Міліція Чернігівщини готова забезпечити громадський порядок під час виборчого процесу
Начальник Управління МВС України в Чернігівській області генерал-майор міліції Олександр Михайлик зустрівся з представниками Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи та ОБСЄ зі спостереження за виборчою кампанією з виборів народних депутатів України.
![](/uploads/3126-m.jpg)
В ході зустрічі начальник Управління МВС в Чернігівській області наголосив, що міліція - поза політикою та згідно Закону України "Про міліцію" основними її завданнями є охорона і забезпечення громадського порядку, запобігання правопорушенням та їх припинення.
Високих гостей з Канади та Польщі Деррека Конрода і Міхала Осташа було поінформовано, що з початком виборчої кампанії в УМВС та всіх підпорядкованих підрозділах на місцях розгорнуті оперативні штаби, які працюють у цілодобовому режимі. Вони створені для моніторингу ситуації, пов'язаної з виборчим процесом, збору та аналізу інформації, а також внесення пропозицій щодо вжиття, за необхідності, додаткових правоохоронних заходів.
Діяльність правоохоронців Чернігівщини є прозорою, на сайті обласного Управління міліції постійно висвітлюється робота органів внутрішніх справ, у тому числі щодо забезпечення законності перебігу виборчого процесу та реагування на повідомлення.
Так, з початку виборчого процесу органами внутрішніх справ області зареєстровано 44 повідомлення, пов'язані з його перебігом. Із загальної кількості найбільше надійшло повідомлень про незаконну агітацію, хуліганські прояви та виявлення агітаційних матеріалів, надрукованих з порушенням законодавства.
На сьогодні існує багато громадських інституцій, які здійснюють дослідження з приводу перебігу виборчого процесу та оприлюднюють відповідну інформацію, яка часто подається у стверджувальній формі без попередньої перевірки. У зв'язку з цим генерал Михайлик наголосив, що в Україні є державні органи, зокрема, правоохоронні, на які покладено обов'язок реєструвати повідомлення, перевіряти їх та приймати рішення згідно законодавства.
У рамках правоохоронного забезпечення виборчого процесу, особлива увага приділятиметься належному стану правопорядку у місцях перебування та проживання офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій, в тому числі на території нашої області. Підпорядкованим підрозділам на місцях доручено у разі звернень офіційних спостерігачів надавати їм необхідну організаційну допомогу. Наряди міліції будуть наближені до місць тимчасового перебування іноземних спостерігачів.
Зокрема, план заходів УМВС України в Чернігівській області передбачає в разі звернень офіційних спостерігачів надавати їм необхідну організаційну допомогу. До місць тимчасового перебування іноземних спостерігачів будуть наближені наряди міліції.
Загалом для забезпечення громадського порядку та реагування на можливі правопорушення у день голосування в Чернігівській області попередньо планується залучити понад 2 тисячі працівників міліції.
На завершення зустріч набула живого діалогу, під час якого іноземні гості ставили питання начальнику УМВС України в Чернігівській області генерал-майору міліції Олександру Михайлику та отримували вичерпні та конструктивні відповіді. Олександр Григорович наголосив представникам ПАРЄ, що міліцією будуть вжиті необхідні заходи у межах чинного законодавства України для забезпечення належного правопорядку в рамках виборчого процесу.
Після зустрічі гості мали змогу ознайомитися з роботою УМВС в області, для них була проведена оглядова екскурсія адмінбудівлею УМВС.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.