На період карантину виплачуватимуться всі соціальні допомоги та субсидії
Законом України № 540-ХІ від 30 березня внесено зміни до законодавчих актів, які регулюють призначення та виплати деяких державних соціальних допомог у період карантину.
Зокрема, забезпечується здійснення безперебійних виплат соціальних допомог, продовжено строк звернення за соціальною допомогою та строки виплат соціальної допомоги.
Наприклад, якщо соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям була призначена раніше – на період карантину її виплата продовжується без подання відповідних документів. Перерахунок розміру виплаченої допомоги здійснюватиметься на підставі заяви та необхідних документів вже після закінчення карантину.
Крім того, строки звернення щодо призначення видів державної допомоги сім’ям з дітьми продовжуються на період карантину та один місяць після дати його завершення.
Виплата державної допомоги не зупиняється до закінчення терміну дії карантину і для осіб з інвалідністю, які у цей час мають пройти перекомісію МСЕК та ЛКК про встановлення інвалідності (у разі пропуску строку перегляду). У подальшому буде проведено перерахунок розміру виплаченої допомоги на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю з дитинства або дитини з інвалідністю.
Окрім цього, 25 березня Уряд прийняв постанову № 247 «Про особливості надання житлових субсидій».
Згідно з цим нормативним актом забороняється припинення під час карантину житлових субсидій, за винятком випадків, коли унеможливлюється їх надання.
У травні житлові субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які її отримували в опалювальний період 2019-2020 років, призначатимуться без їхніх звернень.
До доходу осіб, звільнених з роботи під час карантину та зареєстрованих у службі зайнятості, враховуватиметься допомога по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримали за попереднім місцем роботи.
На 50% збільшаться соціальні нормативи користування окремими комунальними послугами в місяцях дії карантину. А також відтерміновується до закінчення карантину зміна базової норми плати за житлово-комунальні послуги отримувачами житлових субсидій з 15% до 20%, яку було передбачено ввести з травня цього року.
Довідково. За березень цього року на Чернігівщині житлові субсидії призначено в готівковій формі 121,4 тисячі домогосподарств, у безготівковій – 9,3 тисячі.
Пільги в готівковій формі надано 15,8 тисячі осіб, у безготівковій – 142,4 тисячі.
Загальна сума нарахованих пільг та житлових субсидій у березні – 187 мільйонів гривень. Вони профінансовані в повному обсязі.
Наразі в області державні допомоги отримують 54,3 тисячі осіб.
В усіх управліннях соціального захисту населення області працюють телефони гарячих ліній, де громадяни можуть отримати кваліфіковані консультації щодо порядку надання житлових субсидій, пільг та допомог.
Гаряча лінія Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА: 0800502349
Останні новини Чернігівщини
У січні-жовтні 2025 року на Чернігівщині сплачено 34,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 10:50
До бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-жовтні 2025 року сплачено 22 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.
Громади продовжують формувати мережу для впровадження реформи профільної середньої освіти 10:46
У жовтні команда експертів з питань місцевого самоврядування Швейцарсько-українського проєкту DECIDE — Алла Бондар, Олена Гуленко та Юрій Орел — провела серію консультацій з представниками 11 територіальних громад Чернігівської області.
У Чернігові стартує безкоштовний курс підготовки дітей до школи — як записатися 10:33
У Чернігові відкрили набір на курс підготовки до школи для дітей, які підуть у перший клас восени 2026 року. Програма допоможе малечі легко адаптуватися до шкільного життя, розвинути базові навички та полюбити навчання. Участь безоплатна.
Ринок праці мовою цифр 10:28
Чернігівщина на Національному форумі з питань реалізації порядку денного 1325 10:20
Делегація Чернігівської області взяла участь у Національному форумі «Від уроків до дій: реалізація порядку денного 1325 «Жінки, мир, безпека» в Україні», що днями відбувся у Києві.