Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 23:35:35

Громадські активісти Чернігівщини: не словом, а ділом

24.09.2012   10:27Агенцiя

Протягом літа в кількох районних центрах Чернігівської області громадські організації та ініціативні групи збирали кошти на встановлення дитячих майданчиків, сцени в міському парку, проводили прибирання місць відпочинку, встановлювали там урни і лавочки, або , навіть, вчили сільські громади бути активними.

Вся ця діяльність стала  можливою завдяки реалізації проекту "Вирішення місцевих проблем  через співпрацю різних соціально активних груп в районних центрах Чернігівської області".

Тож 22 вересня громадські активісти з Корюківки, Городні, Козельця, Носівка, Щорса, Бахмача, Ічні та Бобровиця з'їхалися до Чернігова ,щоб  розказати про реалізацію своїх міні-проектів та обмінятися досвідом колегами.

Координаторам проекту в області стала Чернігівська громадська організація "Освітній центр "Ініціатива", яка за сприяння  Національного фонду підтримки демократії (NED), профінансувала діяльність молодих громадських організацій та ініціативних груп в Чернігівській області.

Взагалі, загальною метою проекту було навчити місцеві громади в Чернігівській області вирішувати проблеми шляхом міжсекторальної співпраці  громадських активістів, місцевих депутатів та журналістів. 

Для цього на початку 2012 року відбулася серія тренінгів для громадських діячів, журналістів, місцевих депутатів на тему роботи в громаді та проектного менеджменту. Потім кожному району - учаснику проекту було запропоновано написати проекту заявку на отримання фінансування для вирішення певної проблеми . Головна тематика міні-проектів - активізувати і залучити якомога більше членів місцевих громад для вирішення певної проблеми. 

В результаті протягом літа було реалізовано такі проекти:
1. Городнянська районна благодійна організація "Світло Аратти" - проект з навчання  громадських молодих активістів м. Городня та створення  Громадського  молодіжного  активу  міста.
2. Корюківська міська молодіжна громадська організація "Альтернатива" - проект  "Активна громада"  -  направлений на  навчання волонтерів та збір коштів для встановлення дитячого майданчика в місті Корюківка.
3. Носівська районна організація профспілки працівників освіти і науки України - проект "Відкриті змагання з вуличного спорту Workout 2012".
4. Ініціативна група "Відродження" (м.Ічня) - проект  "Подарунок  громаді", щодо  активізації громади міста Ічні на благоустрій міського парку та встановлення в ньому сцени для проведення  міських і районних святкових заходів.
5. Бахмацька міська громадська ініціативна група - проект з активізації громадськості на прибирання паркової зони в м.Бахмач. 
6. Бобровицька районна громадська молодіжна організація "Альтернативний крок" - проект "Благоустрій акваторію річки Бистриця", що передбачав обладнання  місця  з лавочками та урнами для сміття, де можна було б відпочити на природі з дітьми у місті Бобровиця біля р. Бистриця.
7. Козелецьке відділення  Міжнародного  благодійного  фонду  Наталії Потопаєвої - проект "Підвищення ролі  та рівня активності Козелецької громади з благоустрою селища",  направлений на приведення  в належний санітарний стан та створення   квіткових  ландшафтів  у міському парку відпочинку та центральній зоні селища Козелець.
8. Щорська районна благодійна організація "Аратта" - проект "Вирішення місцевих проблем через співпрацю різних соціально активних груп з Громадською радою при Щорській РДА в селах Щорського району", був спрямований на проведення навчання з представниками сіл Щорського району та  активізацію  сільських громад з метою позитивного вирішення місцевих проблем.

Варто сказати, що всі ці проекти були реалізовані вдало, а деякі навіть перевищили очікування.
На конференції 22 вересня кожна ініціативна група представила свій проект, розказала про досягнення і перепони, які виникали на шляху в громадських активістів.
Додамо, що для більшості учасників це був перший досвіт із залучення фінансів  проектного менеджменту. Сподіваємося , що реалізація міні-проектів  допоможе громадським активістам з районних центрів Чернігівської області стати більш професійними, а здобуті знання і навички обов'язково знадобляться в реалізації ще не одного корисного для громад проектів.

Прес-служба ЧОЦ "Ініціатива"
 

Останні новини Чернігівщини

  Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші

Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші 19:13

Морозиво можна сміливо назвати одним з найпопулярніших десертів у світі. Його люблять і готують на всіх континентах. І навіть жителі північних країн не відмовляються від холодних ласощів. Точно сказати, коли була приготована перша порція, дуже складно.

12 найкращих продуктів корисні зранку

12 найкращих продуктів корисні зранку 19:04

Ви могли чути, що сніданок – не обов’язкова для кожного річ. Що краще взагалі його пропустити, ніж з’їсти зранку нездорову їжу. Все так. Але також правдою є те, що поживний та збалансований сніданок може дати вам енергію та попередити переїдання впродовж решти дня, пише Healthline.

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять 18:59

Через постійну зайнятість, перенасичення інформацією та допомогу смарт-гаджетів страждає наша пам’ять. Ви починаєте забувати зовсім буденні речі: купити хліба, зробити звіт чи ім’я нового друга вашої дитини.

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао 18:56

Такое печенье отлично готовить вместе с детьми. Пусть это станет для вас одним из самых первых новогодних развлечений

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада 18:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень 18-24 листопада 2019 року

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини