Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 березня, 22:01:43

Оздоровлення дітей за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

26.09.2012   14:51Агенцiя

Закінчилось літо, а для школярів – пора канікул, що промайнули як мить. Розпочався новий навчальний рік. І першою темою спілкування у школярів зазвичай є “Як я провів літо”.

Хтось був у бабусі з дідусем у селі, хтось відпочивав з батьками, адже кожна родина турбується про оздоровлення дітей влітку. Тому досить актуальним було питання придбання путівок до дитячих закладів оздоровлення, де забезпечувався організований відпочинок дітлахів на природі, подалі від міського галасу та несприятливої екології.

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) одним із завдань якого є оздоровлення застрахованих осіб, а також членів їх сімей, кожен рік приймає участь у фінансуванні оздоровлення дітей у дитячих закладах. А кошти, спрямовані на фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб, збільшуються. Так протягом останніх трьох років за рахунок коштів Фонду на оздоровлення дітей направлено від 5,5 млн. грн. у 2010 році до 7,3 млн. грн. у 2012 році.

Головним завданням цьогорічної кампанії було збільшення кількості оздоровлених дітей. Це завдання виконано – оздоровлено 8710 дітей, що більше, ніж у минулому році (8 636 дітей).

Аби ніхто з дітей застрахованих осіб не залишився поза увагою, виконавчими дирекціями обласного відділення Фонду (далі – виконавчі дирекції) порядок фінансування оздоровлення дітей за рахунок коштів Фонду широко висвітлювався в засобах масової інформації, забезпечувалось щоденне надання роз’яснень за зверненнями громадян. Розглядались всі звернення страхувальників щодо використання коштів Фонду, адже рішення про придбання путівок приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємств, установ, організацій відповідно до заяви одного із працюючих батьків (опікунів/піклувальників) за основним місцем роботи. А батьки самостійно вирішували, до якого закладу направити дитину. Єдиною умовою було включення дитячих закладів оздоровлення до переліків, затверджених правліннями відділень Фонду, де ці заклади (чи їх власники) перебувають на обліку як страхувальники.

Оздоровлення дітей за участю коштів Фонду проводилося за двома напрямками: часткове фінансування та придбання путівок за повну вартість.

Часткове фінансування для оздоровлення дітей надавалось безпосередньо страхувальникам (суб’єктам господарської діяльності), дитячим закладам оздоровлення (далі – дитячі заклади), профспілковим об’єднанням, які організовували оздоровлення дітей і самостійно закуповували путівки до дитячих закладів.

Виконавчими дирекціями при співпраці з органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, роботодавцями, головами комісій із соціального страхування, профспілковими організаціями проводились заходи по забезпеченню своєчасного та в повному обсязі використання коштів Фонду, оперативно вносились пропозиції щодо перерозподілу коштів, що сприяло своєчасному придбанню путівок.

Для часткового фінансування оздоровлення дітей використано 5,8 млн. грн., що дало змогу за участю кошті Фонду оздоровити 8200 дітей. Часткове фінансування оздоровлення дітей надавалось страхувальникам, дитячим закладам та профспілковим організаціям.
При цьому кошти Фонду направлялись на організацію харчування, лікування та культурне обслуговування дітей в дитячих закладах. Норми витрат затверджені в середньому на оздоровчу зміну: на харчування дітей не більше 37 гривень на один людино-день; на лікування та культурне обслуговування – не більше 3 гривень на один людино-день. Тобто, за рахунок коштів Фонду сплачувалася третина вартості путівок до дитячих закладів. Тому досить актуальним залишалось питання оплати решти вартості путівки, яка сплачувалась за рахунок бюджетних призначень, коштів підприємств, установ, організацій, профспілок чи батьківської доплати.

Фінансування страхувальників за їх зверненнями проводилось міською та міжрайонними виконавчими дирекціями. Крім того, з метою ефективного використання коштів, забезпечення збільшення кількості оздоровлених дітей, виконавчими дирекціями проводилось фінансування дитячих закладів згідно укладених з ними договорів. В більшості випадків виконавчі дирекції брали на себе організаційну роботу по формуванню груп дітей і придбанню квитків на проїзд до дитячих закладів.

Через виконавчі дирекції проведено фінансування оздоровлення 5604 дітей на суму 4,0 млн. грн. Найбільше дітей оздоровлено Бахмацькою міжрайонною (1068), Чернігівською міською (968), Корюківською (748) та Прилуцькою (650) міжрайонними виконавчими дирекціями.
Фінансування профспілкових організацій проводилось виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду. Профінансовано оздоровлення 2596 дітей на суму 1,8 млн. грн.
Найбільшу кількість дітей оздоровлено обласними профспілковими організаціями працівників охорони здоров’я (766), Чернігівобленерго (409), Гнідинцівського газопереробного заводу (254), працівників освіти і науки (200).

Заслуговує на увагу використання коштів Фонду на придбання путівок за повну вартість. Адже в цьому випадку путівка видаються одному із працюючих батьків з частковою оплатою 10% її вартості. А тому за рішенням правління обласного відділення Фонду виконавчою дирекцією відділення проведена закупівля путівок за повну вартість згідно чинного законодавства. Придбано 510 путівок до дитячого закладу “Десна” (с. Ладинка Чернігівського району). Вони були розподілені за заявками міської і міжрайонних дирекцій, узгоджених з райдержадміністраціями чи виконкомами районних (міських) рад у кожному районі (місті) області.

Путівки першочергово виділялись дітям, які є членами багатодітних та малозабезпечених, неповних сімей, дітям – сиротам, часто хворіючим та перебуваючим на диспансерному обліку.

Під час шкільних канікул діти мали змогу оздоровитись у дитячих закладах, які розташовані як в Чернігівській області, так і за її межами.

В закладах нашої області проведено оздоровлення 3984 дітей, на що використано 4,1 млн. грн. Найбільше з них оздоровилось в таких дитячих закладах: “Сузір’я” (Коропський район, с. Вишеньки) – 539, “Електронік” (Чернігівський район, с. Снов’янка) – 360, “Веселка” (смт Варва) – 358, “Дружба” (м. Щорс) – 324.

Незважаючи на те, що оздоровлення за межами області потребувало додаткових витрат як батьків дітей так і організаторів оздоровлення, в дитячих закладах Закарпатської, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Івано-Франківської, Одеської, Сумської, Херсонської областей та Автономної Республіки Крим оздоровлено 4726 дітей, на що використано 3,2 млн. грн.

Діти оздоровились, набрались нових сил, енергії, позитивних спогадів про перебування в дитячих закладах.

Підводячи підсумки фінансування оздоровлення дітей, необхідно зазначити, що вже розпочата робота до нового оздоровчого сезону. Задля цього розроблена та впроваджується програма оздоровлення дітей обласного відділення Фонду на 2013 рік. Метою програми є розвиток і вдосконалення системи оздоровлення дітей, об’єднання зусиль Фонду, дитячих закладів, страхувальників та застрахованих осіб в питаннях покращення якості надання послуг з оздоровлення, збільшення кількості оздоровлених дітей, зниження рівня їх захворюваності, зменшення витрат на виплату допомоги по догляду за хворою дитиною. Заходами програми передбачено визначення переліку дитячих закладів оздоровлення області, які будуть фінансуватись за рахунок коштів Фонду, планування роботи по частковому фінансуванню оздоровлення дітей, забезпечення підготовки і проведення конкурсних торгів по закупівлі путівок за повну вартість.

А тому підприємствам, установам, організаціям треба заздалегідь спланувати оздоровлення дітей своїх працівників, завчасно надати пропозиції щодо використання коштів Фонду на дитяче оздоровлення до міської та міжрайонних виконавчих дирекцій за місцем обліку у Фонді. Звертаємо увагу, що згідно чинного законодавства оздоровча зміна в дитячих закладах повинна бути не менше 21 дня. Ця вимога повинна враховуватись при плануванні оздоровлення дітей у 2013 році.

Організаторам дитячого оздоровлення необхідно об’єднати зусилля органів місцевої виконавчої влади, інших державних установ, профспілкових та громадських організацій, вивчити питання використання всіх можливих джерел фінансування літньої оздоровчої кампанії, та направити зусилля на організацію змістовного оздоровлення дітей, поліпшення здоров’я молодого покоління. В свою чергу обласне відділення Фонду завжди готове іти на зустріч конструктивним пропозиціям.


Т.Янченко, завідувач відділом оздоровчих заходів виконавчої дирекції обласного відділення Фонду

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція розшукала зниклий пам’ятний знак та допомогла повернути його на місце: триває розслідування всіх обставин інциденту 13:48

Близько 8-ї ранку 22 березня до поліції надійшло повідомлення про зникнення на проспекті Миру в Чернігові кам’яного пам’ятного знаку, який має історично-культурну цінність.

 Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа

Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа 13:44

Оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції в Чернігівській області спільно з колегами Ніжинського райвідділу поліції встановили особи всіх причетних до вбивства 45-річного чоловіка, тіло якого було знайдено на межі Чернігівської та Сумської областей.

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці 13:40

УВКБ ООН активно працює в області, зосередивши увагу на відновленні. Зокрема, за підтримки БФ «Рокада» (один із партнерів УВКБ ООН), замінили вікна та відремонтували дахи у деяких будинках мікрорайону Бобровиця.

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік 13:33

22 березня о 18:10 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с. Козацьке Бобровицької територіальної громади.

 Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла

Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла 13:28

Із 200 організацій-донорів області, близько 40 – це установи та організації ООН, більш ніж 160 – міжнародні та національні фонди, програми, громадські та благодійні організації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини