Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 грудня, 09:11:19

Андрій Прокопенко обговорив з представниками чеської компанії IVP CZ перспективи будівництва сміттєпереробного заводу на Чернігівщині

21.07.2020   13:21Агенцiя

20 липня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом з Батуринським міським головою Леонідом Душею провели зустріч з представниками чеської компанії IVP CZ (Industry Vision Progress), яка спеціалізується на сучасних технологіях сортування та переробки комунальних відходів.

Екологи б’ють на сполох: щороку на Чернігівщині зростають обсяги захоронення твердих побутових відходів. Наприклад, у 2018 році – 227 тисяч тонн, а у 2019 цифра сягнула майже 248 тисяч тонн.

Понад 95% ТПВ складується на полігонах та звалищах, охоплюючи великі земельні ділянки. Нині в Чернігівській області розташовано 3 полігони і 50 сміттєзвалищ твердих побутових відходів. Парникові гази й шкідливі речовини потрапляють в атмосферу, отруюються поверхневі шари ґрунту, ґрунтові води та надра.

Чеська компанія запропонувала рішення по сортуванню і збору відходів з подальшою переробкою для матеріального та енергетичного використання. Проєкт передбачає будівництво заводу, а також облаштування на території області як стаціонарних, так і мобільних пресконтейнерів. Фінансування проекту за рахунок чеської сторони.

- Запропоноване рішення дозволить комплексно покращити сміттєзбиральну та сортувальну мережу і ліквідовувати відходи на високому технологічному рівні. Результат — скорочення кількості сміттєзвалищ на 85%, - прокоментував Андрій Прокопенко.

Крім того, RDF-паливо слугує альтернативою вугіллю та іншим видам твердого палива, яке використовують для виробництва тепла, електроенергії тощо.

- Проєкт відповідає концепції Євросоюзу не лише в частині поводження з відходами – він дозволить створити нові робочі місця та сприятиме покращенню якості життя жителів. В перспективі муніципалітети отримають додаткові кошти для розвитку своїх громад. Домовились, що проведемо додаткові консультації з головами об’єднаних територіальних громад, - резюмував очільник області.

Департамент інформаційної діяльності  та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14

Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.

У Чернігові поліція працює на місці атаки рф по житловому району 11:11

Сьогодні вночі ворог вкотре атакував мирне населення Чернігова. Окупанти поцілили по житловому району в центрі міста. Попередньо відомо, що від удару постраждали троє чернігівців.

Бюджети Чернігівщини отримали 2,5 мільярди гривень податків у листопаді 2025 року

Бюджети Чернігівщини отримали 2,5 мільярди гривень податків у листопаді 2025 року 11:08

Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.

8 грудня: цей день в Україні і світі

8 грудня: цей день в Україні і світі 09:03

День 1383 Російська агресія - Day 1383 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини