Про Перспективний план Чернігівщини. ВІДЕО
11 вересня Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» провів публічний захід «Перспективний план Чернігівщини в розрізі створення спроможних ОТГ та переформатування районів».

Децентралізація – це реформа, визнана експертами та аналітиками найуспішнішою в Україні. Для повномірної її реалізації необхідно завершити формування ефективної системи місцевого самоврядування в країні. А це вимагає проведення ще одного етапу – завершення створення спроможних адміністративно-територіальних одиниць базового рівня – громад, сформувати нові субрегіональні адміністративні утворення – райони, завершити перерозподіл повноважень між органами державної влади і місцевим самоврядуванням.
На заході обговориди та висловили свою позицію щодо таких питань:
1. Формування моделі адміністративно-територіального устрою базового та субрегіонального рівня Чернігівської області.
2. Критерії формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня. Пропозиції Міністерства регіонального розвитку.
3. Які аргументи та критерії слід враховувати при формуванні адміністративно-територіальних одиниць Чернігівщини.
Під час зустрічі представники органів місцевого самоврядування, місцевих рад і адміністрацій та експерти обговорили формування моделі адміністративно-територіального устрою базового та субрегіонального рівня Чернігівської області; критерії формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня.
Також розглянули, які аргументи та критерії слід враховувати при формуванні адміністративно-територіальних одиниць Чернігівщини.
Було зазначино, що робота з планування майбутнього територіального устрою областей вже триває. Чернігівська область має законопроект від народних депутатів щодо поділу на райони. У грудні 2018 року Чернігівський ЦРМС проводив конференцію на тему реформування районного рівня. У липні 2019 були оприлюднені пропозиції Уряду щодо змін меж районів в Чернігівській області. На данному етапі напрацьовуються зміни до перспективного плану формування громад області.
На відео фрагмент виступу директорки Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Ірини Кудрик.
Останні новини Чернігівщини
У чернігівському ветеранському просторі святкували День борщу 16:04
Вже традиційно у другу суботу вересня українці відзначають День борщу.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 16:00
Протягом минулої доби зареєстровано 23 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 22 пожежі.
Громадське об'єднання “Спілка ініціатив Чернігівщини” та ОВА запускають освітні заходи для громад Чернігівської області 15:58
Громадське об'єднання “Спілка ініціатив Чернігівщини” спільно з Чернігівською обласною військовою адміністрацією розпочинає серію навчальних заходів для представників органів місцевого самоврядування громад Чернігівської області.
Презентація артбуку "Етноекзистенція" 15:55
11 вересня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулася презентація артбуку "Етноекзистенція", автори-упорядники якого – прилуцькі історики і краєзнавці Віктор Моренець та Ігор Павлюченко.

Замах на вбивство голови однієї з селищних територіальних громад Чернігівського району – чернігівця засуджено до 7 років ув’язнення 10:32
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської окружної прокуратури визнано винним 50-річного чернігівця у закінченому замаху на умисне вбивство голови однієї з селищних територіальних громад Чернігівського району (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком Деснянського районного суду міста Чернігова його засуджено до 7 років позбавлення волі.