Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 липня, 19:04:40

Брифінг "Вільний мікрофон – обговорення виборчого процесу в регіоні". ВІДЕО

21.07.2019   16:01Агенцiя

У неділю 21 липня о 13:00 в прес-центрі «Чиста політика» відбувся брифінг на тему: «Позачергові вибори народних депутатів України 21 липня 2019 року: "Вільний мікрофон – обговорення виборчого процесу в регіоні".

Розпочав захід начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Чернігівської ОДА Валерій Білоокий, котрий нагадав, що саме їхня структура забезпечує підготовчий етап списків виборців та повідав, що хоча й підготовка була складною, але всі необхідні роботи (закупили папір, тонери тощо) було зроблено вчасно і вибори розпочалися й проходять у нормальному режимі та всі дільниці наразі працюють.
Протягом червня-липня без вихідних всі відділи ведення Державного реєстру виборців працювали для того, щоб всі бажаючі виборці могли змінити тимчасове місце голосування – за цей період змінили тимчасове місце голосування 6493 виборця, що на 400 чоловік менше, порівняно з нещодавніми президентськими виборами, тобто активність виборців була майже тотожною.
При цьому більшість виборців змінювали місце голосування на Київську область, але 487 громадян для цього обрали Донецьку область, що пояснюється, напевно, періодом відпусток.
Також скористалися послугою «Кабінет виборця» лише 1961 виборець, що значно менше минулих президентських виборів (тоді було 27 тисяч чоловік).
Загальне число виборців Чернігівщини складає 808340 чоловік.
Наразі виборчий процес триває, всі відділи ведення чергують.
Зазвичай звернення громадян відбуваються через те, що вони не можуть знайти себе в списках (зокрема, ті, хто змінював тимчасове місце голосування), але врешті проблеми вирішуються і люди голосують.
Трапляються випадки з виявленням померлих людей, що аналізується та збирається для узагальнення до наступних виборів.
Врешті пан Білоокий сподівається, що всі бажаючі виборці зможуть знайти себе в списках і проголосувати.

– Наша організація, як відомо, й на цих виборах здійснює моніторинг виборчого процесу на спеціальних виборчих дільницях, де виборці знаходяться у вразливому становищі (порівняно з іншими громадянами) через свій вік, стан здоров’я чи юридичний статус, бо перебувають під контролем та опікою держави в особі керівництва відповідних установ, наразі в установах відбування покарань голосування фактично закінчилося (в жіночій колонії проголосувало 119 жінок, в слідчому ізоляторі – 358 осіб), при цьому кількість виборців є меншою на 15..20% порівняно з президентськими виборами (виправні заклади поступово розвантажуються і громадян там стає менше), – доповів керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов, – в Чернігівському геріатричному пансіонаті теж голосування майже закінчилося (за списками було 399 виборців, з яких 2/3 голосували в палатах), також (на відміну від президентських виборів) під час нинішніх парламентських виборів присутня значна кількість міжнародних та партійних спостерігачів в пенітенціарних установах.
Стосовно проблем, то пан Тарасов відзначив, що деякі виборці не змогли отримати бюлетень і проголосувати по мажоритарним спискам в медичних установах, котрі знаходяться не за місцем реєстрації виборця в іншому виборчому округу (зокрема, це стосується 205 та 206 округу на території Чернігова), але він сподівається, що на цих виборах до Верховної Ради все пройде з максимальним ступенем законності та прозорості.

Керівник Чернігівського центру прав людини Олександр Підгорний відвідав 9 виборчих дільниць разом з колегою (де проголосувало на цей період в середньому лише 10..13% виборців, з яких більшість – люди похилого віку) та висловив незадоволення недемократичним ходом виборів на виборчій дільниці у приміщенні школи №2, де він помітив жінок похилого віку, які не знали за кого голосувати, але їм почала підказувати якась невідома «особа з рюкзаком», при цьому обіцяючи заплатити по 200..300 грн. за умови, якщо буде проголосовано за «потрібного» кандидата.
Пан Олександр повідомив про порушення працівнику поліції та членам виборчої дільниці і спостерігачам, але все одно означеним виборцям невідома особа встигла «підказати», за кого треба поставити відмітки в бюлетені.
Врешті ці літні люди після голосування швидко попрямували до найближчого магазину «Смак», де планувався «розрахунок за вибори».
Пан Підгорний зафіксував на фото факт передачі грошей виборцям та викликав поліцію, яка наразі розбирається в ситуації.

Завершив виступ спікерів представник ГО «Центр Доброчин» Сергій Нестеренко, котрий підтвердив виявлене паном Підгорним порушення, яке вдалося зафіксувати на фото та по якому наразі проводять опитування представники поліції (адже та «жіночка з рюкзаком» там перебуває цілий день і може «заагітувати» своїми протизаконними діями не одного виборця), а стосовно виборів взагалі він розповів, що вони йдуть спокійно й інших порушень немає, і явка виборців дійсно поки що спостерігається низька.

Останні новини Чернігівщини

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області 14:22

За даними Управління охорони здоров’я на 11 годину 4 липня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19. З них п'ять виявлено у Варвинському районі, по одному в Сновському та Носівському районах, по два у Прилуках та Чернігові.

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею 13:58

Будинок в якому зараз знаходиться Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського, був побудований лікарем Щербаковим у 1870 році. З 1890 року належав князю Волконському. В 1899 році він був капітально відремонтований, про що свідчать дата на металевій прикрасі при вході у будинок. Останнім кому належав будинок – це був лікар П.В.Ольденборгер.

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж 13:21

В оперативному командуванні «Північ» офіційно відкрили дві казарми поліпшеного планування для військовослужбовців контрактної служби.

Двох осіб затримано за угон таксі

Двох осіб затримано за угон таксі 13:00

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння транспортним засобом.

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає 12:10

У Сосницькій громаді обрали переможців Громадського бюджету. Утім їх проєкти реалізовуватись в 2020 році не будуть.