Чернігівщина долучилася до публічних обговорень конституційного забезпечення децентралізації в Україні
3 березня, в Києві відбулися регіональні публічні обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації.
Більше 300 учасників — представників влади, громадськості, експертного середовища Київської, Чернігівської, Житомирської, Черкаської та Рівненської областей зібралися, щоб виробити спільні позиції щодо майбутніх конституційних змін.
Відкриті консультації та обговорення організовані за спільною ініціативою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Офісу Президента України, Міністерства розвитку громад та територій України.
Від Чернігівщини в заході взяли участь представники профільних структурних підрозділів ОДА, органів місцевого самоврядування, Асоціації міст України та Офісу реформ, депутати обласної ради.
Виступаючі наголошували, що в країні відбувається процес підготовки змін до Конституції України в частині децентралізації. Завдяки такому відкритому діалогу будуть підготовлені пропозиції з удосконалення Основного Закону країни. Акцент — на розвитку потужних громад, які мають остаточно сформуватися цього року. Учасники заходу однозначні у твердженні: врахувавши думку кожного регіону, можна сформувати положення Конституції України та законів, що дозволять успішно продовжити та завершити реформу децентралізації.
Після спільного обговорення, яке очолили незалежні фасилітатори, представники областей розділилися на групи. Дискутували щодо кількості рівнів місцевого самоврядування в Україні, системи органів виконавчої влади, забезпечення прозорості місцевого самоврядування й відповідальності перед виборцями та з інших питань. За результатами роботи вони внесли пропозиції з питань розділення повноважень між державою та органами місцевого самоврядування, фінансового захисту й терміну повноважень органів місцевого самоврядування.
Планується, що в березні представники місцевого самоврядування з усіх регіонів ще раз зберуться в Києві, щоб підсумувати результати публічних обговорень.
Останні новини Чернігівщини
Служба зайнятості пропонує роботодавцям співпрацю і запрошує скористатися комплексом безкоштовних послуг 14:45
Основні з них: підбір кадрів на засадах рекрутингу, професійне навчання безробітних під конкретні робочі місця; підвищення конкурентоспроможності працівників шляхом отримання ваучера на навчання; навчання жінок «чоловічим» професіям, різні компенсаційні програми, суспільно-корисні роботи.
Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових 11:03
В області триває збір урожаю. Місцеві аграрії демонструють одні з найвищих показників за обсягами валового збору зернових і зернобобових культур, забезпечивши Чернігівщині друге місце серед регіонів України.
Чернігівські боксерки вибороли золото й бронзу на Кубку України серед жінок-еліти у Львові 10:35
Вітаємо наших спортсменок із вдалим виступом на Кубку України з боксу серед жінок-еліти, який проходив у Львові з 24 до 29 листопада!
В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44
«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.
У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42
У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.