково розрахуватися за спожиті енергоносії, є різниця в тарифах на теплову енергію, що постачалася населенню за 2011-2012 роки; заборгованість за спожиті енергоносії та комунальні послуги бюджетних установ, які фінансуються з державного бюджету; заборгованість за спожиту теплову енергію бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів.

На державному рівні розглянуто питання і прийнято позитивне рішення щодо сплати за спожитий у 2012 році природний газ за мінусом різниці в тарифах та боргів бюджетних установ.

Підбиваючи підсумки розгляду питання підготовки області до зими, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко наголосив, що до початку опалювального періоду залишилося мало часу, тому потрібно сконцентрувати зусилля і фінансові ресурси для вирішення існуючих проблем.

“Відповідно до завдань, поставлених на засіданні Уряду 5 вересня поточного року, ми повинні вже сьогодні бути готовими забезпечити подачу теплової енергії до соціально важливих об’єктів.
Прошу голів райдержадміністрацій, міських голів, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, керівників підприємств та організацій незалежно від форми власності тримати на постійному контролі питання проходження опалювального періоду на об’єктах житлово-комунального господарства та соціальної сфери, насамперед, лікарень, шкіл, дошкільних закладів, будинків-інтернатів для дітей, інвалідів та осіб похилого віку”, – підкреслив очільник області.

Також він окреслив основні питання, що потребують вирішення та максимальної уваги.
Зокрема, для підприємств комунальної теплоенергетики та паливно-енергетичного комплексу це завершення роботи з підготовки теплового, енергетичного та газового господарства відповідно до затверджених графіків; в термін до 15 жовтня 2012 року забезпечення погашення заборгованості за спожитий природний газ і його транспортування; налагодження системної роботи із споживачами всіх категорій щодо проведення своєчасних та в повному обсязі розрахунків за використані енергоносії; забезпечення готовності до оперативного реагування та ліквідації аварійних ситуацій на об’єктах.

Місцевим органам виконавчої влади, у свою чергу, доручено у разі різкого зниження температури зовнішнього повітря забезпечити у найкоротші терміни подачу теплової енергії до споживачів, в першу чергу, лікарень, дитячих садків, шкіл та об’єктів соціальної інфраструктури, а також безперебійну роботу підприємств житлово-комунального господарства; забезпечити використання в повному обсязі бюджетних видатків, спрямованих на розрахунки бюджетних установ за спожиті енергоресурси, послуги тепло-, водопостачання та водовідведення; забезпечити підготовку спеціалізованої техніки для прибирання снігу та посипання вулично-дорожньої мережі протиожеледними сумішами.

“Від злагодженої роботи органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, керівників підприємств комунальної теплоенергетики залежатиме, наскільки своєчасно будуть забезпечені теплом житлові будинки та об’єкти соціальної сфери”, – наголосив Володимир Хоменко.

У роботі Колегії облдержадміністрації взяв участь головний консультант-інспектор Головного управління з питань регіональної та кадрової політики Адміністрації Президента України Олег Шепетін.

Останні новини Чернігівщини

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом 19:06

Про це йдеться у розпорядженні голови ОДА № 1080 від 7 грудня 2021 року.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19 18:24

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 грудня в області зафіксовано 175 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Ніжинському районі, 72 — у Чернігівському (в тому числі 59 — у Чернігові) та 22 — у Корюківському. 59 захворілих госпіталізовані.

 Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19

Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19 14:54

Не перший рік весь світ живе в умовах нової реальності, коли пандемія COVID-19 вплинула на всі сфери суспільного життя. Вона також впливає і на тих, хто не хворів на COVID-19. Втома від карантину, втрата рідних та друзів, зміна формату роботи, поширення фейків та негативно забарвленої інформації чинять вплив на психічний стан людей. Реакція на пандемію COVID-19 з боку психічної системи людини є цілком нормальною.

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження 14:25

Чернігівська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному проваджені за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК України).

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді 14:22

На початку кожного місяця, судові охоронці Чернігівщини проводять розширену нараду щодо підведення підсумків діяльності та постановки завдань на наступний період. Не став винятком й грудень.